Проф. Иво Христов ще изнесе днес лекция в Бургас
Той е сред ярките социолози и анализатори на процесите, влияещи в съвременното ни общество, представител на академичните среди
„Иронията на историята“ – незабравимо преживяване, което ще ни преведе през обратите, поуките и не научените уроци на времето до резултатите в настоящето. Това обещава срещата с една от най-известните фигури в съвременния културен живот на България - акад. Иван Гранитски и социологът, който не спестява истината със своя изтънчен, но все пак остър стил на речта - проф. Иво Христов.
Премиерата ще се състои при вход свободен на 24 октомври, от 18.00 часа на сцената на ДТ „Адриана Будевска“ в Бургас. Всеки един гост ще получи и специален подарък - книга на издателство „Захари Стоянов“.
Поканата към всички жители и гости на града отправя водачът на листата с кандидати за народни представители от коалиция „БСП – Обединена левица“ за 2-ри МИР-Бургас – инж. Петър Кънев.
Събитието, което ще Ви накара да се засмеете и да се замислите, ще премине като интерактивна среща с публиката.

Известният писател, носител на Националната награда за поезия „Евтим Евтимов“, издател, полемист и литературен критик Иван Гранитски е автор на над 50 книги с поезия, критика и публицистика. Той е обединител на творци от различни гилдии, инициатор на родолюбиви и духовно извисени интелектуални начинания.
А проф. Иво Христов е сред ярките социолози и анализатори на процесите, влияещи в съвременното ни общество, представител на академичните среди и юрист. В Бургас той ще говори на тема: "Светът отвън точката на пречупването".
Съветниците отрязаха над половината бюджет за концерта в Деня на Варна
Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй
30/07/2026, Четвъртък 19:00
0
Софтуер засече 5000 пътни капана у нас, всяко пето преминаване е с превишена скорост
Съветниците отрязаха над половината бюджет за концерта в Деня на Варна
30/07/2026, Четвъртък 18:00
1
Дигитално възраждане: Как виртуалната реалност може да събуди спящото археологическо богатство на България
30 000 автомобила на ден през Кърджали: Готвят четири ленти и забрана на левите завои
Тихата катастрофа на пазара на труда: Как 90 % ще останат без работа
Капаро, блокиран профил и несъществуваща квартира: Българи изгоряха с оферти за Гърция
Жельо Вардунски посрещна 63-тия си рожден ден с изненада преди сесията в Камено
Дунав счупи историческия минимум: Реката падна до 23 см в Будапеща
Шок в детски лагер в Равда: Изведоха 17 деца заради опасни храни
17 млн. евро за МиГ-29: МО търси кой да ремонтира до 10 двигателя
Хедър Бенет и Нина Русева прекрачват рамките в изложбата „BEYOND RULES“ в Бургас
