Градска секция в Бургас минава на хартиено гласуване заради проблем
Липсват смарт картите за гласуване
31 СИК в СУ „Св. св. Кирил и Методий“ в Бургас минава на хартиено гласуване. Това съобщи за Флагман.бг зам.-председателят на Районната избирателна комисия Михаил Хаджиянев. Причината е, че липсват петте смарт карти. От РИК-Бургас са извършили проверка на място, след което е взето решението за гласуване по резервния вариант.
Изборният ден на балотажа за президент в област Бургас започна в 07:00 ч. и ще продължи до 20:00 ч. На втория тур се съревновават двете кандидатпрезидентски двойки с най-висок резултат на вота от миналата неделя. Това са Румен Радев-Илияна Йотова и Анастас Герджиков-Невяна Митева.
Засега в останалите СИК-ове вотът протича нормално. Общо 761 са секциите в региона, в които 364 216-те избиратели ще упражнят правото си на глас.
Следете актуалните новини от балотажа във Флагман.бг
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло
Падаща противоградова ракета подпали житен масив във Видинско
Откакто научих тази рецепта за запеканка, вече не пържа тиквичките

За да съботира изборите,
Защото знае, че ще претърпи
Съкрушителна загуба!
Една случайна грешка даваща много отговори !
Фактите :
- Вечерта картите са били там в плик. И секцията е била заключена.
- Сутринта се отключва, картите ги няма. МВР удобно твърди, че запис от охран камери нямало.
Ами акооо техник влязал след заключването на секцията да бърника машината е просто забравил да остави картите а ги е пъхнал в джоба си ?
Секцията е уж неотваряна. Машината е уж не пипана.
И ето откъде ПП на Кирчо и Кокорчо изненадаха социолози с над 10% "неочакван" вот.
Доказателство
- отворите машината от тази секция и вижте настройките и в полза на ..
Хванати на местопрестъплението. Но МВР ще се прави на улаво.