×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Мечка се разходи по улиците в Ловеч
  • На 17 и 18 септември движението при 33-и км на АМ „Тракия“ и в двете посоки ще се осъществява в активните ленти
  • Неочакваното продължение на комедията на Теди Москов „Редки тъпанари“ идва в Бургас на 16 септември
  • Регионална бизнес конференция ще се проведе в Бургас на 18 септември
  • Регионален исторически музей – Бургас с вход свободен за ученици на 15 септември
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

70 полицаи ще пазят туристите в пика на сезона. Най-важна е тяхната сигурност


18 Май 2012, Петък, 13:59 ч.
Автор: Женя АТАНАСОВА

Слънчев бряг АД ще се съобрази  с решението на министър Дилян Добрев за новия режим на предвижване, но пред нас стоят много въпросителни

-Г-н Димитров, вчера след среща на СНЦ „Съюз на собствениците” в Слънчев бряг и други браншови организации с икономическия министър Дилян Добрев стана ясно, че бариери през този сезон в комплекса няма да има. Какво е становището на дружеството, взето ли е подобно решение и от Съвета на директорите на АД-то?

- Не съм присъствал на срещата на министър Дилян Добрев с неправителствения сектор. Ако наистина е така, Слънчев бряг АД ще се съобрази изцяло с неговото решение, той е и принципал на дружеството. Очакваме неговото официално решение до Слънчев бряг АД.

Съветът на директорите вече е приел правилата за движение в комплекса през настоящия летен сезон. Пред нас в момента обаче стоят много въпросителни, защото тези правила не се отнасят единствено и само за бариерите. Не е ясно дали приетия контролен режим, включително и графикът по отношение на зареждането на ресторантите, хотелите от дистрибуторите ще бъде в сила и това лято. Според решение на СД има забрана за движението в източната част на комплекса на АТВ-та,  голф колички, които са създавали години наред много неудобства на туристите. Има определени правила за организирането на тъй наречените Bar Crawl. Но искам да отбележа, че достъпът до комплекса и миналата година беше свободен. По този въпрос се изказа и прокуратурата. Становището беше, че въведения от нас контролен режим е напълно законен.

-Сезонът започна, първите туристи вече са в Слънчев бряг. Какви цели стоят пред акционерното дружество това лято?

-Поставили сме си няколко важни цели през този сезон. Поддържането на чистотата в комплекса е една от тях. За нас е важно, курортът да бъде приветлив за туристите. В тази връзка започнахме цялостна подмяна на кошчетата за смет по двете най-натоварени пешеходни алеи в комплекса – тази до хотел Кубан и плажната. Ще почистваме комплекса и през нощта.  Подменяме пейките на някои алеи в Слънчев бряг. Започнахме профилактика на осветлението. Поставихме ново осветление около ресторант Магура, осветихме и 150-200  метра около моста към базата на Министерски съвет. Извършваме и профилактика на видеонаблюдението в комплекса. Подписахме договори с Министерството на вътрешните работи. През юли и август ще бъдат командировани 70 полицаи в комплекса. А през юни и септември ще бъдат по 45.

- Миналия летен сезон започна с протести от страна на собствениците в комплекса срещу политиката и определени решения на Слънчев бряг АД. Каква е ситуацията сега, успяхте ли да постигнете диалог с браншовата организация?

- Да. Радвам се, че този сезон имаме добра комуникация със Съюза на собствениците в Слънчев бряг. Не е добре за имиджа на курорта всеки сезон да започва с конфронтации. Надявам се и в бъдеще да нямаме конфликтни точки.

- Как стои въпросът по отношение на сергиите, които винаги са били обект на спорове и между самите собственици на хотели? Слънчев бряг АД също разполага със свои временни обекти...

- Слънчев бряг АД е търговско дружество, чиято цел е реализиране на приходи. В тази връзка дружеството отдава търговски обекти, които имат добър естетически вид, върху тях е логото на дружеството, имат всички разрешения за поставеното им от Община Несебър, съгласувани са с МРРБ.

