×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Скъсан кабел на гара Мездра блокира влаковете в Северозапада
  • Пътнически самолет се приближил опасно близо до Air Force One с Тръмп на борда
  • Правителството одобри създаването на Национален борд по водите
  • Дефицитът ще стигне 8%, ако правителството не падне, твърди Асен Василев
  • Апелативните съдии, гледащи мярката на Благомир Коцев, си направиха отвод
  • Въвеждат винетка с валидност 24 часа от началните ѝ дата и час
  • Астрономическата есен настъпва на 22 септември в 21:19 ч.
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Напрежение за новия корпус в двора на Математическата и Френската, родители искат ППМГ да има своя сграда


17 Септември 2025, Сряда, 19:11 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимка: Димитър КИРЯКОВ

Време е ППМГ "Акад. Никола Обрешков" в Бургас да има собствена сграда. Това настояват родители, които изпратиха отворено писмо до Флагман.бг, Община Бургас, Министерството на образованието и науката, националния омбудсман и председателя на ОбС адв. Михаил Хаджиянев.

"Повече от половин век ППМГ „Акад. Никола Обрешков“ е без свой дом. Нито един випуск, учител или ученик не може да се похвали, че е прекрачил прага на свое училище.

Независимо от липсата на своя собствена сграда, вече повече от 50 години, възпитаниците на гимназията издигат авторитета не само на учебното заведение, но и на град Бургас и на България с блестящото си представяне и постигането на високи резултати на престижни републикански и международни състезания", подчертават родителите.

С помощта на Общината – нов дом за най-добрите математици в Бургас

Въпреки приноса си към българското образование, гимназията отново е поставена в неудобна ситуация, отбелязват те.

Досега е имало три възможности да се отдели ППМГ "Акад. Никола Обрешков" от ПГРЕ "Г.С.Раковски", но и трите са пропуснати.

Първият случай - корпусът, който бе издигнат успоредно по ул. "Цар Симеон" бе предоставен за ползване на "Общински имоти", вторият - сградата на бившия дом за деца бе ремонтирана и стана дом на иновативното училище ОУ "Александър Георгиев-Коджакафалията". Третият опит също не е използван пълноценно - последният корпус, чийто ремонт прикючи преди броени дни, се разделя между двете училища "Г.С.Раковски" и "Акад. Никола Обрешков". Дори има решение на ОбС-Бургас, което регламентира съвместното използване на сградата от двете гимназии.

Заради това родителите настояват да се отмени решението на местния парламент и раздели сградата по начин, който да удовлетвори и двете елитни гимназии.

 


В категории: Просвета , Бургас


Флагман.БГ Капитан на Звезда почина на терена Капитан на Звезда почина на терена 17/09/2025, Сряда 20:06 0
Шок за много софиянци
Шок за много софиянци 17/09/2025, Сряда 20:03 0
9
Коментара по темата
9.
Гражданин
17.09.2025 21:31:04
0
0
Съкратете им паралелките и ще се съберат! Много бързо! И без друго малките само се ритат, бият се из коридорите, по улиците, врещят из магазините, хранят се навсякъде,по всяко време. Родителите им задръстват от години всичко в района. Така че, съкратете им паралелките и ще млъкнат.
8.
Родител
17.09.2025 21:10:25
2
3
Проблемът не е само в собствеността, а в абсурдното разписание на часовете, заради което малки ученици се съобразяват с големи от френската и са на училище от 7:30 до 14:00 редовни часове.
7.
Mdam
17.09.2025 20:48:33
1
14
Крайно време е да имат сграда! Тамън я построиха, и я дадоха пак частично на ПГРЕ. Цирк.
6.
Бургазлия
17.09.2025 20:41:55
0
11
Има младежи ГЕРБ.
Има жени ГЕРБ.
Но защо няма мъже ГЕРБ.
ЗАЩОТО ВСИЧКИ СА ПУТКИ АХАХА
5.
До 2
17.09.2025 20:30:09
5
13
Така е! Тази змийска глава (точно на рептил прилича тази зала) е абсолютна бездънна яма! Побойници ще събират там за зрелища, а за елитните гимназии - компромиси. Ами, прави са родителите на учениците от ППМГ! Това е най- елитната гимназия и трябва да е в отделна сграда!
4.
Корупцията убива
17.09.2025 20:30:01
1
16
Доколкото знам новата сграда е без акт 16. Много е съмнително и дали отговаря сградата на противопожарните изисквания! 1000 човека са с едно стълбище за евакуация и врата и половина. При пожар, на нисък етаж около стълбите ще стане касапница, децата ще скачат от прозорците като през 11/09.
Предполагам, за това и никой от общината не се яви тази година на откриването на учебната година, за да пререже лентата на новата сграда!
3.
Той
17.09.2025 20:28:49
4
12
Явно директорите толкова струват, все наготово искат.
2.
Бургазлия
17.09.2025 20:12:25
2
12
Нема пари, спортната зала ги глътна!
1.
Опа
17.09.2025 19:35:00
2
16
Орташката работа,кучета я яли.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Екшън на "зебра" - пешеходец показа пистолет на софийски шофьор Екшън на "зебра" - пешеходец показа пистолет на софийски шофьор Води се разследване Ще се превърне ли България в пустиня? Проф. Пимпирев зове да закрием ВЕЦ-овете, за да има питейна вода Ще се превърне ли България в пустиня? Проф. Пимпирев зове да закрием ВЕЦ-овете, за да има питейна вода В Саудитска Арабия добиват вода от Червено море, което е два пъти по-солено от нашето, каза той и попита защо да не започнем да пречистваме Дунав за питейни нужди Алексей Навални е бил отровен в затвора, съобщи вдовицата му и обвини Путин за смъртта Алексей Навални е бил отровен в затвора, съобщи вдовицата му и обвини Путин за смъртта Това показва анализ на западна лаборатория Какво се случва с душата ни, когато умрем? Какво се случва с душата ни, когато умрем? В първите минути тя често не осъзнава, че физическият живот е приключил и е настъпила смъртта Шок за много софиянци Шок за много софиянци Части от столичния кв. "Дружба" 2 остават без топла вода и парно в студени дни Естественият финал на едно прекрасно лято ни очаква с концерта „ОБИЧАМ БУРГАС“ Естественият финал на едно прекрасно лято ни очаква с концерта „ОБИЧАМ БУРГАС“ Любовта към града ни оживява на сцената на Летния театър за седма поредна година в събота вечерта, 20 септември Братът на Ружа Игнатова: Тя ми каза да не се притеснявам, скоро ще се върне Братът на Ружа Игнатова: Тя ми каза да не се притеснявам, скоро ще се върне В безпрецедентната си изповед той разказва за живота на семейството в Германия, за компанията Оne Соin, в която потъват 4 милиарда долара, за гнева, който е изпитвал към Ружа, и опита да прости Мъж е с опасност за живота след тази катастрофа Мъж е с опасност за живота след тази катастрофа Инцидентът стана в района на Русе Топ трансфер: Арда взе Попето Топ трансфер: Арда взе Попето Трикратният носител на приза "Футболист на годината" Ивелин Попов подписа договор с клуба Той се помисли за Бог на АМ "Тракия" - засича автомобили, изпреварва в аварийната, но си получи заслуженото Той се помисли за Бог на АМ "Тракия" - засича автомобили, изпреварва в аварийната, но си получи заслуженото Нарушителят вече няма право да сяда зад волана, а случаят е документиран според всички изисквания на закона
Украинец изнасили брутално млада жена, блъскайки й главата в земята Украинец изнасили брутално млада жена, блъскайки й главата в земята Пострадала от деянието е млада жена Капитан на Звезда почина на терена Капитан на Звезда почина на терена Медиците съобщиха, че причина за смъртта му са последици от сърдечен удар Студент снима под полата на жена в столичен мол, малко след това загина Студент снима под полата на жена в столичен мол, малко след това загина Драма в Тайланд Баща излови 15-годишния си син и голата си съпруга заедно в банята Баща излови 15-годишния си син и голата си съпруга заедно в банята Пред разследващите момчето разказало, че именно мащехата му поискала да правят секс, защото ѝ напомнял на бившия ѝ съпруг, когато е бил по-млад Долф Лундгрен разказа за жестоката битка с рака Долф Лундгрен разказа за жестоката битка с рака Актьорът е в ремисия Мъж се докосва по интимна част в метрото, съдът излезе с решение Мъж се докосва по интимна част в метрото, съдът излезе с решение Драма в Русия Добра новина за пасажерите на "Райънеър", увеличават размера на ръчния багаж Добра новина за пасажерите на "Райънеър", увеличават размера на ръчния багаж Промяната беше анонсирана още в началото на юни, но реално действа от 4 септември Всички допускат тази грешка с кърпите в банята, не го правете и вие Всички допускат тази грешка с кърпите в банята, не го правете и вие Според специалиста по къпане Емили Робъртсън от Mira Showers, ежедневното миене на косата може всъщност да нанесе повече вреда, отколкото полза Киркоров не може да ми се сърди, аз му дадох всичко Киркоров не може да ми се сърди, аз му дадох всичко Вижте откъси от най-откровеното й интервю Румен Радев застава зад кандидатурата на Илияна Йотова за президент Румен Радев застава зад кандидатурата на Илияна Йотова за президент При избора са били направени допитвания и до още поне десет души от най-близкото обкръжение на президента, сред които са олигархът Георги Гергов и няколко оръжейни търговци, начело с претърсвания неотдавна по искане на украинските служби Христо Христов
Васил ТЕРЗИЕВ Васил ТЕРЗИЕВ Хубавите градове имат хубави общества, не само хубави тротоари и градинки Виц на деня Виц на деня При психолога:
- Вечер оставяйте всички ваши проблеми зад вратата на апартамента!
- Докторе, а дали жената ще е съгласна да спи на стълбището?
Виц на деня Виц на деня При психолога:
- Вечер оставяйте всички ваши проблеми зад вратата на апартамента!
- Докторе, а дали жената ще е съгласна да спи на стълбището?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук – Как блондинка се опитва да убие риба?
– Слага я във вода и чака да се удави.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори