×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Борислав Сарафов сезира МВР за функционирането на BG-ALERT
  • Ново мощно земетресение удари Турция
  • Заради липса на изпитващи: Курсисти чакат над месец, автоинструктори излязоха на протест в Шумен
  • Принц Уилям и Кейт Мидълтън празнуват годишнина от сватбата си
  • Полицаи иззеха 2 килограма наркотици в София
  • Северна Корея тества оръжейни системи на нов разрушител
  • Тръмп: Русия иска да постигне споразумение в Украйна
  • 12 000 случая на варицела от началото на годината
  • Делото „Дебора“ продължава с разпит на свидетели
  • 74-годишен водач блъсна украинка в Слънчев бряг
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Руският културен център в София ще излъчи филм, представящ войниците им в Мариупол като освободители


25 Май 2023, Четвъртък, 16:31 ч.
Автор: Флагман

Разрушаването на градове и убийството на цивилни е известно в Русия като "освобождение"

Руският културно-информационен център в София ще излъчи пропаганден филм на Руската терористична федерация за битката за „Азовстал“ в украинския град Мариупол. По стара своя традиция руските терористи представят разрушаването на градове и убийството на цивилни като "освобождение". Украинското посолство в България реагира остро и заяви, че това е "открита пропаганда на войната, водена от руски дипломати на територията на държава-членка на ЕС и НАТО". Вижте позицията на Посолството на Украйна:

Посолството на Украйна в Република България остро осъжда планираната прожекция на документалния филм „Азовстал“ в руския културно-информационен център в София, към посолството на руската федерация и разглежда това събитие като открита пропаганда на войната, водена от руски дипломати на територията на държава-членка на ЕС и НАТО.

От началото на пълномащабната военна инвазия на русия в Украйна, руските окупатори са извършили почти 85 хиляди военни престъпления и други зверства. Руснаците убиха повече от 10 хиляди мирни украинци, раниха над 13 500, повредиха или унищожиха почти 100 хиляди обекта на гражданската инфраструктура. Руската армия атакува жилищни райони и критична инфраструктура на Украйна, като систематично нарушава нормите на международното хуманитарно право.

Прожекцията на филма е опит да се оправдае престъплението, агресията и окупацията на украински територии, разрушаването на украинския град-герой Мариупол, унищожаването на металургичния завод "Азовстал", изопачаването на фактите за героичната защита на града, заличаването на убийствата на хиляди украински цивилни от руски военнопрестъпници.

Посолството на Украйна обръща внимание на действията на дипломатическата мисия на руската федерация в Република България, която системно разпространява военна пропаганда и идеология на рашизма.


В категории: Войната в Украйна


3
Коментара
3
Коментара по темата
3.
_nib_
26.05.2023 10:12:38
0
0
Продажни некадърници...
Ютуб е безплатен...
Търсете и гледайте видеа как възстановяват руснаците...
Града ,,живее" спокойно без бандерофашистки утайки.
2.
Хахахах
26.05.2023 05:42:59
0
2
"Разрушаването на градове и убийството на цивилни е известно в Русия като "освобождение". А, стига бе! А може да ни кажете как е известно в Украйна убийството на цивилни, изгарянето на живи хора, убийството на полицаи и т.н. Или е по-удобно да се забравят тия работи?
1.
Аз
25.05.2023 17:43:05
2
3
А защо нея когато снарядите над Донецк и Луганск избиваха само о военни униформи ... При военни действия страдат цивилните ... без значение от чия страна са!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Край на хаоса! От петък ще има синя зона в цялото ж.к."Възраждане" Край на хаоса! От петък ще има синя зона в цялото ж.к."Възраждане" От 2 май улиците в района влизат в платен режим – жителите ще могат да паркират с локален стикер Екшън в Перник Екшън в Перник Стрелба през нощта, има задържан "Черноморец" удари "Загорец"! Бургазлии докосват Втора лига "Черноморец" удари "Загорец"! Бургазлии докосват Втора лига Всички голове днес паднаха след почивката Счупен ли е българският F-16? Счупен ли е българският F-16? Има отклонение в една от системите, но това не е грандиозен проблем... Първа реална стъпка към изграждането на нов гробищен парк в Бургас Първа реална стъпка към изграждането на нов гробищен парк в Бургас Надеждите са скоро да бъде решен един от големите проблеми на най-големия жилищен комплекс в морския град Фрапантен инцидент в България Фрапантен инцидент в България Джигит се заби в дърво на оживена улица Снимките с Буфон са едно, големият срам на Юве в София е друго! Снимките с Буфон са едно, големият срам на Юве в София е друго! Идеален момент е да си припомним, че Ювентус е бил разгромен в България Бюджет 2025 на Приморско е исторически – с грижа и внимание към всяко населено място и човек Бюджет 2025 на Приморско е исторически – с грижа и внимание към всяко населено място и човек ПРИМ ФЕСТ, който промени облика ни като туристическа дестинация ще бъде надграден, всяка вечер ще има забавления и за гостите на Китен Няма да повярвате с каква двуметрова риба зарибиха река Тунджа Няма да повярвате с каква двуметрова риба зарибиха река Тунджа Веслоносът е нехищна риба, достига до два метра, храни се планктон и по естествен начин прочиства от водорасли Константин Бачийски: Срещу лъжите отговарям с факти Константин Бачийски: Срещу лъжите отговарям с факти Клеветата не е позиция, фактите обаче са
Огромна трагедия в Индия Огромна трагедия в Индия Хотел се превърна в "газова камера" Путин с показателен ход Путин с показателен ход Преименува летище на "Сталинград" Зеленски с притеснителни думи за Русия Зеленски с притеснителни думи за Русия Президентът на Украйна твърди, че... Срина се при Гала Срина се при Гала Поводът за драмата му е внезапната смърт на оперния певец Борислав Спиров, който загина след нелепа катастрофа с камион Трагедия на военно летище, загина известен парашутист Трагедия на военно летище, загина известен парашутист Загиналият парашутист е бил член на 63-та парашутна бригада и е починал тази нощ във военната болница в Ниш от наранявания Тръмп задължи с указ шофьорите на камиони да владеят английски език Тръмп задължи с указ шофьорите на камиони да владеят английски език В края на втория си мандат Барак Обама подписа указ, който облекчи леко мярката. С него беше дадено право на полицаите по пътя да не отстраняват тези шофьори на тирове от работа, а просто да им напишат глоба Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Лидерът на републиканците изрази тежко мнение за Байдън Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Терористът е избягал със скутер Медведев отсече: Русия и САЩ са... Медведев отсече: Русия и САЩ са... Политикът счита, че няма да има крайно изостряне на отношенията между Москва и Вашингтон Драмата с тока не спря Григор Димитров Драмата с тока не спря Григор Димитров Българинът победи чисто великобританец
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Луди искат да ме отстранят! Щяха да превърнат САЩ в пропаднала дупка от третия свят Виц на деня Виц на деня - Какво е шведска маса по нашенски?
- Запой в гараж, върху щайги.
Виц на деня Виц на деня България е единствената държава, в която даже и неодушевените предмети си имат майка. Статус във фейсбук Статус във фейсбук Горещото кафе в пластмасова чашка отнема 2/3 от мъжката потентност. Първо изгаря пръстите, а после и езика...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори