Над 37 % избирателна активност в област Бургас, ето по колко депутати ще имат формациите в 51-вото НС
Община Царево е първенец по активност
Област Бургас отчита ръст на избирателната активност спрямо предсрочния вот през юни т.г. 37,41 % от имащите право на глас са отишли днес до урните, сочат данните към 20 ч. на РИК-Бургас.
Царево е първенец. В общината са гласували 49,08 % гласоподаватели, следвана от община Руен, където правото си да изберат членовете на 51-ото Народно събрание са направили 47,50 %. Тенденцията от изборния ден се запазва, като на трето място по избирателна активност се нарежда община Сунгурларе с 46,43 %. Следват морските общини Созопол (45,67 %) и Приморско (45,03 %). В община Средец са гласували 41,60 % избиратели.
Активността в останалите общини в областта е под 40 %. (ВИЖ СНИМКАТА ПОД ТЕКСТА)
Запази се тенденцията и с по-високата активност в община Малко Търново, за която кметът Илиян Янчев по-рано съобщи пред Флагман.бг. До края на изборния ден там правото си на вот са упражнили 38,30 %, а през юни – 32 %.
На предсрочния парламентарен вот през юни т.г. активността в област Бургас бе рекордно ниска - едва 24 %.
Според екзитполовете 9 партии ще влязат в 51-ото Народно събрание. По данни на „Галъп“ ГЕРБ-СДС ще има 65-има депутати. ПП-ДБ получават 40 банки в пленарната зала, а „Възраждане” - 36. „БСП – Обединена левица" ще разчита на 20 свои представители, колкото ще има и „Движение за права и свободи – Ново начало”. „Алианс за права и свободи” ще изпрати 19 депутати, ИТН – 17, „Величие" – 12 и МЕЧ – 11, предава Нова телевизия.
Данните от exit poll-a на „Тренд” към 19 ч. сочат, че депутатите на ГЕРБ-СДС вероятно ще бъдат 67, тези на ПП-ДБ - 37, на „Възраждане” - 35, на „Движение за права и свободи – Ново начало” – 25, на „Алианс за права и свободи” - 20, „БСП – Обединена левица – 19, на ИТН – 17 и на "Величие" и МЕЧ - по 10.
Ема Хеминг обяви, че ще дари мозъка на Брус Уилис за наука след смъртта му
Арестуваха за наркотици най-известният турски актьор
Фалшиви евро банкноти заливат България чрез интернет поръчки
Орбан: На изборите тази година ще се реши дали Унгария ще стане имигрантска държава
Ема Хеминг обяви, че ще дари мозъка на Брус Уилис за наука след смъртта му
10/01/2026, Събота 21:00
0
Най-добре платените професии в България през 2025 г.
Борисов: Убеден съм, че ГЕРБ ще бъде първа политическа сила на следващите избори
Защо котките следват стопаните си навсякъде
Снеговалежи в Смолянско създават зимна обстановка по проходите
Уейн Рууни на ръба на сълзите, след като брат му сътвори сензацията на века във ФА Къп
Научно потвърдена тайна за по-тънка талия и ползите за здравето
Мощен циклон със сняг и поледици навлиза в България
Половината от левовете вече са изтеглени от оборот
