×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Макрон ще посрещне Зеленски на 17 ноември в Париж
  • Премиерът свиква извънредно Съвета по сигурността заради особения управител на „Лукойл“
  • Британската медия Би Би Си поднесе извиненията си на американския президент Доналд Тръмп
  • България посреща мощи и светини на Св. Гавриил Ургебадзе
  • Очаква ни слънчев петък
  • Две деца починаха след хранително отравяне в туристически квартал на Истанбул
  • Освободиха под съдебен надзор жена, задържана за обира в Лувъра
  • Премиерът ще връчи държавната награда „Св. Паисий Хилендарски“ на проф. Христо Йоцов
  • В Испания разбиха мрежа за трафик на непълнолетни мигранти
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

ГЕРБ, ДПС, ИТН и „Възраждане“ пак демонстративно развалиха кворума в парламента


ГЕРБ, ДПС, ИТН и „Възраждане“ пак демонстративно развалиха кворума в парламента
Само 108 се регистрираха при проверката на кворума
07 Юли 2022, Четвъртък, 14:50 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка: Авторът)

Мирослав Иванов предупреди, че заради неприет законопроект може да има санкция срещу държавата

ГЕРБ, ДПС, „Има такъв народ“ и „Възраждане“ отново демонстративно провалиха заседанието на парламента в опит да покажат, че няма управленско мнозинство. След засекретената част, в която бяха изслушани премиерът в оставка и енергийният министър за проблемите с газа, от ДПС в лицето на Йордан Цонев предложиха поименна проверка на кворума.

При двата опита да се събере такъв обаче в залата бяха останали само 108 депутати – от „Продължаваме промяната“ (ПП), БСП, „Демократична България“ и нечленуващите в парламентарни групи.

Припомняме, че от ГЕРБ по-рано през деня бяха обявили, че спират участията си в пленарни заседания, тъй като този парламент вече загубил смисъла си.

От пресцентъра на „Възраждане“ също предупредиха, че техните депутати ще напуснат залата – като знак на протест, че изслушването на премиера и енергийния министър се е провело на закрито заседание.

От ИТН не обясниха защо провалят кворума.

След като мнозинство не се събра, временният председател на Народното събрание Мирослав Иванов от ПП си позволи коментар от президиума. Той обясни, че точка 6 от програмата на парламента била свързана със законопроект, целящ избягване на наказателна процедура срещу България. 

"Т.е. ако страната ни не приеме този законопроект и предвидените изменения, ще бъде наложена санкция срещу България. Следващата точка касае реформи в Закона за висшето образование. За тези реформи, доколкото ми е известно, има консенсус - в комисиите са били подкрепени от всички парламентарни групи. За съжаление, днес отново някои от колегите решиха да не изпълнят задълженията си да бъдат в зала, да изразят своето мнение по отношение на законопроектите, т.е. дали ги подкрепят или ги отхвърлят. Колегите решиха, че не желаят да работят, което ще доведе, съответно, до липса на това да се случат някои реформи, които уж всички парламентарни групи подкрепят. И, на второ място - да бъдат наложени санкции на страната", заяви Иванов. 

Депутати от ДПС, присъстващи в залата, но нерегистрирали се (Йордан Цонев, Халил Летифов), от място възроптаха срещу думите на председателя на НС. 


