Решено: Заплатите на депутатите само в банка, двете трети - не
Предложенията за промяна в правилата дойдоха от ПП
Депутатите ще получават заплатите си вече само по банков път. Това реши Народното събрание с приемането на правилника за работа на новия парламент. Предложението дойде от „Продължаваме Промяната“ (ПП).
Темата предизвика спорове на ниво комисия, а и днес в пленарна зала. Новата мярка обаче бе одобрена с голямо мнозинство - срещу нея гласуваха само ДПС, "Възраждане" и част от БСП.
Не мина обаче предложението и допълнителните две трети, които народните представители получават за „сътрудници, консултации, експертизи, помещения и други дейности“, също да се превеждат задължително по банкова сметка. Остана старият текст, според който решението как ще се изплащат парите е на парламентарната група.
За двете трети предложението на ПП не получи достатъчно гласове, тъй като срещу него бяха ГЕРБ-СДС, ДПС, БСП, ИТН, „Възраждане“ и по-голямата част от „Демократична България“. Категорично „за“ бяха само депутатите от „Продължаваме Промяната“.
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна

Промяна трябва да има,ама нека да не започва от нас!
Много ми е интересно,понеже не съм ги слушал,каква аджеба им е аргументацията на ВИП-изметта ,защо доходите им независимо от какво, трябва да са в плик на ръка? И после искат доверие в институцията НС...
Аз съм длъжен да декларирам и да оперирам задължително през банка всичко над 10 000 лв.(5 000€),а за тях това не важи.
Тея всичките български граждани ли са?
Там какви критерии, какви правила действат , сал едни депутатите си знаят !
Сигурно "по съвест" ?
Нали решението било на групата?!
Още по-интересно е, коя ще е банката, която ще обслужва заплатите на депутатите?!
Как ще бъде избрана тя, на какъв принцип?
Ами че , това си е практиката и на 80% от частните фирми-чорбаджията ти дава официалните (най-често мин, РЗ) по банка, а другите две трети - в плик, на джоб !
Депутатите няма да се делят от основната маса , я?!
Нали и те са част от същият този крадлив и потаен народ ?!