„БСП-Обединена Левица" - най-голямата изненада на вота в Бургаско
Коалицията спечели 7,80% от гласовете на избирателите в Бургаска област, като това е най-високият ръст от всички политически сили в Бургас
Най-голямата изненада във Втори МИР-Бургас е представянето на коалиция „БСП-Обединена Левица“. Водачът на листата инж. Петър Кънев поздрави своите колеги и благодари за екипната работа.
Коалицията спечели 7,80% от гласовете на избирателите в Бургаска област. „Най-високият ръст от всички политически сили в Бургас показахме ние. Не може да не съм доволен, че от 7500 гласа през юни 2024 г., в момента сме 10 300. Процентно това е най-добрият резултат на БСП в България. И съм категоричен, това е благодарение на факта, че направихме интересна листа от изявени личности, а не само и едиствено от социалисти. Ако не бяха влезли 2-3 малки партии, вторият мандат беше сигурен за Тодор Байчев“, каза пред Флагман.бг инж. Кънев.
От коалицията са доволни от представянето по общини. На този вот листата на БСП бе отворена за партньори и представители на граждански организации.
Живко Табаков например спечели 570 гласа, общинският съветник Явор Костов – 393 гласа, Даниела Алакушева от Айтос – 419 гласа, а Румен Кулев от Несебър – 801 гласа.
Традиционно силна преференциална подкрепа получи и Тодор Байчев – 1039 гласа и представителят на БСП Созопол в листата – Йордан Петков с 980 гласа.
Бургас става част от футболната инициатива „60 години Христо Стоичков“
За 6 години Джеймса отнел над 30 имота (СНИМКИ)
Родопски марудници - по-крехки от катмите, по-сочни от палачинките
Започва най-опасният период на пролетта: Астролог предупреди кои зодии ги очаква късмет и на кого мечтите се сриват
Азис най-мразен в „Капките“: "Мазен, противен, завистлива мишка!"
Кмет обясни, че е станал криптомилионер с дарения
DARA оглави две класации преди участието си
Колко дни платен годишен отпуск ползвате при непълен работен ден
Пиян български тираджия катастрофира зверски в Гърция
60-годишна жена пострада след тежка катастрофа край Сопот
Бургаски депутати от ПБ в ключови комисии
Папи Ханс с концерт на най-романтичното място в Бургас - под звездите на остров Света Анастасия
