2/3 от поискалите обезщетение от „Томас Кук“ ще го получат до неделя
Общо изплатената сума се очаква да достигне 160 млн. паунда
Клиентите на фалиралия туроператор „Томас Кук“ ще получат обратно парите си със закъснение. Новината предизвика бурни реакции от страна на резервиралите почивки, въпреки че, покупките им са защитени от Гаранционния фонд срещу фалити, съобщава ВВС.
След като на 23 септември „Томас Кук“ обяви несъстоятелност, на всички, предплатили своята почивка, беше обещана пълна компенсация. От 7 октомври бе отворена онлайн система за подаване на заявления от пострадали от фалита. Именно чрез нея беше съобщено, че основната цел е до 60 дни да се изплатят всички дължими суми.
Представители на Сдружението по гражданска авиация (САА) съобщиха, че са получили над 67 хил. иска още в първия ден. Две трети ще бъдат изплатени до този неделя, а общата сума ще достигне 160 мил. паунда. Директорът на САА Ричард Мориарти призна, че е наясно колко много хора ще са притеснени, че няма да получат парите си преди Коледа.
Потребителите в социалните мрежи са категорични, че е трябвало да бъдат предупредени по-рано, че процесът ще отнеме повече от 60 дни. Други информират, че не са успели да се свържат с организацията по телефона, за да получат повече информация.
Стискате зъби насън? Челюстта издава проблема, преди да го осъзнаете
Лятото отказва да си тръгне: Септември идва с жега до 36 градуса
Валентин Люцканов покори морето край Приморско и грабна Купа „Генчо Павлов“
Екотаксите падат четири пъти, рециклаторите предупреждават: България рискува сметка до 600 млн. евро
Братът на Анджелина Джоли разкри, че е гей след анулиран брак от едва 15 дни
Брад Пит отново пие след 7 години трезвеност: „Няколко пъти се надцених“
Щерката на Доган си търси гадже в Тиндър
Салма Хайек стана баба
Нешка Робева разкри как Ванга я спряла да напусне България
20 000 души на ръба на водна криза: Помпена станция край Лом е пред разруха, губят 77% от водата
30/08/2026, Неделя 17:31
1
Как глупостта превзе британските университети
Исландия затвори вратата към ЕС: 52,5% казаха „не“ на нови преговори