- Какво ще се продава на тези временни обекти?

- Тук искам да отбележа, че Слънчев бряг АД не отдава обекти за заведения, за дюнери... На нашите временни обекти ще се продават сувенири, очила, бижута, часовници и дрехи.  


В категории: Несебър


Тервел ИЛИЕВ Млад моторист се заби в крава и загина Млад моторист се заби в крава и загина 15/09/2025, Понеделник 20:30 0
Тервел ИЛИЕВ Мечка се разхожда из голям роден град Мечка се разхожда из голям роден град 15/09/2025, Понеделник 20:00 1
Тервел ИЛИЕВ Толкова пиян шофьор скоро не е хващан в Бургас Толкова пиян шофьор скоро не е хващан в Бургас 15/09/2025, Понеделник 19:34 4
Флагман.БГ БМВ за половин милион вози Деси! Радев мълчи БМВ за половин милион вози Деси! Радев мълчи 15/09/2025, Понеделник 17:34 9
Флагман.БГ Гала стана копие на Донатела Версаче Гала стана копие на Донатела Версаче 15/09/2025, Понеделник 17:00 2
8
Коментара по темата
8.
Несебър
21.05.2012 01:36:19
0
7
елементарни ченгета.
скъсаха се да рекетират бизнеса.
сега ще си починат сред туристите.

олигофрени. само за правене на мизерия ставате.
7.
nabliudatel
20.05.2012 23:01:05
0
0
Ot edna strana uz e targovsko druzestvo i slaga pove4e sergii otkolkoto imashe predi i to to4no pred gradinkite za da e po esteti4no :) ot druga strana se iaviava administrativno druzestvo i vavezda zabrani i kontrol na dvizenieto samo ne moga da se setia na kakvo otgore. osven tova i ohraniava deinost koiato mai triabva da se izvarshva ot MVR . no pove4eto polizai sa zaeti sas sobstvenite si sergii i dalaveri
6.
не-оптимист
20.05.2012 10:08:58
0
0
Ха, дано да ги опазят! ПАЗИ БОЖЕ.......!!!!!
5.
Марго
19.05.2012 14:42:51
0
3
този дребосък е такова леке и рядко ....,чудя му се на каква база се пъчи и надува?Взел се е много насериозно а му се хилят зад гърба
4.
Батко
19.05.2012 10:23:02
0
3
Този Златко голям лисугер ми изглежда.
В очите му се чете "аз съм крадец".
Още едно Бойково разочарование ще е той!
3.
007
18.05.2012 22:32:59
0
12
che te policaite 6tegi rekitirat i kradqt i sto procenta i s droga 6tegi snabdqvat,policiqta v bg.e mafiq.
2.
душичка
18.05.2012 21:53:44
0
5
а този какво парвеню, не е истина, бойко прави ново белене и да садим картофи шефе...
1.
сабята
18.05.2012 15:24:13
1
9
правилното заглавие : и 70 полицай ще се опитват да крадат от туристите
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Колежът по туризъм посреща новата учебна година с най-високата оценка в своята история Колежът по туризъм посреща новата учебна година с най-високата оценка в своята история Студентите ще прекрачат прага на напълно обновената и модернизирана сграда на морския бряг на 23 септември Проф. Вучков: Любен Дилов-син да не се занимава с МВР, ще има опасни последствия Проф. Вучков: Любен Дилов-син да не се занимава с МВР, ще има опасни последствия Той даде пример с Франция, където има огромен проблем с хулиганското горене на коли  Мечка се разхожда из голям роден град Мечка се разхожда из голям роден град Изненадваща ситуация в Ловеч Толкова пиян шофьор скоро не е хващан в Бургас Толкова пиян шофьор скоро не е хващан в Бургас Дрегерът едва не се счупи Милионерите менте, които финансират сивата икономика, ще изядат ли парите за пенсии Милионерите менте, които финансират сивата икономика, ще изядат ли парите за пенсии Тези с фалшивите възнаграждения от 2 млн. лева ще източат фондовете на НОИ, предупреди икономистът Ваня Григорова Не правете тази грешка зад волана, може да е фатална Не правете тази грешка зад волана, може да е фатална Защо не трябва да държим волана с една ръка? 31-годишният син на прокурор Маджарова отглеждал дрогата си в голяма палатка 31-годишният син на прокурор Маджарова отглеждал дрогата си в голяма палатка Маджаров-младши е отведен в ареста на ОДМВР-Бургас за разпит, предварителното производство се мести в Районна прокуратура-Варна А1 раздава 333 награди в „Колелото на съдбата“, сред които 3 автомобила А1 раздава 333 награди в „Колелото на съдбата“, сред които 3 автомобила БМВ за половин милион вози Деси! Радев мълчи БМВ за половин милион вози Деси! Радев мълчи И от НСО не обелват дума за придобивката Възможно ли е? Синът на ексшефката на Спецпрокуратурата заловен с 50 кг дрога до Средец Възможно ли е? Синът на ексшефката на Спецпрокуратурата заловен с 50 кг дрога до Средец Спецоперацията е на ГДБОП-Бургас и се провежда в село Драка в същата община
Украинец отиде в Русия да снима филми за възрастни, последва го тежка съдба Украинец отиде в Русия да снима филми за възрастни, последва го тежка съдба За 5 години той не получи документи за пребиваване в РФ, сега е зад решетките Учителка съблазни ученик, ще лежи в затвора Учителка съблазни ученик, ще лежи в затвора Драма отвъд океана Конър Макгрегър се отказва от надпреварата за президент на Ирландия Конър Макгрегър се отказва от надпреварата за президент на Ирландия Макар да се отказа от политическата сцена, той обеща да продължи да работи за доброто на страната Как родителите изпращат първолаците в Япония Как родителите изпращат първолаците в Япония Ако и у нас децата поемаха към училище с подобно възпитание, нямаше да произвеждаме зрелостници като пораснали магарета Търговците в Одрин се хванаха за главите, такова чудо не са виждали скоро Търговците в Одрин се хванаха за главите, такова чудо не са виждали скоро Цените са доста приемливи и всеки може да намери продукти по джоба му Гражданската война, която Западът не иска да повярва, че идва Гражданската война, която Западът не иска да повярва, че идва Безконтролната имиграция, икономическата стагнация и загубата на доверие в политиците неминуемо радикализират народа 20-годишен работник пострада при инцидент в ТЕЦ Бобов дол 20-годишен работник пострада при инцидент в ТЕЦ Бобов дол Младият работник е настанен в столична болница с втора степен изгаряния на левия крак Извънредно! Външно министерство привика руския посланик Елеонора Митрофанова Извънредно! Външно министерство привика руския посланик Елеонора Митрофанова Генералният директор Гергана Караджова връчи писмен демарш на посланик Митрофанова, чрез който Република България осъжда по възможно най-категоричен начин умишленото нарушаване на въздушното пространство на Полша Яки арести за наркотици, има над 20 задържани Яки арести за наркотици, има над 20 задържани Извършителите са на възраст между 19 и 48 години, преобладаващата част от тях - познайници на служителите на реда Този българин е в топ 3 на най-богатите в света Този българин е в топ 3 на най-богатите в света Класацията е на бизнесмените до 40 години
Володимир ЗЕЛЕНСКИ Володимир ЗЕЛЕНСКИ Руската атака срещу Полша е подобна на събитията в Крим Виц на деня Виц на деня – Докторе, чувам гласове!
– А какво ви казват?
– Че съм луд.
– Ами, слушайте ги – те явно ви познават!
Виц на деня Виц на деня Дядо с внучето гледат снимки от сватбата му:
– Дядо, защо си тъжен на снимката?
– Защото съм разбрал, че вече е късно да избягам…
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истински мъж никога не пита за посоката… той просто кара, докато жената вика.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори