Наркотрафикант застреля полицай в Белгия, друг е тежко ранен
Барикадирал се мъж е ранил и други двама души
Полицията в Белгия неутрализира мъж, заподозрян в убийството на полицейски служител и раняване на други двама. Той се е барикадирал в къща в Шарлероа, Валония, след което е стрелял. Убит е 36- годишен полицай.
След сигнал до полицията, на място са били извикани униформени, за да извършат претърсване на къщата. Това се е случило около 7 часа сутринта местно време, съобщават белгийските медии. Операцията е била проведена от Спецчастите. Един от ранените полицаи е в тежко състояние, като е с опасност за живота. Нападателят е откаран в болница в състояние на мозъчна смърт и по-късно е починал. Заподозреният е бил обвинен в престъпен сговор, както и в трафик на наркотици, превозни средства и оръжие, стана ясно по време на пресконференция, проведена днес.
„В 6.30 сутринта полицията пристигна на място. Първо разговаряха с една дама в къщата,а след което се натъкнаха на заподозрения, който изпразнил пълнителя си в полицаите. Нападателят е подал въоръжената си ръка иззад врата и е стрелял по спецчастите. Той останал скрит зад вратата и след като пристигнали подкрепления, специалните части успели да влязат в къщата и открили ранения нападател.
„Това е мрачен ден за белгийската полиция, за федералната полиция и нашите специални части. Безпрецедентен инцидент в новата история на федералната полиция“, заяви Ерик Снок, директор на федералната полиция в Лиеж. „Те напуснаха семействата си рано тази сутрин, за да изпълняват задълженията си в услуга на населението. И днес един от нас няма да се прибере вкъщи!" каза той.
МВР предотврати имотна измама за стотици хиляди лева в "Малинова долина"
"Форбс": Илон Мъск е първият човек с нетно богатство от над 600 млрд. долара
Коледната украса крие сериозни рискове за домашните любимци, предупреждават ветеринари
След еврото: Цените на жилищата у нас ще скочат с до 10% още през 2026 година
Пламен Константинов остава в Локомотив Новосибирск до 2028 година
България и още 7 страни обявиха Русия за най-голямата заплаха за сигурността в Европа
Изискана рецепта с яйца и хайвер
Пиян поляк намушка българка след скандал в апартамент в Германия
ЦСКА финализира втори трансфер преди Коледа - централен защитник от Португалия
Цените на жилищата ще растат и през 2026 г., но с по-бавни темпове
Коледа издава изневерите: най-рисковото време за палавите съпрузи
Светлините на Коледен Бургас събират фотографи и модели на празничния пл. "Тройката"

:D