×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Турски бизнесмен загина при престрелка по време на сафари в Етиопия
  • Кран падна върху влак в Тайланд, 22 души загинаха
  • Днес е Банго Васил - празник на ромите в България
  • Седем са кандидатите за поста европейски прокурор от България
  • Средният осигурителен доход за ноември е 1933 лева
  • Едното платно в участък от пътя Пловдив – Рудозем е под вода заради авария
  • ВАС потвърди решение за конфликт на интереси на кмета на Община Кубрат Алкин Неби
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Община Царево: Забранява се риболовът на територията на „Корал“


Община Царево: Забранява се риболовът на територията на „Корал“
Общинска администрация Царево изразява несъгласие с демонстрирания за пореден път подход по приемане на нова защитена зона
Тема в развитие
виж още
скрий
06 Юни 2022, Понеделник, 15:44 ч.

Кметът Георги Лапчев ще участва в комисия, която ще реши дали да се разширява защитената местност

Община Царево разпространи своя позиция по повод искането на сдружение „Да запазим Корал“ за обявяване на цялата местност за защитена.  

Ето какво се казва в нея:

„Противно на разпространяваните манипулации и неверни твърдения от общински съветник в Царево, в защитена местност „Корал“ се предвижда забрана на риболова според заповед на министър Борислав Сандов.

Във връзка с инициирания процес по предложение на сдружение „Да запазим Корал“ за обявяване на морска защитена местност „Корал“, в Община Царево е получено уведомление за участие в комисия на 15.06.2022 г. в РИОСВ -  Бургас.

Целта и задачите пред назначената комисия са да разгледа и вземе окончателно решение относно обявяването, границите и режима на новата морска защитена зона.

Към документите е приложен и проект на Заповед на министъра на околната среда и водите, съгласно която в границите на защитена местност „Корал“ са забранени следните дейности: риболов; замърсяване на обекта с нефтени продукти и други отпадъци; екстензивно и интензивно отглеждане на аквакултури.

Припомняме, че в приложената обосновка от еколог е посочено, че новата морска защитена територия е подходяща за възстановяването на вида тюлен монах. За тази цел е необходимо да се осигури акватория с режим от мерки на опазване, които да гарантират местообитание и хранителна база за вида. Също така се посочва, че акваторията предлагана за създаване на морска защитена зона „Корал“ е постоянно местообитание на видовете: морска свиня; афала; делфин; есетрови риби и др.

Кметът на община Царево ще участва в комисията, за да представлява интереса на местните хора в постигането на баланс между природата и човешката дейност.

Общинска администрация Царево изразява несъгласие с демонстрирания за пореден път подход по приемане на нова защитена зона или разширяване на съществуваща, без участие на заинтересованите страни – местните и рибарски общности, без широк експертен дебат.“




