×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • От днес плащаме такса за посещение на фонтана Треви в Рим
  • Правят панорамна площадка на „Чудните скали“
  • Германия арестува петима за доставки на руски отбранителни фирми
  • Отвлякоха жена от автобус на автогарата в Плевен
  • Над 1200 снегорина обработвали пътищата у нас
  • Президентът започва консултациите за служебен премиер с ГЕРБ и ПП-ДБ
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Отличничка: Кандидатка пренареди листите с преференции и бе избрана за депутат в два района


Отличничка: Кандидатка пренареди листите с преференции и бе избрана за депутат в два района
Елисавета Белобрадова бе депутат и в последните два парламента
Ключови думи: партии, парламент
Тема в развитие
Ще стане ли бургаският общински съветник Стоян Грозев депутат Кои са шампионите по преференции и разместиха ли листите във 2 МИР Бургас След фурора с преференциите, Димитър Найденов от "Демократична България" влиза в парламента При 99.9% обработени протоколи: ГЕРБ, ДПС и БВ имат 115 депутата – ключът за кабинет е в БСП и ДБ Изборите скучни, бизнесът ги приемал като инвестиция При 100% обработени протоколи: ГЕРБ-СДС печели изборите в Бургаска област Михаил Хаджиянев: Избирателната активност в Бургас е по-ниска отколкото на предишния вот Партията на Бойко Борисов печели вота и във Велико Търново При 99.03% обработени протоколи: ГЕРБ-СДС с 25.43%, ПП – 20.21%, ИТН - под чертата ГЕРБ печели изборите в Бургас, Видин, Габрово, Кюстендил, Ловеч, Перник, Сливен и Ямбол При 96.95% обработени протоколи: ГЕРБ печели 25,46%, ПП – 20,31%, а ИТН остават под чертата Финални резултати: ГЕРБ победи в Бургаска област, вижте как се разпределят мандатите При 92 %: ДПС вече е трета политическа сила в Бургас, разликата между ГЕРБ и ПП се запазва При 75 % в Бургас: ГЕРБ дръпна на ПП със 7 % ГЕРБ победи в Поморие с впечатляващ резултат Изборните резултати от община Сунгурларе: ДПС води пред ГЕРБ с близо 1000 гласа Данни от ЦИК при 12% обработени протоколи: ГЕРБ – 25.7%, ПП – 22%, ИТН и БВ прескачат бариерата Последни данни от РИК Бургас: Вижте кои са шампионите на преференциите ГЕРБ след победата: Съветваме всички политици преди да говорят, да мислят ГЕРБ си върна Несебър Смазваща преднина за ГЕРБ в Царево ДПС доволни от вота, обявиха готовност за управленска коалиция Созопол остава червена крепост: БСП печели изборите в общината ПП: Коалиция с ГЕРБ и ДПС няма да направим, народът ни отреди да сме опозиция Междинни данни за област Бургас: ГЕРБ 28 %, ПП – 22 % ГЕРБ с безапелационна победа в Приморско, „Български възход“ поднесе изненадващ резултат При 70 % в Карнобат: ГЕРБ са първи, битката е за второто място между БСП и Промяната ДПС е първа политическа сила в Айтос Победа за ГЕРБ и в Камено ГЕРБ бие в Малко Търново с убедителен резултат ДПС засили позициите си в община Руен: Печели с 12 002 гласа Паралелно преброяване: „Български възход“ влиза в парламента, БСП пада под „Възраждане“ Вижте първите изборни резултати за Бургас Малко над 37 % от избирателите в Бургаско отидоха до урните Първо във Флагман.бг: ГЕРБ -4, ПП и ДПС –3, БСП -2, ДБ и Възраждане – 1 ГЕРБ пак става първа сила, но парламентът май ще е ялов
виж още
скрий
05 Октомври 2022, Сряда, 19:01 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ, снимка-архив: Авторът

25 са общо кандидатите, които са избрани за народни представители на две места

25 кандидати са избрани за депутати в два района, научи „Флагман“. Петима са от ДПС и „Възраждане“, четирима от „Демократична България“, трима от „Продължаваме промяната“, ГЕРБ-СДС и „БСП за България“ и двама от „Български възход“.

Делян Пеевски от ДПС печели депутатско място в Благоевград и Пазарджик. Съпартиецът му Йордан Цонев – във Велико Търново и Пазарджик. Председателят на ДПС Мустафа Карадайъ – в Кърджали и Шумен. Станислав Анастасов може да избира между Видин и Ловеч, а Халил Летифов – Благоевград и Стара Загора.

