Изборите скучни, бизнесът ги приемал като инвестиция
Урните в ромските квартали, които бяха основните резервоари за купен вот, вче са празни, коментира Тихомир Безлов
Толкова пъти тренирахме избори, че те вече са скучни. Това си личи от ниската избирателна активност, коментира в „Денят започва“ по БНТ Тихомир Безлов от Центъра за изследване на демокрацията.
„Започваме да мислим вота за безсмислен. Това е проблем за демократичното общество, каквото искаме да сме“, добави той.
„Още през 2018 г. се очерта този проблем за това, което го имахме през вота през 2003-2005 г., когато купеният вот бе доста важен и ако го нямате, рискувате да загубите определени секции или цели области. Това вече го няма. (Б.а. Урните в) ромските квартали, които бяха основните резервоари за купен вот, вече са празни“, заяви Безлов.
Дори „Продължаваме промяната“ да са първи на тези избори, това няма да промени ситуацията, добави той.
Парламентът е силно фрагментиран и дори първата политическа сила има едва всеки четвърти от депутатите, каза пък изпълнителният директор на „Прозрачност без граници“ Калин Славов.
„Този спомен с партийни активисти, които носят чували с бюлетини, слава Богу не бе съживен. Предаването на протоколите в РИК премина спокойно и цивилизовано“, добави той.
„Имаше председатели на СЕК, които не знаеха, че са ги назначили за такива. Разбираха това от обаждане в самия изборен ден. Членове на комисии пък не знаеха, че ще се гласува с машини. Имаше устройства, които не бяха включени, тъй като не са ги включили в тока“, изтъкна Славов.
„Бизнесът гледа на изборите като на инвестиция. Обикновено влагаш средства за нещо, което ще ти върне парите. В момента обаче ситуацията е такава, че ако искате да съставите правителство и знаете, че не можете, за какво да харчите капиталите си? Знаеше се, че ще е такова положението още преди няколко месеца. Ясно е, че ако се стигне до нови предсрочни избори, нищо няма да се промени“, заяви Тихомир Безлов.
Учени с плашеща информация за ледник в Антарктида
Литературен кабинет в чест на Веселин Пъйнев открита в ПГСАГ Кольо Фичето в Бургас
Най-бързият чийзкейк в света: рецепта с 3 съставки
До Коледа ни очаква спокойно време и малък шанс за сняг, прогнозира синоптик
Патинсън и Зендая „обявиха годеж“, но какъв
Коя е Нобеловата лауреатка за мир и защо Тръмп не е доволен
Окръжен съд - Бургас дари учебници по право за нуждите на СУ „Йордан Йовков“
Коледни любовни чудеса за Дева и Козирог и още един зодиакален знак през декември
19-годишна Криси, загинала в бруталното меле край Бобов дол, била светлината, която докосвала всички около себе си
Пътна обстановка в Бургаска област - актуални ремонти, ограничения и обходни маршрути (2025–2026)
Какво е шопахолизмът по Коледа и защо тази психична зависимост може да се превърне в опасен празничен капан
Салах и Ливърпул на ръба на раздяла – Арне Слот го замрази, а клубът посочи наследник

Опитват се да ги залъжат и им пробутват все едни и същи, които отдавна са толкова нечестни, зли и компрометирани, че повече няма накъде.
Тук- там опитват с някое прокси, но хората вече се научиха и бързо ги разпознават