В категории: Царево


18
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Обявяват национална грипна епидемия? Обявяват национална грипна епидемия? 14/01/2026, Сряда 21:40 1
Тервел ИЛИЕВ Доматите и краставиците станаха "златни" Доматите и краставиците станаха "златни" 14/01/2026, Сряда 21:20 0
Тервел ИЛИЕВ Варненец сви GSM и ще лежи година в затвора Варненец сви GSM и ще лежи година в затвора 14/01/2026, Сряда 20:03 0
Тервел ИЛИЕВ Погнаха секссимвол за серия изнасилвания Погнаха секссимвол за серия изнасилвания 14/01/2026, Сряда 19:40 15
Тервел ИЛИЕВ Кирил Домусчиев похвали Папазки за ЦСКА Кирил Домусчиев похвали Папазки за ЦСКА 14/01/2026, Сряда 18:30 0
18
Коментара по темата
18.
АЗ
07.06.2022 09:40:13
0
4
ЕМИЛ ЩЕ РОДИ ОТ КОРАЛЦИ
17.
калото
07.06.2022 08:56:07
0
4
Емил Пейчев и фамилия станаха като лъжливото овчарче...
16.
как
07.06.2022 07:35:55
0
9
Най-големите нарушители от да запазим Корал пазят Корал. Цяло лято са с караваните си на плажа и в гората и замърсяват района .
15.
Харвардско,роднинска далавера
06.06.2022 20:30:32
0
14
Как еколозите от Корал са лапали цяло лято държавни пари, за да се охраняват сами.
https://www.flagman.bg/article/138874
14.
сдружението „Да запазим „Корал”
06.06.2022 20:24:58
0
15
Сдружението е взело над 20 бона за два месеца работа, като парите са по обществена поръчка, обявена от областната управа на Бургас. Администрацията е изпълнявала закона - нямало е какво друго да направи и е трябвало да осигури охрана на плажовете, защото такива са изискванията.
Всичко започва в началото на юли, когато управата обявява конкурс за осигуряване на спасители на неохраняемите плажове. Сред тях заради статута му на място за диво къмпингуване попада от две години и „Корал“. Поръчката е за малко над 70 000 лева, като една трета от тях са предназначени именно за плажната ивица Корал.
Тези, които защитаваха плаж „Корал“, взеха властта.
13.
Анонимен
06.06.2022 18:56:47
0
21
За който не е наясно сдружение "Да си запазим Корал" са маняците с караваните, които всяка есен оставят по 3 тона с боклук на плажа след 3 месеца пиянски изпълнения и крадене на ток от военни поделения. Тюленът монах го няма заради промените в температурите в региона. А в посочената акватория ще защитят единствено пясъчните попчета и скаридите. И доколкото ги познавам тия мошеници - ще ги защитят за себе си. Мега схемаджии с европроекти и стари наркомани
12.
КПСС
06.06.2022 17:28:33
8
3
YБо съществува в червената ти кафа щъкаща из соца
11.
5 stars Sandio Bay
06.06.2022 17:25:53
0
4
Toz e nqkav tarikat re6il da zavzeme terena da stroi hotel qvno sq trqva da raz4isti sigurno
10.
Ралева
06.06.2022 17:25:22
2
4
ЕМИЛ ТЕ Е ЛОШ .ДОБРЕВ И КАРИТКОВ ГО ПАЛЯТ И ТОИ НЕ МОЖЕ ДА СЕ УСЕТИ. ДОБРЕВ СЕ ТИШИ ЗАД ГЪРБЪ МУ ИГРАЕГО ДОБРОТО ЧЕНГЕ. ПЪЛНИ СИ ДЖОБА ОТ КАФЕТО В МОРСКАТА ГРАДИНА РЕГИСТРИРАНО НА БАЩАТА НА ЖЕНА МУ. А ЕМИЛ ОБИРА НЕГАТИВА.
9.
дебили бургас
06.06.2022 17:23:50
4
19
Кирето Лъжеца там ще кара сърф. Затова всички да се разкарат, иначе УБО ще стрелят на месо.
8.
До 1 и 2
06.06.2022 17:09:35
2
10
Емил всъшност дрънка нонстоп, говори с който му вдигне телефона, но поблема му е, че няма нищо в главата и не може да разбере, какво му отговарят и какво предизвиква със своето дрънкане. Правилно му е отговорил Белев - към онзи момент е нямало забрана за нищо. Но към онзи момент на разговора... Да беше му светнала лампата на Емил, да спре поне да дърдори, да не есе излага - към сегашния момент положението е ясно вече... Така е, когато някой се помисли и самообяви за революционер, но разсъдъка му е колкото на кокошка. Този човек звъня и се видя и с министъра на здравеопазването и в резултат на това стопира проекта за Пирогов... Този човек, за да се почувства значим, се подложи на зелената напаст с крилатата фраза "не можем да угодим на всички..." и угажда зелените и кирчовците и кокорковците... Помните ли скандала с Арапя, който предизвика... отново нямало нищо страшно и сериозно...А че нанася щети на хората от региона, не му пука. Той е просто прост, злобен и завистлив местен абориген
7.
Ротшилд
06.06.2022 16:59:28
0
17
Алоо Сандов каква защитена зона е Корал?!? Май е защитена само на хартия. Защо не отидеш и изгониш приятелчетата ти в гората зад Корал, които от години превърнаха плажа в някакъв катун?!?
6.
Някой си
06.06.2022 16:57:36
0
18
Някой може ли да ми каже щом "Корал" е защитена зона какви са тия малки спретнати къщурки в тази защитена зона и най-вече чии са и кой е издал разрешения за застрояване?
5.
*********
06.06.2022 16:44:21
1
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
4.
Тоти
06.06.2022 16:28:06
0
2
Дoбрев ги докара тез от риосв. СЕГА ПАК ЛИ ЩЕ СЕ СКРИЕ КАТ МИШКА.
3.
Hишо
06.06.2022 16:25:03
0
20
Комисията да отиде на КОРАЛ ПО ТЪМНО СЛЕД 22 ЧАСА ДА ВИДИ КАК РАЗОРАВАъТ МОРСКОТО ДЪНО ЗА БЯЛА МИДА. РИБАРСКИ ЛОДКИ СОБСТВЕНОСТ НА ПОЛИЦАИ И ПОЖАРНИКАРИ ОТ ЦАРЕВО.
2.
toni
06.06.2022 16:19:50
0
0
А ето какво написа Пейчев преди време:

"Разговарях с зам. министъра на МОСВ г-н Тома Белев и с народния представител от ПП г-жа Мирослава Петрова.
И ето какво ми отговори зам. министър Белев.
„Няма НИКАКВИ ограничения в момента заради защитена територия, защото такава все още не е обявена. Единствено в момента действат ограниченията в защитената зона „Ропотамо“, които лесно можете да видите в регистъра на съответните зони и територии“.

И каква стана тя?
1.
Пей сърце
06.06.2022 16:01:11
2
6
Пейчев нали обясняваше, че се чул с министри и депутати и нямало такова нещо….и хоп заповед за забрана на риболова.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Докога ще повтарят лъжата, че машините били станали просто принтери? Докога ще повтарят лъжата, че машините били станали просто принтери? И какъв ви е зорът да не се разпечатват разписки бюлетини и да не се броят те? Ивайло Мирчев: Протестите не промениха нищо, чалгарите на Слави се продадоха Ивайло Мирчев: Протестите не промениха нищо, чалгарите на Слави се продадоха Не бива да позволяваме на управляващите да освинят и тези избори, защото искат точно това, каза той Асен Василев: Парите за две детски градини отидоха за охраната на Борисов и Пеевски Асен Василев: Парите за две детски градини отидоха за охраната на Борисов и Пеевски Това се случи с подкрепата на БСП и ИТН, уточни той На косъм от голяма трагедия в центъра на Бургас: Пожарникари изкараха мъж от горящ апартамент На косъм от голяма трагедия в центъра на Бургас: Пожарникари изкараха мъж от горящ апартамент Драмата се разиграва в този момент на ул. „Гладстон“ 79 Бойко Борисов: Да гласуваме със сканиращи машини! ПП-ДБ: Това ще освини вота Бойко Борисов: Да гласуваме със сканиращи машини! ПП-ДБ: Това ще освини вота Ако служебното правителство не може да ги достави навреме, да оставим действащия Изборен кодекс, предлага той Заварих Царево, в което хората не си говореха. Сега заедно асфалтираме квартали, които нямаха и улична мрежа Заварих Царево, в което хората не си говореха. Сега заедно асфалтираме квартали, които нямаха и улична мрежа За два дни в най-южната община стартираха два сериозни проекта, но вижте още какво предстои до края на 2026 г. - с осигурен финансов ресурс, което всъщност е най-голямата заслуга на един истински местен управленец   Ще има ли паметник на Васил Левски в Бургас Ще има ли паметник на Васил Левски в Бургас Председателят на Общински съвет-Бургас разясни процедурата и актуалното състояние на проекта за изграждане на паметник на Апостола на свободата На каква възраст мъжете са най-палави На каква възраст мъжете са най-палави Господата на 60 често поддържат нива на сексуална активност, подобни на младежите на 20 Играта с вота, Пеевски и гардовете загрубя, опозицията заговори за изнасилвания Играта с вота, Пеевски и гардовете загрубя, опозицията заговори за изнасилвания Напрежението в парламента расте  – опозицията говори за насилие и очаква подмяна на вота, а лидерът на ДПС-НН показа нова експозиция в Музея на сглобката Министерският съвет одобри близо 2 млн. евро за ваксини за деца и бременни Министерският съвет одобри близо 2 млн. евро за ваксини за деца и бременни Финансирането за 2026 г. включва задължителна имунизация срещу варицела и целева ваксина срещу RSV
Американец планира да осинови деца и да ги отглежда с АI майка Американец планира да осинови деца и да ги отглежда с АI майка По думите му идеята не е виртуален експеримент, а сериозно намерение за създаване на реално семейство Първо лекарство, разработено с помощта на изкуствен интелект, навлиза в клинични изпитвания Първо лекарство, разработено с помощта на изкуствен интелект, навлиза в клинични изпитвания Рентосертиб цели лечение на рядко белодробно заболяване и може да съкрати времето за разработване на лекарства Арестуваха Кийфър Съдърланд в Лос Анджелис след сигнал за нападение над шофьор Арестуваха Кийфър Съдърланд в Лос Анджелис след сигнал за нападение над шофьор Актьорът е освободен срещу гаранция от 50 000 долара и трябва да се яви в съда на 2 февруари Работникът от Ford, обидил Тръмп, бе уволнен Работникът от Ford, обидил Тръмп, бе уволнен Инцидентът в автомобилния завод в Детройт предизвика политически скандал, Белият дом защити поведението на държавния глава Претърсват офисите на партията на Юлия Тимошенко заради схема пари срещу гласове Претърсват офисите на партията на Юлия Тимошенко заради схема пари срещу гласове Антикорупционните служби в Украйна разследват предполагаеми подкупи към депутати, случаят не е пряко свързан с Енергоатом Златото с нов исторически рекорд, среброто премина 90 долара за унция Златото с нов исторически рекорд, среброто премина 90 долара за унция Благородните метали поскъпват на фона на по-слаба инфлация в САЩ и очаквания за понижение на лихвите Илон Мъск ще иска еднолично попечителство над сина си Ромулус Илон Мъск ще иска еднолично попечителство над сина си Ромулус Решението идва след публични изявления на майката Ашли Сейнт Клер в подкрепа на ЛГБТИ общността Кран се срути върху пътнически влак в Тайланд, най-малко 22 загинали Кран се срути върху пътнически влак в Тайланд, най-малко 22 загинали Инцидентът е станал по време на строеж на нова бърза железопътна линия, десетки са ранени Българи плащат по 7 000 лева за ВИП номер на колата си Българи плащат по 7 000 лева за ВИП номер на колата си Комбинацията е от шест букви и/или цифри по желание Полугола клиентка изуми във варненски магазин Полугола клиентка изуми във варненски магазин Жената е украинка, изявява се като инфлуенсър
Бойко Борисов Бойко Борисов Без ГЕРБ щяхме да си пътуваме само по Перловската река Виц на деня Виц на деня - Учителю, дай ни съвет за времената, в които живеем!
- Където и да отидете, не си забравяйте зарядното!
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, ще ме обичаш ли и след като се оженим?
- Разбира се! Мен винаги са ме привличали омъжените жени.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук На 99% от жените започва да им се прави секс, когато са на яхта!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори