×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Айтос строи своя пречиствателна станция за 30 млн. лева


Айтос строи своя пречиствателна станция за 30 млн. лева
Кметът Евгени Врабчев съобщава за спечеления проект, който е най-големия в историята на общината. След което, малко уморен, каза, че се оттегля, за да се готви за трети мандат
20 Септември 2011, Вторник, 17:12 ч.
Автор: Добромир ДОСКАЧАРОВ, снимка и видео: автора

Това е най-мащабният проект за общината, пускът е през 2015 г., съобщи кметът Евгени Врабчев малко преди да се оттегли в подготовка за трети мандат

Над 30,4 млн. лв. ще бъдат вложени в проектиране и изграждане на пречиствателна станция за отпадни води в община Айтос. Това е най-мащабният проект за общината, финансирането му е осигурено от Кохезионния фонд на Европейския съюз и от държавния бюджет, чрез оперативна програма “Околна среда 2007-2013”.

“Пречиствателната станция е не само с регионално, но и с национално значение”, каза кметът на Община Айтос Евгени Врабчев по време на представянето на проекта пред медиите, специалисти и обществеността.
“Независимо кой от кандидатите за изпълнител ще спечели обществената поръчка, аз съм убеден, че както материалите за изграждане на станцията, така и хората, работещи по него и в бъдещия обект, ще бъдат от Айтос”, добави градоначалникът, който управлява два мандата втората по население община в Бургаска област. 
 
Ръководителят на проекта Радосвета Великова (в средата) и специалистът от ВиК Николай Колев бяха сред гостите на общината
Никога в историята Айтос не е имал пречиствателна станция. На входа на града водите на реките Славеева и Айтоска са изключително замърсени, което освен в  лаборатория, може да се види и с просто око. Това води до рискове за здравето на жителите в града и околността, както и влияе пряко върху водните екосистеми. Айтоска река се влива в Мандренското езеро, което от своя страна е свързано с Черно море. След построяването на пречиствателната станция водите, излизащи от нея, ще бъдат с много по-добри показатели, от тези на Айтоска река и вливайки се в нея фактически ще я пречистват. От там ще пречистват и водите на Бургаско езеро и в глобален мащаб ще се помогне за решаване на екологичните проблеми на Черно море.

Техническото изпълнение на проекта включва и свързване на съществуващите колектори в един общ основен колектор и извеждане до пречиствателната станция.
“Няма да има разкопаване на улиците на Айтос, тъй като изпълнението на целия проект ще се извършва извън града”, уверява Радосвета Великова, ръководител на проекта.

Асоцииран партньор на проекта е дружеството ВиК-Бургас, представено от специалиста Николай Колев. Той е бил консултант по изграждането на няколко пречиствателни станции в Бургаска област и ще помага в подготовката на документацията, изборът на проектант и фирми-изпълнители и тяхната работа по проекта за Айтос.

Очаква се строителните работи да започнат следващата година. Изграждането на пречиствателната станция и свързването й с отпадните води на Айтос ще завърши в края на 2014 г.




