Ампутираха ръката на жена - притиснала я врата на автобус
Според показанията на шофьора жената е била извън автобуса, когато е затворил вратата
Жена пострада тежко при инцидент с градски автобус в Хасково. При слизане вратите затиснали ръката ѝ и превозното средство я влачило в продължение на няколко метра. Жената е настанена в болница, наложила се е ампутация на ръката ѝ, съобщава NOVA.
„На долното стъпало на автобуса видях една чанта - нейната. Веднага и аз се разписках и шофьорът спря. Представям си, че тя е слязла и е подала ръката си, за да вземе чантата. Не е могла, защото вратата се е затворила”, обясни кондукторът Диана Георгиева.
„При огледа на произшествието е установено, че жената е влачена 5-6 метра от затварянето на вратите до спирането на автобуса”, посочи районният прокурор на Хасково Румен Сираков.
Според показанията на шофьора жената е била извън автобуса, когато е затворил вратата, предава vesti.bg.
„Обясни, че е видял, че е излязла и е видял гърба ѝ. Той веднага се обърнал, за да се включи в движението. Помислил, че вече е слязла и е затворил вратите”, допълни Сираков.
Възрастната жена е откарана в болница в Пловдив. Разследването засега се води за причиняване на средна телесна повреда. Предвиденото по закон наказание е до 3 години затвор.
„Шофьорът е на 64 години. Няма криминални прояви към настоящия момент. След инцидента е тестван за алкохол, няма установен такъв в кръвта”, обясни Сираков.
Колегите на шофьора обясняват, че винаги внимават при потегляне и спиране. Това е първият подобен инцидент за работещите във фирмата превозвач.
Пролетна супа със зеленчуци: Лека и свежа рецепта за новия сезон
Зодиите с най-голямо чувство за хумор
Как да премахнете миризми от килими и мебели
Д-р Атанас Атанасов оглави агенция „Медицински надзор“
Вкусна паста с кисело мляко по турска рецепта, която взриви интернет
НАТО разширява противоракетната отбрана в Турция
Община Бургас ще ремонтира Центъра за временно настаняване
Благотворителна вечер в ДГ „Раковина“ събра 500 евро за каузата на Бела от Варна
Бизнесът у нас ще плаща утре с близо 24% по-евтин ток в сравнение с днес
Рекордни жеги през март: „Топлинен купол“ ще обхване милиони – лятото идва преждевременно
С тази рецепта козунакът на Великден винаги се получава перфектен и на конци!
Бургас с поредна важна стъпка към Европейска столица на културата