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
4
Коментара
Флагман.БГ Сериозно ли се радваме на 0:2? Сериозно ли се радваме на 0:2? 16/11/2025, Неделя 14:00 0
4
Коментара по темата
4.
Дедовия
08.07.2022 07:23:06
0
4
Време е Народното събрание да се преименува на Партийно събрание!
Има ли човек, който е убеден ,че е представен от избрания от него депутат,че защитава неговите интереси,че този избраник мисли (самостоятелно и по съвест) за бъдещето на народ и държава?
Вкупом ,по команда се влиза, по команда се излиза,по команда се гласува...пионки контролирани от играчи"демократи" в сянка.
3.
*********
07.07.2022 21:01:53
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
2.
Въпроска ?
07.07.2022 16:29:30
2
7
Какво да се обясняват от ИТН ? Припомнете си как подредени като деца от детската градина водени от Т. Йорданов организирано влязоха в сградата на Парламента при първата си победа на изборите . Безропотно изпълняват нарежданията , които издава от тъмната стая и диванчето техния водач.
1.
ебаси
07.07.2022 15:08:48
1
11
тия не са ходили на работа от 2 седмици а взимат по сумати
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Какво представлява системата „Бонус-малус”, която влиза в сила от февруари Какво представлява системата „Бонус-малус”, която влиза в сила от февруари Философията е колкото по-малко са щетите по автомобила, толкова по-евтина излиза „Гражданска отговорност" Родно училище сякаш се пренесе във филм на ужасите - първо пламна пожар, а след това се случи атака от животни Родно училище сякаш се пренесе във филм на ужасите - първо пламна пожар, а след това се случи атака от животни Ситуацията напомня за култовия "Птиците", режисиран от Алфред Хичкок Готови ли са училищата да интегрират ИИ в учебната система Готови ли са училищата да интегрират ИИ в учебната система В започващо проучване на МОН ще участват 100 учебни заведения, които вече прилагат изкуствения интелект в класните стаи и такива, които са против ползването му Стартира нова програма за саниране на еднофамилни къщи Стартира нова програма за саниране на еднофамилни къщи Чрез нея ще се предоставят ваучери на стойност 20 000 лв. за обект   Близо 500 души са загубили живота си на пътя от началото на годината Близо 500 души са загубили живота си на пътя от началото на годината Малко над 9000  са били ранени От болницата с извънредна информация за жестоко нападнатата Инна Илиева От болницата с извънредна информация за жестоко нападнатата Инна Илиева Състоянието й се подобрява драстично Българско семейство отглежда най-скъпата подправка в света Българско семейство отглежда най-скъпата подправка в света Един грам струва между 30 и 35 лева Радан Кънев: „Не подценявам действията на сина ми“ Радан Кънев: „Не подценявам действията на сина ми“ Заяви евродепутатът и допълни, че ще съдейства на органите на реда след като вчера синът му беше заловен с марихуана Ето какви са шансовете за снежна коледа Ето какви са шансовете за снежна коледа Вероятността за снежна Коледа е около 43–44%, коментира синоптикът Симеон Матев Българин е трети в света по ядене на люто Българин е трети в света по ядене на люто Той участва в международните състезания като национален представител  
Ужас: "Клаудия" взе три жертви в Португалия Ужас: "Клаудия" взе три жертви в Португалия Хора изгубиха живота си след природно бедствие в иберийска държава Бурята „Клаудия” удари Португалия и наводни части от Великобритания Бурята „Клаудия” удари Португалия и наводни части от Великобритания Стихията отне живота на трима души, а ранените са десетки в Португалия Зеленски на посещения в Атина ще дискутира военната помощ и доставките на газ Зеленски на посещения в Атина ще дискутира военната помощ и доставките на газ  Гърция разполага с пет мобилни системи "Пейтриът" и Киев се надява да получи поне две от тях По време на автомобилно състезание в Австралия кола се вряза в тълпата По време на автомобилно състезание в Австралия кола се вряза в тълпата Девет ранени и един в критично състояние след инцидент с прелетялата кола  В коя държава коледния бонус стана задължителен  В коя държава коледния бонус стана задължителен  Той е фиксиран на половин минимална работна заплата - 639 евро Толерантността е хармония в многообразието Толерантността е хармония в многообразието В основата ѝ стои умението да се поставим на мястото на другия, да признаем равенството между хората и да се откажем от желанието да доминираме над тях Карлос Алкарас срещу Яник Синер на финал в Торино Карлос Алкарас срещу Яник Синер на финал в Торино Испанецът за първи път ще играе за титлата във финалите на АТП От 1-ви клас във Великобритания ще се учат да разпознават фалшиви новини От 1-ви клас във Великобритания ще се учат да разпознават фалшиви новини Новата програма подготвя децата за реалния свят – AI и финанси Почти 20 000 загинали  по пътищата в ЕС през изминалата година Почти 20 000 загинали по пътищата в ЕС през изминалата година Черната статистика в Световният ден в памет на жертвите на пътя   Първа по рода си среща се проведе във Ватикана Първа по рода си среща се проведе във Ватикана Холивудски звезди се срещнаха с Папа Лъв XIV
Бойко Борисов Бойко Борисов Ще имаме дерогация за Лукойл от САЩ, чичо ми зад Океана каза Виц на деня Виц на деня Какво е нужно на една жена да ви скапе петъка за една минута?
-Да е петък и да има една минута.
Виц на деня Виц на деня Две блондинки си говорят:
- Хич не ме интересува кой колко пари има! Важното е колко ми дава.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Някои индиански племена вярват, че ако ядеш мечка ще бъдеш силен и смел. Ако ядеш пума ще бъдеш хитър и бърз. Мисля си, ние дали не ядем прекалено много овче и свинско?
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори