×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Бягство към сигурността: златото достига рекордни нива
  • Заявленията за гласуване извън страната може да се подават до 24 март
  • Хотелиерите призовават да не се блокира наемането на работници от трети страни
  • Важно: На 14 март ще се извърши почистване на бул. „Демокрация“ – преместете автомобилите си
  • САЩ са унищожили 16 ирански кораба, миниращи Ормузкия проток
  • Иран предупреди: Петролът ще стигне 200 долара за барел
  • Прокурорската колегия остави без разглеждане искането на правосъдния министър за нов и.ф. главен прокурор
  • Уж нисък риск, но противовъздушната отбрана на България е извадена на бойни позиции
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Достойните личности, заслужили уважението ни с делата си през 2022 г.


Достойните личности, заслужили уважението ни с делата си през 2022 г.
Това са хората, които допринасят Бургаска област да се споменава с добро и с техните имена със сигурност трябва да запомним изминалата година
Тема в развитие
Текат последните часове на онлайн анкетата за „Личност на годината 2022“, гласувайте за своя фаворит!  Започна гласуването за Личност на годината 2022 Достойните личности, заслужили уважението ни с делата си през 2022 г. Ето ги най-ярките личности на 2022 г., които ще се борят за статуетката Флагман Марияна Стефанова – директорът, чийто екип превърна ОУ „Васил Априлов“ в безапелационен лидер в просветата Екатерина Джутева, майка на две собствени деца и на още 50, нуждаещи се от специална грижа Братята Станимир и Георги, които изведоха докрай строежа на църквата в с. Дрянковец Станислав и Димитър – момчетата, които ни дадоха урок по мъжество, спасявайки живота на жена Костадин Милев от Китен, който пръв приюти и храни стотици майки с деца от Украйна Стоян Копривленски, който победи егото си с учене и труд, а днес изкачва световния връх в спорта Турхут Исмаил – мюсюлманинът, който реставрира църкви и вдига пилони за трикольора Янчо Проданов – покровителят на децата от Горно Езерово Флагман.бг започва приема на номинации, вижте регламента
виж още
скрий
16 Януари 2023, Понеделник, 18:05 ч.
Автор: Флагман.БГ

Извън класацията тази година остават няколко души, които имат заслуги или са проявили героизъм, но не изпълняват малка част от условията

Флагман.бг благодари на своите читатели, които бяха изключително активни и дадоха своите предложения за „Личност на годината 2022“. Благодарим на всеки гражданин, на всяка организация или група от хора, които номинираха достойните личности от Бургаска област. Извън класацията тази година остават няколко души, които имат своите заслуги и са проявили героизъм, но не изпълняват малка част от условията, за да станат част от номинираните. Това не ги прави по-малко важни и по-малък пример за подражание. Това са хората, които допринасят Бургаска област да се споменава с добро и с техните имена със сигурност трябва да запомним изминалата година.

Затова Флагман.бг ще представи на своите читатели и останалата част от достойните сред нас, които бяха номинирани от свои близки, приятели, благодарни пациенти, съседи, колеги или просто познати. Те не бяха включени в седмото издание на конкурса „Личност на годината“, но със сигурност трябва да знаем кои са.

Паметта на Йордан Илиев и Атанас Градев ще бъде почетена по достоен начин с голяма благотворителна инициатива, средствата от която ще отидат за паметна плоча на полицаите

Двамата полицаи Йордан Илиев и Атанас Градев, които загинаха при жестоката катастрофа с автобус с мигранти на кръговото кръстовище „Трапезица“, бяха номинирани посмъртно за „Личност на годината 2022“ от името на сдружение „Посока Бургас“, от директора на ОДМВР-Бургас старши комисар Калоян Калоянов и началника на Първо РУ-Бургас гл. инспектор Владимир Маринов.