В категории: Айтос


Тервел ИЛИЕВ Десетки деца починаха от глад в Газа Десетки деца починаха от глад в Газа 02/08/2025, Събота 19:40 0
17
Коментара по темата
17.
трънчо
19.01.2012 23:15:51
0
0
много фалшиви работи сте писали .не постъпвате честно
16.
.....
29.09.2011 09:56:33
0
0
ishallah aytos obshtinasindaki turk halki akillanmishtir artik ve de gozlerini acmishtir...
15.
ahmed
29.09.2011 09:51:35
0
0
vijte koi ostanaha v dps na4elo troynata koalicia, as led tova edni s goli glavi.. he he he ot moya gledna to4ka, dps edva shte vkara 3 ma dushi savetnici. po dobre traktoristi otkolkoto vishsisti pederasi...
14.
o4evidec
25.09.2011 20:41:24
0
0
Vsichki moshennitsi sa se obedinili, nachelo s topolchanskiya traktorist i umuvat kak da ograbyat naroda.A za chest i moral da ne govorim te ne znayat znachenieto na tezi dumi.
13.
Турчин
22.09.2011 23:07:20
1
6
То бива бива ама чак пък толкова, мъжа и почина няма и 5-6 дена лека му пръст на човека господ на никой да не дава, тя се наконтила и дефилира на центъра като долнопробна манекенка и забележете агитира хората да гласуват за нея и зет и който е известен регионален лихвар познат в цяла България. Има нещо наречено ЧЕСТ, ДОСТОЙНСТВО И МОРАЛ !!!
12.
Турчин
22.09.2011 23:07:20
1
3
То бива бива ама чак пък толкова, мъжа и почина няма и 5-6 дена лека му пръст на човека господ на никой да не дава, тя се наконтила и дефилира на центъра като долнопробна манекенка и забележете агитира хората да гласуват за нея и зет и който е известен регионален лихвар познат в цяла България. Има нещо наречено ЧЕСТ, ДОСТОЙНСТВО И МОРАЛ !!!
11.
наблюдател
22.09.2011 14:23:30
1
2
То човек в такива моменти не трябва да коментира , но като гледам тази кадъна в общината как си развява шалварите.... не изглежда на много тъжна и покрусена от сполетялата я загуба а на против
10.
наблюдател
22.09.2011 14:23:30
1
4
То човек в такива моменти не трябва да коментира , но като гледам тази кадъна в общината как си развява шалварите.... не изглежда на много тъжна и покрусена от сполетялата я загуба а на против
9.
до 4
21.09.2011 07:33:13
2
2
Не съ член на дпс нито пък симпатизант, но истината си е истина
8.
до 4
21.09.2011 07:33:13
2
2
Не съ член на дпс нито пък симпатизант, но истината си е истина
7.
за Едрев
21.09.2011 07:24:12
2
2
Ако този комплексар смята ,че ще стане кмет жестоко се лъже.
6.
за Едрев
21.09.2011 07:24:12
2
1
Ако този комплексар смята ,че ще стане кмет жестоко се лъже.
5.
кютюка
21.09.2011 07:22:21
3
4
ЛИСТАТА НА АЙТОСКИТЕ ЛИХВАРИ И ЗАТВОРНИЦИ, НАЧЕЛО СЪС ЗЕЙДЖАН АЛИ Е СЪСТАВЕНА И РЕГИСТРИРАНА СЛЕД КАТО Е ИМАЛО ОГРОМЕН НАПЛИВ ОТ ЖЕЛАЕЩИ ДА СЕ ВКЛЮЧАТ В НЕЯ ( ОТ 15 ДУШИ ПРИ ВЪЗМОЖНИ 29) И ВСЕ ИНТЕЛЕКТУАЛЦИ КОЙ ОТ БУРГАСКИЯ КОЙ ОТ СТАРОЗАГОРСКИЯ ЗАТВОР, КОЙ ТОПОЛЧАНСКИ ТРАКТОРИСТ ИЗГОНЕН ОТ КООПЕРАЦИЯТА В СОКОЛЕЦ ОТ СОБСВЕНИЯ СИ ЗЕТ , ЗА ЗЛОУПОТРЕБА И КРАЖБА НА НЕЗНАЧИТЕЛНАТА СУМА ОТ 30 000 ЛВ. ТА ВСЕ ТЕСНИ СПЕЦИАЛИСТИ В СВОЯТА СФЕРА И НАЙ ВАЖНОТО, ИЗВЕСТНИ.
4.
тажс
21.09.2011 06:37:35
3
2
Членове на ДПС, никой не бива да се подиграва с човешката мъка! Вероятно ще осъзнаете това след като изгубите близък, което няма как да не се случи.
Написаното от вас не само е унизително, но и в него прозира страха ви. Страх, че в средите ви се поражда конкуренция!
Не членувам в ДПС нито пък съм в другия лагер, но добре познавам интелектуалния потенциал на членовете на двете листи. Спокойно мога да кажа, че не е в полза на ДПС!
3.
Айтос нюз
20.09.2011 22:20:26
6
8
ЛИСТАТА НА АЙТОСКИТЕ ЛИХВАРИ И ЗАТВОРНИЦИ, НАЧЕЛО СЪС ЗЕЙДЖАН АЛИ Е СЪСТАВЕНА И РЕГИСТРИРАНА СЛЕД КАТО Е ИМАЛО ОГРОМЕН НАПЛИВ ОТ ЖЕЛАЕЩИ ДА СЕ ВКЛЮЧАТ В НЕЯ ( ОТ 15 ДУШИ ПРИ ВЪЗМОЖНИ 29) И ВСЕ ИНТЕЛЕКТУАЛЦИ КОЙ ОТ БУРГАСКИЯ КОЙ ОТ СТАРОЗАГОРСКИЯ ЗАТВОР, КОЙ ТОПОЛЧАНСКИ ТРАКТОРИСТ ИЗГОНЕН ОТ КООПЕРАЦИЯТА В СОКОЛЕЦ ОТ СОБСВЕНИЯ СИ ЗЕТ , ЗА ЗЛОУПОТРЕБА И КРАЖБА НА НЕЗНАЧИТЕЛНАТА СУМА ОТ 30 000 ЛВ. ТА ВСЕ ТЕСНИ СПЕЦИАЛИСТИ В СВОЯТА СФЕРА И НАЙ ВАЖНОТО, ИЗВЕСТНИ.
2.
ТОП НОВИНА
20.09.2011 21:22:56
6
10
Председателката на общ. съвет Айтос, след тежката загубата на своя супруг, търси утеха в прегръдките на своя "приятел" с прозвището Пълик.
1.
ТОП НОВИНА
20.09.2011 21:22:56
8
8
