Градска секция в Бургас минава на хартиено гласуване заради проблем
Липсват смарт картите за гласуване
31 СИК в СУ „Св. св. Кирил и Методий“ в Бургас минава на хартиено гласуване. Това съобщи за Флагман.бг зам.-председателят на Районната избирателна комисия Михаил Хаджиянев. Причината е, че липсват петте смарт карти. От РИК-Бургас са извършили проверка на място, след което е взето решението за гласуване по резервния вариант.
Изборният ден на балотажа за президент в област Бургас започна в 07:00 ч. и ще продължи до 20:00 ч. На втория тур се съревновават двете кандидатпрезидентски двойки с най-висок резултат на вота от миналата неделя. Това са Румен Радев-Илияна Йотова и Анастас Герджиков-Невяна Митева.
Засега в останалите СИК-ове вотът протича нормално. Общо 761 са секциите в региона, в които 364 216-те избиратели ще упражнят правото си на глас.
Следете актуалните новини от балотажа във Флагман.бг
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност

За да съботира изборите,
Защото знае, че ще претърпи
Съкрушителна загуба!
Една случайна грешка даваща много отговори !
Фактите :
- Вечерта картите са били там в плик. И секцията е била заключена.
- Сутринта се отключва, картите ги няма. МВР удобно твърди, че запис от охран камери нямало.
Ами акооо техник влязал след заключването на секцията да бърника машината е просто забравил да остави картите а ги е пъхнал в джоба си ?
Секцията е уж неотваряна. Машината е уж не пипана.
И ето откъде ПП на Кирчо и Кокорчо изненадаха социолози с над 10% "неочакван" вот.
Доказателство
- отворите машината от тази секция и вижте настройките и в полза на ..
Хванати на местопрестъплението. Но МВР ще се прави на улаво.