„Отминалата 2022 г. за Бургаския регион бе година на предизвикателства и изпитания в контекста на няколко кризи – икономическа, здравна и мигрантска. Това е обаче и годината, в която по безпрецедентен и разтърсващ начин двама полицейски служители – Атанас Градев и Йордан Илиев от Първо Районно управление-Бургас платиха най-високата цена, за да опазят здравето, живота и спокойствието на бургазлии от мигрантската заплаха. 25-ият ден на август се оказа преломния момент, в който двама служители на реда дадоха нагледен урок на институциите, обществото и бизнеса в Бургас какво означават клетва пред Родината, професионална чест и достойнство. Те се превърнаха в символ на човечността, идеалите и гражданския дълг. Ето защо Сдружение "Посока Бургас" съвместно с директора на ОДМВР Бургас – старши комисар Калоян Калоянов и Началника на Първо РУ Бургас – гл. инспектор Владимир Маринов издигаме посмъртно номинацията на двамата доблестни полицейски служители Атанас Градев и Йордан Илиев в емблематичния за Бургас конкурс "Личност на годината". Убедени сме, че всеки бургазлия и всеки българин ще оцени по достойнство подвига на тези двама безсмъртни мъже, които спасиха невинните граждани с цената на собствения си живот“, се казва в писмото с номинацията на Йордан и Атанас.

Героизмът и себеотрицанието на двамата мъже са безспорни, но поради естеството на церемонията и от чисто човешка гледна точка екипът Флагман.бг не би могъл да приеме тази кандидатура и да причини поредната порция скръб на опечалените близки на двамата доблестни полицаи, които ще присъстват на церемонията през юни т. г. Паметта на Йордан Илиев и Атанас Градев ще бъде почетена по достоен начин с голяма благотворителна инициатива, средствата от която ще отидат за паметна плоча на полицаите, които отдадоха живота си в изпълнение на служебния си дълг, в близост до лобното им място.

Д-р Денчо Кавалджиев бе номиниран от нашата съгражданка Дарина Планинска, защото не е само лекар, но и лечител на душевната болка

Следващата номинация, която пристигна на редакционната ни поща, е от името на Дарина Планинска. Тя бе по повод кандидатурата за "Личност на годината 2022" на доктор Денчо Кавалджиев - ортопед-травматолог в УМБАЛ-Бургас

„Не знам много от биографията на доктор Кавалджиев, но го предлагам според заслугите му в професията, въпреки възрастта му. Той е роден на 15.06.1987г. в град Бургас. 

Завършил е  медицина в Тракийския университет в Стара Загора в специалност „Ортопедия и травматология“. След своето дипломиране започва работа в УМБАЛ-Бургас, където работи и до днес.

С основание би могъл да бъде отличен, поради:

 1. Изключително висока професионална дейност в областта на медицината и активен принос в развитието на специалността ортопедия;

2. Принос за развитие и прилагане на иновативна медицина и уникални техники на лечение;

3. Медицинска надежда за обществеността на Бургас и България;

4. С принос за развитие и утвърждаване авторитета на съсловната лекарска организация;

5. Участва в множество конференции и конгреси в сферата на ортопедията;

6. Притежава висок морал, медицинска етика, изключителна хуманност и благородство;

7. Практикува професията с голяма любов и отдаденост;

8. Налага се като един от най-търсените специалисти в ортопедията и с човешкото си отношение – любим лекар на пациентите;

9. Излъчва изключителна вътрешна жизненост и доверие и вдъхва спокойствие, когато комуникира с пациентите;

10. Не само лекар на физическата болка, но и лечител на душевната като човек!

Мога още много суперлативи да напиша за доктор Кавалджиев, но мисля че и тези са достатъчни за достойна номинация!

Оставам с надежда и благодаря!

С уважение: Дарина Планинска“, пише в номинацията от името на нашата читателка.

Иво Иванов, който успява да съчетае спорта с това да помага на хора в неравностойно положение, бе номиниран от родолюбеца Бисер Русимов

Още в първите дни, когато бе обявено набирането на кандидатите, общественикът Бисер Русимов номинира Иво Иванов, като разказа неговата история и изрази позицията си, че номинацията ще бъде подкрепена със сигурност от много хора.

„Иво Иванов е роден на 04.08.1987 г. в град Бургас. Завършил е СУ "Иван Вазов". Висшето си образование завършва в Бургаския свободен университет със специалност „Финанси“. Работи като служител към Главна дирекция “Изпълнение на наказанията” (ГДИН).  От малък е активен спортист, като се занимава с бойни изкуства, а страстта му към боди билдинга го тласка към това врати да отвори и една от първите зали по кросфит в град Бургас, която е и единствена към настоящия момент в нашия град. Благодарение на неговата всеотдайност и страст към спорта, успява да помогне на много хора в подготовката си за професионални атлети в различни спортове, като бокс, кикбокс, борба, волейбол, ММА и най-вече в дисциплината "Кросфит". Самият той е активен състезател, а през останалото време е всеотдаен баща на малък син. 

Смятам, че номинацията е изключително достойна, защото Иво Иванов  успява да съчетае спорта с това да помага на хора в неравностойно положение. Всяка година прави десетки благотворителни кампании на нуждаещи се хора, като организира тренировки на открито или в залата, а събраните средства от такса вход от участниците отиват по сметките на болните. Иво Иванов е достоен модел за подражание за това как въпреки всичките си лични проблеми намира време и възможност да помогне и на по-слабите, без да очаква нищо в замяна. Считам, че неговият пример е достоен за уважение и той трябва да стигне до повече хора.“ По този начин Бисер Русимов аргументира номинацията на Иво Иванов.

Бисер Русимов вече е бил сред номинираните за „Личност на годината 2019“, но отново получи уважението на бургазлии и на своите колеги с предложение да участва в класацията на Флагман.бг

В последните дни получихме и кандидатурата на самия Бисер Русимов за неговата обществена дейност. Русимов вече е бил сред номинираните за „Личност на годината 2019“.

Ето писмото, с което колегата му от гражданската организация ОЗБГ, отново пожела да го издигне.

„Моето предложение за Личност на годината е Бисер Русимов от Бургас. Бисер е и част от „Организация за закрила на българските граждани“ /ОЗБГ/.

През изминалата 2022 година, както и предни години, той се е доказал с безкористната си обществена дейност в полза не само на бургазлии, но и на много други българи.

 Част от дейността му през 2022 г. включва:

- подаване на сигнали до различни институции за нарушения от всякакво естество;

- полагане на грижа за околната среда;

- взимане на участие в протести и подписки, които имат за цел бъдат защитени правата на хората;

- борба срещу корупцията;

- помощ на бежанци от Украйна;

- част от редица други казуси, с които е помогнал на стотици бургазлии.

 За мен, а и за много други бургазлии, той е изключителен човек с изключителна гражданска позиция и активност, но също така и незаменима положителна част от местната социална, патриотична, неправителствена и дори политическа среда.

Предвид горенаписаното, за мен най-достойният кандидат за Личност на годината е бургазлията и родолюбец Бисер Русимов.

 Пожелавам успех както на г-н Бисер Русимов, така и на всички други участници!

С уважение

Георги Братанов“, се казва в писмото с искането за повторната номинация на Бисер Русимов в класацията на Флагман.бг.




Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
България Всички новини
Невероятната история на Стойне Шопски - българинът, който арестува Карлос Чакала и бе изхвърлен от МВР Невероятната история на Стойне Шопски - българинът, който арестува Карлос Чакала и бе изхвърлен от МВР Уникален разказ от Свиленград връща към една от най-странните истории от Студената война Ако смятате, че в Слънчев бряг е зле, по-добре идете в Копакабана! (ВИДЕО/СНИМКИ) Ако смятате, че в Слънчев бряг е зле, по-добре идете в Копакабана! (ВИДЕО/СНИМКИ) Нe е останала и песъчинка от елита по терасите на класните хотели и от знойните тела на красавици по плажа Колко човека може да приюти "подземния Бургас", ако тук избухне война Колко човека може да приюти "подземния Бургас", ако тук избухне война За населението в най-големия жилищен компекс „Меден рудник”, който е с около 80  хил. жители, има само едно скривалище - под ОУ „Елин Пелин”. Другото най-близко е чак под металургичния завод край Дебелт Легендарното заведение „Гролш“ на входа на Морската градина търси нов собственик. Мераклии има Легендарното заведение „Гролш“ на входа на Морската градина търси нов собственик. Мераклии има Продава се само конструкцията, масите, столове и оборудването - за земята има търг в Общината на всеки пет години  Брокер „изби рибата" в Слънчев бряг: Продава апартамент с бонус „Мерцедес“ Брокер „изби рибата" в Слънчев бряг: Продава апартамент с бонус „Мерцедес“ Дали пазарът в Слънчев бряг вече започва да прелива от имоти, чиито собственици търсят изход на всяка цена, или някой просто е решил да се раздели и със стария си автомобил покрай продажбата, остава загадка Енергиен експерт към партиите: Разрешете износа на бургаската рафинерия, за да паднат цените Енергиен експерт към партиите: Разрешете износа на бургаската рафинерия, за да паднат цените Естествено, че „Литаско“ ще заведе дело и това е резултат от абсолютно неразбиране на макроикономическите процеси, коментира той Ива Екимова: "Срещнах любовта“ Ива Екимова: "Срещнах любовта“ Пиарката благодари за поздравите за рождения си ден и публикува снимки от почивка, сред които и кадър с новия мъж в живота ѝ Отлив на израелски туристи в Банско след ескалацията на конфликта в Близкия изток Отлив на израелски туристи в Банско след ескалацията на конфликта в Близкия изток Хотели в зимния курорт отчитат анулации на резервации, а част от гостите удължават престоя си заради отменени полети Ф-Студио: Веси Бонева за живота в Бургас, любовта и мястото на жените в модерния свят Ф-Студио: Веси Бонева за живота в Бургас, любовта и мястото на жените в модерния свят Живеем във времена, в които всеки може да бъде всичко. Ние, жените, имаме цялата възможност да мислим за своите стремежи, за своите мечти и свобода да създаваме своята реалност, казва певицата Положителна развръзка за 9-месечните близнаци от кардиологична болница Положителна развръзка за 9-месечните близнаци от кардиологична болница Малките момченца, който бяха изоставени от майка си ще бъдат отглеждани в компанията на още едно дете
Тръмп се отметна за убийството на 171 момичета с „ирански“ Томахоук Тръмп се отметна за убийството на 171 момичета с „ирански“ Томахоук „New York Times“ потвърждава, че децата на възраст от 6 до 11 години са погубени с американска крилата ракета  Иран след заплахите на Тръмп: Гответе се за 200 долара за барел Иран след заплахите на Тръмп: Гответе се за 200 долара за барел Ислямската република отваря Ормузкия проток, но само за държавите, които експулсират посланиците на САЩ и Израел Състоянието на Тейлър Суифт достигна 2 млрд. долара Състоянието на Тейлър Суифт достигна 2 млрд. долара Певицата е сред най-богатите знаменитости в света, а ръстът идва основно от музика, турнета и стойността на каталога ѝ Тръгна по същество на делото срещу пернишките садисти Габриела и Красимир Тръгна по същество на делото срещу пернишките садисти Габриела и Красимир Двамата са обвиняеми за жестокост и причиняване на смърт на животни. Случаят предизвика протести в Перник и други градове в страната Краста плъзна в Европа Краста плъзна в Европа Преживяхме ад, жалват се пациенти във Великобритания, където случаите растат главоломно Бахрейн изведе всичките си самолети зад граница Бахрейн изведе всичките си самолети зад граница Летището на малката държава е редовно мишена за иранските ракети и дронове Педро Санчес призова за премахване правото на вето в ООН Педро Санчес призова за премахване правото на вето в ООН Той нарече сегашната структура на световната организация „блокирана и остаряла“ Те и в съня си мечтаят да го гледат: Как в КНДР отразяват вожда Ким (ВИДЕО) Те и в съня си мечтаят да го гледат: Как в КНДР отразяват вожда Ким (ВИДЕО) Залата се тресе, всички реват – репортажът на Централната корейска телевизия е като евангелска молитва, завършваща с транс  Второ девическо училище е засегнато при удар в Иран Второ девическо училище е засегнато при удар в Иран Сграда в Хомейн е поразена при атака срещу полицейски сили, а данни от отворени източници и снимки от мястото насочват към нов случай с щети по учебен обект Лоша поличба или случайност: "Рибата на Страшния съд" изплува на плаж в Мексико Лоша поличба или случайност: "Рибата на Страшния съд" изплува на плаж в Мексико Редкият случай в Кабо Сан Лукас привлече внимание заради фолклора около вида на рибите гребци, но научните данни не подкрепят връзка между появата му и бъдещи бедстви
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, чувствам се странно когато правим с*кс! Един път ми е топло, друг път - студено!
- Ами единият път е през Юни, а другият през Януари!
Виц на деня Виц на деня - Ау, колко готино ви е облякла мама с еднакви костюмчета! Да не сте близнаци?
- Госпожо, излезте от автомобила и си дайте документите!
- Да скъпи!
- Хайде миличка да направиш и за мен едно!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Политиката е като художествената гимнастика - обръчи от фирми, рязане на ленти, подхвърляне на топката, програма с медии и съчетание с бухалки!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори