Чудо! Икономиката ни била в два пъти по-добро състояние от тази на ЕС, българинът забогатявал

Заплатите на хората в еврозоната ще нарастват по-бързо, уверява министърът на икономиката и индустрията
Икономиката ни е в чудесно състояние. То е два пъти по-добро от това на ЕС. Имаме 3,1% ръст на БВП при средни стойности на ЕС 1,5 и на еврозоната 1,6 процента. Това каза в „Лице в лице“ по бТВ министърът на икономиката и индустрията Петър Дилов.
След като водещата Цветанка Ризова го пита как ще убеди хората, че няма да обеднеят от замяната на лева с еврото, той заяви, че те дори щели за забогатеят и добави, че това показват данните във всички присъединили се страни.
„В еврозоната заплатите, въпреки че са по-високи, нарастват по-бързо, защото тя е много по-привлекателна за преки чуждестранни инвестиции. Литва се присъединява с 7,5 млрд. евро такива вложения и само за една година те нарастват с над 100%“, заяви министърът.
„Ако направим разбивка на БВП, ще видим, че 70 на сто от него идва от сектор Услуги, а 25% от него е от търговията на едро и дребно. Очакваме тя да се повиши с 10% след влизането ни в еврозоната. Това ще доведе до още по-голям БВП“, добави той.
„На преките чуждестранни инвестиции се наблюдава ръст с около 27% от началото на годината. Те са в размер на 1,1 млрд. евро“, изтъкна Дилов.
Излиза, че в България, която по думите му е в по-добро икономическо състояние от страните в ЕС, инвестициите са близо 7 пъти по-малко отколкото са били в Литва преди да се присъедини към т.нар. клуб на богатите. Според него обаче сме готови за членство в зоната, макар че не стана ясно защо ни е то, след като се развиваме двойно по-бързо от страните в зоната.
Днес всички българи трябва да се поздравим с този исторически успех за България, възкликна той още в началото на интервюто.
„Още през 2018 г. започна присъединяването към еврозоната. Всички институции положиха много усилия, за да може това да се случи. Данните показват, че след присъединяването на страните към еврозоната се повишава жизненият стандарт на хората значително по-бързо“, заяви Дилов.
Във всичките 9 държави, които са се присъединили, има бързо нарастване на доходите, добави той, а след това все пак призна, че замяната на лева с еврото нямало да ни направи автоматично по-богати, а е нужна много работа.























Факт.
А пък този индивид откъде го изкопаха???
Хаха
Перат се мнооooго милиони !!
Толкова си могат българите !!
Смешник жалък. Празните копейки много сте изнервени днес хаха