Съпредседателят на „Продължаваме промяната“ (ПП) Асен Василев може да стане депутат от София или Хасково. Николай Денков ще избира измежду София или Шумен, а Росен Костурков – Пловдив или Пловдив-област.

Петимата от „Възраждане“ са Иво Русчев, който ще избира измежду два софийски района, Костадин Костадинов – Варна и София, Петър Петров – Монтана и София, Стоян Таслаков – Пазарджик и Пловдив-област, Цончо Ганев – Благоевград и Бургас.

От „Български възход“ избран в два района е лидерът Стефан Янев – в Пловдив и София, и Виолета Комитова – в Бургас и Пловдив-област.

Председателят на ГЕРБ Бойко Борисов може да влезе от Пловдив и София. Той обаче отново даде да се разбере, че няма да става депутат.

В два района от партията му са избрани и Десислава Атанасова – в Разград и Русе, както и Красимир Вълчев – Стара Загора и Шумен.

Лидерът на ДБ Христо Иванов също печели мандати в Пловдив и София. Избор ще имат още трима негови съратници. Това са Ивайло Мирчев в Бургас и Разград , Надежда Йорданова – Русе и София, както и Елисавета Белобрадова – измежду два софийски района. Представянето на Белобрадова обаче е особено впечатляващо, защото тя е успяла да се изкачи и на двете места с преференции. В 23-и МИР тя беше седма в листата, а в 25-и - четвърта. И в двата района тя е пренаредила листите и е станала втора. Г-жа Белобрадова бе депутат в последните два парламента.  

Председателят на БСП Корнелия Нинова може да избира между София и Благоевград. Съратникът й Иван Иванов – Русе и Шумен, а Кристиан Вигенин – Пловдив и Ямбол.




Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
4
Коментара
Флагман.БГ Февруари носи финансов успех за тази зодия Февруари носи финансов успех за тази зодия 02/02/2026, Понеделник 21:00 0
Тервел ИЛИЕВ Малкият дронго лъже на поразия, за да се храни Малкият дронго лъже на поразия, за да се храни 02/02/2026, Понеделник 20:20 0
Тервел ИЛИЕВ Дара взе решение за "Евровизия" Дара взе решение за "Евровизия" 02/02/2026, Понеделник 18:38 6
Тервел ИЛИЕВ За бедстващите пенсионери все няма пари За бедстващите пенсионери все няма пари 02/02/2026, Понеделник 18:00 1
4
Коментара по темата
4.
до 2
06.10.2022 10:16:51
0
1
Истината е по средата. Преференциите дават избор, ако човекът, който гласува е почтен и има мнение за кандидат- депутата. Същевременно, както всичко в България, дават възможност на непочтените да си купят място, което също е добре позната практика. Така че всичко зависи от морала на гласуващите.
3.
Според мен
06.10.2022 02:32:36
1
7
8-10 хил. преференции ти гарантират депутатско място. Даже и преди преференциите не е било толкова лесно 7щи евтино на някой да вкара депутат.
500-600 хил.лв мак и си вкарваш човек. Тези пари се избиват почти веднага, още ори първите гласувания.
2.
До 1
05.10.2022 21:06:07
2
10
Корупцията е точно с преференциите. Познавам кандидати и настоящи общински съветници даващи огромно софри и пари само и само да се добутат до кокала. Същото е и с депутатите. Някой копае, за да го набутат на 20-то място и после купува гласове. Май-голямото купуване на гласове, всъщност не е за партии, а за преференции. Всички с много преференции от задни места са купували. Не са качествени.
1.
Арю Сириъс
05.10.2022 20:43:17
8
10
94% от гласовете за Демократична България са с преференции. Което е нормално - гласоподавателите им не са безмозъчно стадо, което гласува за номерчета, посочени от Партията. Само дебили гласуват без преференции!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Европейското първенство по стрелба събира 800 състезатели в Бургас Европейското първенство по стрелба събира 800 състезатели в Бургас Континенталният шампионат се провежда у нас за първи път от близо 30 години и превръща Бургас в център на европейската стрелба Инж. Петър Кънев приветства участниците в конференция, посветена на Освобождението Инж. Петър Кънев приветства участниците в конференция, посветена на Освобождението Чрез провеждането на конференцията беше отбелязана годишнината от Руско - турската освободителна война и отново бяха разисквани важни за историята въпроси Зловещи детайли за убийството в хижа „Петрохан“: И тримата са улучени в главата Зловещи детайли за убийството в хижа „Петрохан“: И тримата са улучени в главата По неофициална информация в изоставената хижа има оръжие Киберексперт: Дори и при хакерска атака, козметиците носят отговорност за камерите Киберексперт: Дори и при хакерска атака, козметиците носят отговорност за камерите Представителите на салона в ж.к. "Меден рудник", предлагащ лазерна епилация, отрекоха да са разпространявали кадри, но това не ги оневинява  Трима убити край изоставена хижа до Годеч, районът е блокиран от полиция Трима убити край изоставена хижа до Годеч, районът е блокиран от полиция Окръжният прокурор на София е на място, разследват се всички версии за кървавия инцидент Биткойн падна под 75 хиляди долара и пазарът остава под натиск Биткойн падна под 75 хиляди долара и пазарът остава под натиск Криптопазарът отчита масови ликвидации и липса на фактори за възстановяване Кола падна в река Лева край Враца след поднасяне на заледен път Кола падна в река Лева край Враца след поднасяне на заледен път Фолксваген "Голф" е напълно смачкан след инцидент на моста преди село Згориград   За тази фолкаджийка изневярата била нещо нормално За тази фолкаджийка изневярата била нещо нормално Скандалната певица открито заяви, че за нея няма нищо шокиращо в това една жена да кръшка „Срамен триъгълник“ - бургаската версия на „досиетата Епстийн“ „Срамен триъгълник“ - бургаската версия на „досиетата Епстийн“ Говори се, че през нашите центрове са минали всякакви хора от върховете на съдебната власт, политическата върхушка, бизнеса и медиите. С две думи - елитът на града и региона   Прокуратурата: Разследваме дали „Тифани“ и „Инфинити“ са свързани, търсим помощ от ФБР Прокуратурата: Разследваме дали „Тифани“ и „Инфинити“ са свързани, търсим помощ от ФБР Държавното обвинение ще опита да свали порно клиповете на бургазлийките от големите платформи
За бедстващите пенсионери все няма пари За бедстващите пенсионери все няма пари За кратко време тези хора плюят на честта и достийнството си, губят ума си, смятат пенсионери Фирми от ОАЕ преговарят за част от активите на "Лукойл" Фирми от ОАЕ преговарят за част от активите на "Лукойл" Във фокуса е търговският филиал "Литаско", който притежава бургаската петролна рафинерия  София кръсти улица на Тери Пратчет София кръсти улица на Тери Пратчет Той е най-продаваният автор във Великобритания през 90-те години на XX век. Марин Петков е близо до трансфер в Саудитска Арабия Марин Петков е близо до трансфер в Саудитска Арабия Левски договори процент от бъдеща продажба, а Билал Бари води преговорите Без Карлос Алкарас на ATP 500 турнира в Ротердам Без Карлос Алкарас на ATP 500 турнира в Ротердам Световният номер 1 е съобщил, че има нужда от почивка Цената на златото и среброто спада под натиска на поскъпването на щатския долар Цената на златото и среброто спада под натиска на поскъпването на щатския долар Рязката разпродажба от 2024 г. продължава да определя пазара на благородни метали на фона на политиката на Федералния резерв Товарен кораб за Бургас аварира в Босфора Товарен кораб за Бургас аварира в Босфора Корабът е бил изведен от опасната зона с помощта на два влекача и впоследствие закотвен в пристанището Бююкдере, информира „Хабер7“ Осъденият до живот Стив Райт призна за още едно убийство Осъденият до живот Стив Райт призна за още едно убийство Серийният убиец от Съфолк се призна за виновен в убийство, извършено 9 години преди серията престъпления в Ипсуич Почина 10-месечната внучка на Снуп Дог Почина 10-месечната внучка на Снуп Дог Дъщерята на рапъра Кори Броудъс съобщи трагичната новина в социалните мрежи Четирима души починаха, след като лепнаха „мистериозна болест“ на популярна туристическа дестинация Четирима души починаха, след като лепнаха „мистериозна болест“ на популярна туристическа дестинация Заразата обикнове се предава чрез храна, вода и хора и се причинява от замърсени изпражнения
Драгомир Стойнев, БСП Драгомир Стойнев, БСП Триъгълникът на властта се превръща в Бермудски, който поглъща политици, несъгласни с мнението на улицата
Виц на деня Виц на деня - Дядо, как се запозна с бабичката?
- По интернет.
- Ама по онова време не е имало интернет?!
- Чакай бе, ти за коя бабичка питаш?
Виц на деня Виц на деня - Какво работите?
- Ланшафтен дизайнер.
- А на практика какво означава?
- Карам булдозер.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Кое е най-ужасното нещо, което сте правили за пари?
- Да ходя на работа!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори