Кметът Тихомир Янакиев: Работим и през уикенда, за да имат жителите на Созопол дърва
Градоначалникът обеща, че до края на месеца ще доставят дървата за огрев на всички жители на община Созопол
Кметът на Община Созопол Тихомир Янакиев и служителите на ОП "Озеленяване и гори" правят всичко възможно, за да спазят определения срок и да доставят дърва за огрев на всички жители на морския град.
Преди няколко дни градоначалникът успокои местните, като им обеща, че до 30 ноември ще бъдат доставени дървата на всеки, който е заявил и заплатил желаните кубици в общинското предприятие.
В момента е стартирала инвентаризация на цялата горска площ на ОП „Озеленяване и гори” и служителите работят без почивен ден, похвали се в мрежата Янакиев.
"Благодаря на служителите от общинското предприятие, които и в събота, и в неделя работят, за да спазят определения срок за снабдяване на населението в община Созопол с дърва. Няма да спим, докато не направим обещаното", написа кметът в личния си профил.
Припомняме, че в момента цената на кубик дърва в Созопол е 39 лв. - най-ниската на пазара, но това скоро ще се промени, тъй като всички горски стопанства са повишили вече цените си.
С дърва вече са снабдени селата Крушевец, Вършило, Габър, Индже Войвода, Присад и Зидарово. Доставките продължават към Росен, Равна гора и Атия.
Несебърлийката Ивелина Пехливанова с фурор на световно първенство
Къща на ужасите: Съпруг принуди жена си да спи с над 120 мъже
Фортуна се усмихна на Левски, ЦСКА и Григор Димитров
13-месечно момченце бе убито, 10 трагични пропуска на системата
Защо Gen Z плаща за тишина
Туристическият бранш на спешна среща с АПИ. Стана ясно кога приключват ремонтите на АМ "Тракия"
Община Бургас ще подмени стари и опасни дървета по ул. „Оборище“
КУБ с официална позиция: Не сме анклав или престъпна групировка
Ще има ли зоополиция и ефективни присъди срещу насилието над животни
„Двигателят на времето“ събра иновативни училища в Бургас!
Европарламентът затяга мерките срещу изкуствения интелект
След палежа: Скопие уверява, че насилието няма да бъде толерирано

СЛАВА
СЛАВА
ВЕЧНА СЛАВА НА ГЕРОИТЕ
без да искат докараха селяндурите в градовете