×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Говори председателят на Районния съд в Бургас Евгени Узунов - за бързи промени в закона


Говори председателят на Районния съд в Бургас Евгени Узунов - за бързи промени в закона
Евгени Узунов в откровен разговор във Ф-Студио - основно за преструктуриране на наказанията за трафиканти и мигранти, които да са от полза за държавата
09 Февруари 2023, Четвъртък, 15:00 ч.
Автор: Флагман, снимка: Флагман

Санкцията „Глоба“ да се замени с полагане на обществено полезен труд и да бъдат съдени мигрантите, които незаконно влизат в страната ни, призова магистратът

Не само трафикантите, а и мигрантите да носят отговорност, заради това, че нарушават българското законодателство, влизайки незаконно в страната ни. Те да бъдат съдени и да полагат обществено полезен труд. Това са част от предложенията на председателя на Районния съд в Бургас Евгени Узунов, представени в подкаста на Флагман.бг.

Той засегна и важния проблем с огромната несъбираемост на наложените санкции от районните съдилища. Само за РС Бургас са над 3 млн.лева.

Според магистрата по-работещ модел ще бъде в определени случаи осъдените да полагат труд в полза на обществото, а не глоба, която тъй или иначе не плащат.

Общоизвестен факт е, че голяма част от трафикантите получават административно наказание за деянието си, не плащат глобата и тъй като са чужденци, напускат страната и никога не се връщат. Малоимотните ни сънародници пък получават санкция след санкция за различни деяния, които не плащат докато не изтече давността.

Трябва да направим промяна в структурата на наказанията, по този начин, че при невъзможност да се изпълни санкцията „Глоба“ да бъде заменяна по начин, който да носи добавена стойност в държавата, например – обществено полезен труд“, допълни съдия Евгени Узунов. 

Той призова за законодателни промени и бе категоричен, че магистратурата е готова да помогне на държавата.

„Консултативният съвет към министъра на правосъдието за криминологичните изследвания е много полезен орган и ако работи добре може да подобри правната среда. Ние, съдиите, сме готови да помагаме. Имаме своите предложения и за наказателна политика в определена област“, допълни магистратът.

Евгени Узунов гостува във Ф Студио за най-откровения му разговор като административен ръководител и съдия, до този момент. Той е завършил Правния факултет на БСУ, специализирал е „Психология“ във ВТУ „Св.св. Кирил и Методий“. Евгени Узунов е бивш председател на едно от най-натоварените съдилища в България – РС Несебър, а през 2021 година спечели конкурса на Висшия съдебен съвет (ВСС) за административен ръководител на РС Бургас.

Узунов застана начело на бургаския съд в период на безпрецедентна кадрова криза и личностни конфликти, които стааха и публични след скандален протокол от Общото събрание на съдиите. За кратко време той не само успя да обедини магистратите, но и да наложи оптимален темп на работа, което е признато и от редица чужди делегации, които идват на обмяна на опит в Бургас.

Настоящият председател на Районния съд е от Луковит. Преминал е през почти всички длъжности в съдебната система – адвокат, следовател, за да стане съдия. Застъпва тезата, че „съдията е еманацията на правото“.

Каква несправедливост още в тийнейджърска възраст го е насочила към тази професия?

Коя е съпругата му, откога са заедно и къде работи тя?

Ка живее семейството му?

Кое е най-знаковото му дело?

Защо писа смс на Корнелия Нинова?

Получавал ли е предложение за подкуп?

Отговорите на тези въпроси ще узнаете от подкаста на Флагман.бг:

 

 




Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
Флагман.БГ Защо Михаела Маринова не поздрави Дара Защо Михаела Маринова не поздрави Дара 20/05/2026, Сряда 14:00 4
България Всички новини
Безпрецедентно обединение в ОбС Бургас заради домакинството на Евровизия Безпрецедентно обединение в ОбС Бургас заради домакинството на Евровизия Градът разполага с инфраструктура и опит за организация на мащабни културни събития и ще се справи блестящо със събитие от този ранг, подчертаха местните парраментаристи Украинка откри обесен сина си в дома им в Благоевград Украинка откри обесен сина си в дома им в Благоевград Младежът бил бивш боксьор, през последните месеци страдал от депресия Как се справиха бургаските зрелостници на матурите (ВИДЕО) Как се справиха бургаските зрелостници на матурите (ВИДЕО) Днес се проведе първият държавен зрелостен изпит по Български език и литература, а дванадесетокласниците в Бургас споделиха, че не са срещнали сериозни затруднения по време на матурата Жаклин Костадинова с нова победа и специална покана за конкурс в Ню Йорк Жаклин Костадинова с нова победа и специална покана за конкурс в Ню Йорк Специално за нейното участие предстои да бъде създадена авторска песен на италиански език Започва цялостен ремонт на главната улица в с. Полски Извор Започва цялостен ремонт на главната улица в с. Полски Извор Община Камено подновява асфалта и бордюрите на ул. „Св. Св. Кирил и Методий“ след обновяване на водопроводната мрежа Водачите на Бургас ще четат публично Библията за 24 май Водачите на Бургас ще четат публично Библията за 24 май Заповядайте утре на открита сцена "Охлюва", за да станете част от духовното събитие Назначени са нови заместник-министри в три министерства Назначени са нови заместник-министри в три министерства Това става със заповед на министър-председателя Румен Радев Тежка катастрофа на АМ Тракия, по чудо няма тежко пострадали Тежка катастрофа на АМ Тракия, по чудо няма тежко пострадали Причината е несъобразена скорост Истинската история на Бангаранга Истинската история на Бангаранга Това не е песен на България, това е песен, за която България е наета от яки и опитни професионалисти по "музикално производство" и маркетинг като ракета-носител, която да я изнесе до евентуалния връх Проф. д-р Бозов и екипът на КОЦ - Бургас: Заставаме с цялото си сърце зад каузата на "Мач на надеждата" Проф. д-р Бозов и екипът на КОЦ - Бургас: Заставаме с цялото си сърце зад каузата на "Мач на надеждата" Нека напълним стадиона не само с аплодисменти, а с вяра, призовават медиците
Близо 15 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас Близо 15 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас Над 186 000 дружества и еднолични търговци от цялата страна са направили това пред приходната агенция Тайланд върна визите за българските туристи Тайланд върна визите за българските туристи Решението поставя страната ни в периферията на тайландската визова политика Шер навършва 80 години днес, планира да се омъжи за трети път Шер навършва 80 години днес, планира да се омъжи за трети път Певицата остава провокативна и готова да експериментира Защо Михаела Маринова не поздрави Дара Защо Михаела Маринова не поздрави Дара Някои коментиращи сравняват ситуацията с тази между Лили Иванова и Йорданка Христова, които обтягат отношенията си още през 70-те години заради турне в Япония и това продължава десетилетия наред. Почина 31-годишният моторист Ивайло Почина 31-годишният моторист Ивайло Той загина при катастрофа на Искърското дефиле  Белгия заплашва да се оттегли от „Евровизия“ в България догодина Белгия заплашва да се оттегли от „Евровизия“ в България догодина Напрежението около конкурса се засили след бойкоти на Испания и Ирландия и критики към EBU за различното отношение към Русия и Израел Три мита за чая, които експерти съветват да не приемаме за истина Три мита за чая, които експерти съветват да не приемаме за истина Умерената консумация може да има ползи, но чаят не е универсално решение за отслабване, отоци и хранителен режим Променят правилата за европейските средства с по-строг контрол и нови изисквания Променят правилата за европейските средства с по-строг контрол и нови изисквания Европейският съюз поставя акцент върху прозрачността, дигитализацията и реалните резултати при финансирането на проекти Две теории за произхода на училищния звънец Две теории за произхода на училищния звънец Училището сякаш не може да съществува без своя емблематичен звънец, но откъде всъщност идва той Сграда се срути в Германия, издирват български гражданин под развалините Сграда се срути в Германия, издирват български гражданин под развалините Заедно с него под руините се издирват и две млади жени на възраст 25 и 26 години
Васил ТЕРЗИЕВ, кмет на София Васил ТЕРЗИЕВ, кмет на София София има преднина за Евровизия заради по-големия капацитет на летището и по-удобни полети Виц на деня Виц на деня - Тате, аз с теб няма да ходя вече в парка!
- Стига си мрънкал бе Гошко, ами ме люлей!
Виц на деня Виц на деня Майка пита детето си:
- Защо плачеш?
- Защото татко си удари пръста!
- Ох, милото ми. И ти веднага се разплака?!
- Не, преди това много се смях.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки истински джентълмен трябва да има неизчерпаем запас от комплименти за дамата, в случай че парите му свършат...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори