Йордан Илиев и Атанас Градев са полицаите, загинали при мелето на "Трапезица"
Това са двете имена на униформените, които изпълняваха до последен дъх дълга си към пагона
Загинаха двама от най-смелите полицаи на ОДМВР-Бургас. Младши инспектор - старши полицай в група "Охрана на обществения ред" в сектор "Охранителна полиция" в Първо РУ-Бургас Йордан Илиев, заедно с колегата си старши полицай Атанас Градев - това са двете имена на униформените, които изпълняваха до последен дъх дълга си към пагона.
Двамата бяха изключителни полицаи и искаха да израснат в системата на МВР. След два месеца Йордан Илиев е щял да премине на по-висока длъжност в отдел "Криминална полиция" заради доказани качества, само за последните три месеца е награждаван три пъти за проявен героизъм. Тази нощ той изобщо не е трябвало да бъде на работа, поел е извънредно дежурство в друго отделение, в което не са достигали патрулните полицаи.
Тази сутрин около 5,30 часа те са искали да помогнат на колегите си и се включват в преследването на автобус с мигранти в района на кръговото кръстовище „Трапезица” в опит да пресекат пътя му, но той буквално връхлита върху колата.
Загинаха двама полицаи при опит да спрат нелегални мигранти в Бургас
Бежанците са били около 35 човека, между тях има и малки деца. Няма тежко пострадали от чужденците.
На мястото са най-близките на двамата полицаи, които ще бъдат запомнени с професионализма и безкомпромисността си. И двамата са млади и амбициозни, поставяха кариерата си над всичко. Към Бургас пътува и министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев.
Риск от змии: Какво да направим при ухапване
Спагети с доматен сос и босилек: Класическа паста
Дара е футболен фен, ето за кой гранд вика
Насоки за щастлив живот според вашата зодия
18/05/2026, Понеделник 21:20
0
Хантавирус се появи до България
Ангела Меркел: Не подценявайте Путин
18/05/2026, Понеделник 20:30
2
Огромна трагедия: 12-годишно дете загина при катастрофа
Нанесен е огромен удар в Джирото
Съвети според зодията: Любов, кариера и здраве
Шакира спечели битка за 60 млн. долара
14-годишна родилка в тежко състояние е транспортирана с медицински хеликоптер до София
Буря в чаша вода с чужденец от ЦСКА