Председателката на общ. съвет Айтос, след тежката загубата на своя супруг, търси утеха в прегръдките на своя "приятел" с прозвището Пълик.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Превърнаха лъскав Mercedes G-Classa в казан за боклук Превърнаха лъскав Mercedes G-Classa в казан за боклук Милионер бе принуден да стане боклучия от "Чистота" 11 властелини на смеха на „Охлюва“, поемат „Кучешката вахта“ (НА ЖИВО) 11 властелини на смеха на „Охлюва“, поемат „Кучешката вахта“ (НА ЖИВО) Два дуета се включват в хумористичния концерт на „Солени ветрове“  При раздразнен стомах, пробвайте тази диета При раздразнен стомах, пробвайте тази диета Може да помогне Украйна твърди, че е ударила петролни съоръжения и военно летище в Русия Украйна твърди, че е ударила петролни съоръжения и военно летище в Русия Украинските сили за безпилотни системи заявиха, че са ударили петролната рафинерия в Рязан, на около 180 км югоизточно от Москва Отказва ли се Гришо от тениса? Отказва ли се Гришо от тениса?  Зачестилите контузии в пет поредни турнира от Големия шлем засилват тревогата около бъдещето на Димитров Бургас, София, Пловдив и още редица големи градове станаха домакини на инициативата "Бягане за здраве" Бургас, София, Пловдив и още редица големи градове станаха домакини на инициативата "Бягане за здраве" Ето подробности Повдигнаха обвинение на румънеца, причинил верижното меле на „Хаинбоаз“ Повдигнаха обвинение на румънеца, причинил верижното меле на „Хаинбоаз“ Полевият тест за наркотици на единия чужд шофьор е дал положителна проба Десетки поети с китара слязоха от кораба на „Солени ветрове“ в Бургас и почетоха небесните бардове Десетки поети с китара слязоха от кораба на „Солени ветрове“ в Бургас и почетоха небесните бардове Най-интересното обаче предстои, атракцията на бардфестивала ще са конкурсът за нова песен „Срещу вятъра“ и хумористичният концерт „Кучешката вахта“ Тодор Славков се самоубил заради нелечима болест? Тодор Славков се самоубил заради нелечима болест? Той избрал сам да сложи край на живота си с пистолет, наследен от баща му Иван Славков Лидерът на БСП Зафиров: Йотова е възможна номинация за президент Лидерът на БСП Зафиров: Йотова е възможна номинация за президент Социалистите се събират на "Бузлуджа"
Десетки деца починаха от глад в Газа Десетки деца починаха от глад в Газа Около 320 000 малчугани живеят при мизерни условия Млада жена обвини футболен ас в изнасилване, той даде друга версия Млада жена обвини футболен ас в изнасилване, той даде друга версия Драма с Хакими Мечки предизвикаха извънредно положение в Япония Мечки предизвикаха извънредно положение в Япония Серия от нападения Арестуваха световната шампионка на 100 м за домашно насилие Арестуваха световната шампионка на 100 м за домашно насилие Тя е видяна да хвърля слушалки по приятеля си Крисчън Коулман Глоби до 350 евро за хиляди шофьори в Гърция Глоби до 350 евро за хиляди шофьори в Гърция Лявата лента на магистралите се използва само за изпреварване, гласи законът Рекордна жега в Япония, от над век не е било толкова топло Рекордна жега в Япония, от над век не е било толкова топло Става въпрос за месец юли Почина братът на Мохамед Али - Рахаман Почина братът на Мохамед Али - Рахаман Той също бе боксьор Инвестициите на САЩ в AI - най-големите от железопътната експанзия през XIX век Инвестициите на САЩ в AI - най-големите от железопътната експанзия през XIX век Китай също инвестира много, а Европа гледа отстрани, парализирана от зелени идеологии, регулации и милионна миграция Закопчаха световна шампионка от САЩ, причината е насилие над гаджето й Закопчаха световна шампионка от САЩ, причината е насилие над гаджето й Деликатна ситуация Извънредно положение в 39 гръцки общини, кметове са на тръни Извънредно положение в 39 гръцки общини, кметове са на тръни Проблемът е с водните ресурси
Асен ВАСИЛЕВ Асен ВАСИЛЕВ Ако почнем да закриваме всеки орган на държавата, който не работи, трябва да закрием цялата държава Виц на деня Виц на деня Свалка:
- Госпожице, много ми харесвате! Искам проблеми от вас.
Виц на деня Виц на деня - Когато не мога да заспя, броя жените, с които съм правил любов!
- А защо не овце?
- Е, то беше веднъж!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Говорете истината
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори