×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Електрическо въздушно такси започна тестове в Ню Йорк
  • Мъж се е барикадирал в гараж "Земляне" в София
  • Заради риск от силен трус, Санторини въвежда извънредни мерки
  • Разбиха група джебчии в Стара Загора
  • Тръмп поиска уволнението на американския водещ Джими Кимъл заради шега по адрес на Мелания Тръмп
  • Ново заседание по делото срещу Кирил Петков и Божидар Божанов
  • Поредно заседание по делото „Дебора“
  • Остават броени дни преди началото на най-грандиозното спортно събитие у нас - Джиро д’Италия
  • Новото предложение за задължително обучение на шофьори, хванати с алкохол или наркотици, цели да намали повторните нарушения. Според Красимир Георгиев, обаче, мерките може да не са достатъчни за промяна на поведението на водачите.
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ангелкова заминава спешно за Германия - спасява лято 2020 след фалита на „Томас Кук”


Ангелкова заминава спешно за Германия - спасява лято 2020 след фалита на „Томас Кук”
"Изключително ключово е да спасим сезон 2020 г."
Тема в развитие
Най-добри туроператори в света с ръст на туристи в Слънчев бряг Транспортни фирми и доставчици дават Галбачев на прокурор след фалита на „Астрал Холидейз” Официално: "Астрал холидейз" фалира! Ангелкова заминава спешно за Германия - спасява лято 2020 след фалита на „Томас Кук” „Томас Кук“ потъна като в черна дупка. Държавата ще подкрепи ли хотелиерите? Ангелкова за фалита на „Томас Кук”: Ситуацията е изключително тревожна, загубите са за „доста милиони” Пламен Копчев: Ще има фалити на хотели в Слънчев бряг заради дълговете на „Томас Кук“ Шефовете на „Томас Кук” оставили 150 000 британци по опашките на летищата Хотелиери и туроператори на среща с Ангелкова заради фалита на „Томас Кук“ Само във Флагман.бг: Слънчев бряг се тресе след фалита на Томас кук“, дължат 100 млн.лева "Томас Кук" водил 35 % от туристите на Летище Бургас. Какво ще се случи след фалита? Фалира най-старият туроператор "Томас Кук", хиляди туристи блокирани в Слънчев бряг
виж още
скрий
25 Септември 2019, Сряда, 16:26 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Министерството ще помага за прехвърляне на заявките на изпадналата в несъстоятелност компания към други големи туроператори

Изключително ключово е да спасим сезон 2020. Това каза министърът на туризма Николина Ангелкова на пресконференция във ведомството по повод развитието около фалита на туроператора „Томас Кук”.

Ангелкова обяви, че ще отиде спешно в Германия. Задачата е да се прехвърлят бъдещите туристи за следващия сезон от „Томас Кук” на други туроператори. Това зависело от частно-фирмени взаимоотношения, но държавата щяла да съдейства.

Целта е да няма „доста сериозен спад” на туристите през 2020 г. според министър Ангелкова.

Тревожната новина от днес е, че всички дъщерни дружества на „Томас Кук” също са обявили фалит.

„За съжаление  това, което и вчера говорихме, днеска се сбъдна и „Томас Кук - Германия” и „Некерман” и абсолютно всички поделения на „Томас Кук” и в континентална Европа обявиха фалит. Така че всички 5940 туристи на „Томас Кук”, които в момента се намират в България, съответно, и имат своите резервации до 13 октомври ще могат да напуснат страната и да се завърнат по домовете си, като всички разходи, както за престоя, който в момента е в страната и съответно за извозването, е за сметка на застрахователите”, заяви Николина Ангелкова.

„Томас Кук - Германия” и „Некерман” вече обявили името на своя застраховател – „Цюрих иншурънс”.

Освен кризисния щаб, в Министерството на туризма ще създадат и горещ телефон, който ще работи 24 часа.

Представители на ведомството вече били по морето във всеки един от хотелите, в които има настанени туристи. Те действат съвместно с „Астрал холидейз” – официален представител на „Томас Кук” за България.

Министерството помагало за обслужването на засегнатите туристи и за тяхното завръщане по домовете.

От ведомството на Ангелкова поддържали контакт с други големи туроператори в различните европейски държави, за да се спаси сезон 2020.

„През следващата седмица предвиждам и посещение на място – в Германия основно, за да можем капацитетът, който бяхме договорили от „Томас Кук” за лято 2020, с общи усилия да бъде пренасочен към другите големи туроператорски компании, така че да нямаме по-голям риск от този, който към момента анализираме за следващия сезон. Изключително ключово е да спасим сезон 2020 г. от гледна точка на преговорите и записванията, които и в момента текат и не само от страна на България, но и от всяка друга страна. Туризмът е в огромна конкуренция и е изключително важно да бъдем сред първите”, заяви Николина Ангелкова.

Министерството щяло да помогне да се предяви колективен иск от засегнатите български фирми за получаване на вземанията за юли и август, дължими им от „Томас Кук”.

От ведомството обмислят спешни законови поправки, свързани с допълнително застраховане за подобни рискови ситуации, особено когато става въпрос за чужди туроператори.

Изключително тежки били подписаните договори с „Томас Кук” от страна на българските фирми и особено от страна на хотелиерите.

По поправките на закона ще бъде иницииран дебат със засегнатите страни, вероятно другата седмица.

По думите на Ангелкова е изключително важно да бъдем единни и да запазим България като устойчива туристическа дестинация.

58 са общо хотелите у нас, които имат договори с „Томас Кук”, по информация на българския посредник „Астрал Холидейз”, обяви министърката.

Голяма част от седалковия капацитет на чартърните компании за 2020 г. бил заделен за „Томас Кук”. Целта е сега това да се пренасочи към други туроператори – „така че да не се окажем с доста сериозен спад за лято 2020 г.”

От „Астрал холидейз” в момента съдействали за попълване на формуляри към застрахователите от страна на туристите.




Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
13
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Президентът Илияна Йотова свика парламента Президентът Илияна Йотова свика парламента 28/04/2026, Вторник 08:35 2
Тервел ИЛИЕВ Кой празнува имен ден на 28 април Кой празнува имен ден на 28 април 28/04/2026, Вторник 07:59 0
13
Коментара по темата
13.
ХХ
27.09.2019 10:51:33
0
0
@12
държавата ще ги субсидира... боко обеща едни 15 милиона, колко му е да пусне още 15?!
трябва да помагаме на бедните немски партнери.
12.
Wella
26.09.2019 14:20:21
0
2
Интересно е как ще накарате чуждите туроператори да работят за бг като не са искали до сега
11.
Петър
26.09.2019 07:42:08
0
4
Туроператори в Европа не е само един!
Но, това което се случи е точен пример за монополизирането, или по скоро за капсулирането на няколко такива "под една шапка"! Това нагледно трябва да бъде обеца на ухото за всяка една друга част от икономиката, и защо е важно да има конкуренция!
Бих задал въпросът си към няколкото Държавни агенции, същото така, и към политиците в НС, които са там на Народна издръжка, а не на издръжка на някой си туроператор, или хотелиер. Въпросът важи с еднаква сила, и за антимонополния орган на ЕС, и на всички нейни службички.
Къде бяхте, та след дъжд качулка да ми се правите на рицари?
Вашата роля е да не допускате това да се случва, а не да имитирате "борба със предизвстената смърт".
Няма как да фалира тази фирма, освен с престъпления от страна на борда, и на нейните собственици!!!
Нека някой мъдър икономист ме обори.
10.
аз
25.09.2019 19:34:52
2
19
58 хотела не са проблем за 58 багера-един ден и въпроса е решен
9.
Какво се случва с България
25.09.2019 19:17:33
3
12
Чуждите фирми бягат от България, показва доклад на БНБ за 2019 година
8.
Фолксваген" подписва другата седмица с Турция
25.09.2019 19:15:23
2
13
Фолксваген" подписва другата седмица с Турция
7.
Петър
25.09.2019 18:36:40
1
4
Германите играят много преди да се пръкнат младотурците, камо ли па турците!
Губят ти се часовете по история, Адолф!
За, това и не разбра как те употребиха в тяхната война.
6.
сс
25.09.2019 17:06:54
0
8
Ами да поърза министера щото и Томас Кук-Германия зариха огъня.Ся и германците ще спасяват!!!
5.
Капитан Кук
25.09.2019 16:58:30
0
13
След томас кук и астрал затваря кепенци, защото нито един корпоративен клиент не иска да бъде лъган от тези измяамници в лицето на ицо ментето ай хотел хахах . Да го прекръства на бай хотел хаха
4.
€€€ до 2
25.09.2019 16:54:32
10
6
Само ти ли си на смяна днес? Другите сигурно са на инструктаж...
3.
Адолф
25.09.2019 16:53:02
4
21
Колкото Фолксваген ще построи завод в България, толкова и швабите ще дойдат тук на почивка. Германците от втората световна играят с Турция, макар ние да сме им били съюзници. Няма какво да търси Ангелкова при Ангела! Само 6 букви от фамилното си име.
А като се замислим, дали германец на социални помощи не изкарва повече от българин със средна за страната работна заплата. А и безработни бедни германци няма. Има разни паразити, които им висят на социалната им каса и я източват. Ама те май пяк са си от нашите.
2.
ХХ
25.09.2019 16:40:34
2
19
Да каже на боко да даде още 10 милиона да помогне на чуждите чартъри, та да докарат повече немски бедняци.
Защото немските бедняци са по ценни от българските за всеки с ценностите...
1.
€€€
25.09.2019 16:39:14
8
6
Трол- отряда спите ли ве??
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Мотористи готвят протест заради по-скъпа "Гражданска отговорност" Мотористи готвят протест заради по-скъпа "Гражданска отговорност" Собствениците на мотори настояват за избор и прозрачност при определянето на цените на застраховката Доц. Георги Димов: Иран предизвика голяма криза, морските империи губят войната за проливите Доц. Георги Димов: Иран предизвика голяма криза, морските империи губят войната за проливите Доналд Тръмп не води луда политика, но убиват хора в името на това в САЩ да живеят по-добре, коментира той Голово шоу в Пазарджик: Черноморец победи „Хебър“ с 1:3 в зрелищен мач Голово шоу в Пазарджик: Черноморец победи „Хебър“ с 1:3 в зрелищен мач „Акулите“ демонстрираха ефективност в атаката с голове на Желязков, Добрев и Петков Нов удар по производител на синтетичните наркотици в Бургас: разбиха му лабораторията за метамфетамин Нов удар по производител на синтетичните наркотици в Бургас: разбиха му лабораторията за метамфетамин Полицията в Бургас задържа 38-годишният рецидивист Семейството, което показва, че мечтите нямат граници гостува в Бургас, за да представи вълнуващата си книга Семейството, което показва, че мечтите нямат граници гостува в Бургас, за да представи вълнуващата си книга Те са едни от най-известните български пътешественици, а новата им книга е страстен разказ за изпитания, за вътрешни съмнения, за преодоляване на препятствия и за истинския смисъл на пътуването Ужасна катастрофа на магистрала „Тракия“: Тир излетя от пътя след сблъсък с лека кола Ужасна катастрофа на магистрала „Тракия“: Тир излетя от пътя след сблъсък с лека кола Единият от шофьорите дал положителна проба за наркотици Бойко Борисов отговори на Вежди за девойката: Бих ли допуснал някой друг да решава кой да е в листите Бойко Борисов отговори на Вежди за девойката: Бих ли допуснал някой друг да решава кой да е в листите На националната среща в Пловдив присъстват областните координатори, бивши и настоящи депутати, ексминистри, кметове и други знакови фигури Съдия зове за промени в закона, за да не е ВСС магнит за службогонци и прокурорите да не са на каишка Съдия зове за промени в закона, за да не е ВСС магнит за службогонци и прокурорите да не са на каишка Не бива главният прокурор да има влияние върху кариерата им, подчерта той Цветан Цветанов: Народът избра Радев, защото е жертва на статуквото, но зрее социално напрежение Цветан Цветанов: Народът избра Радев, защото е жертва на статуквото, но зрее социално напрежение  Дефицитът е 6% от БВП, а политиците казват, че трябва да е до 3 на сто и разходите трябва да бъдат орязани, обясни той Флагман.бг разкри строителния фараон Пилипенко, той взе пари за 160 апартамента на зелено в Бургас и ги заряза на Акт 14 Флагман.бг разкри строителния фараон Пилипенко, той взе пари за 160 апартамента на зелено в Бургас и ги заряза на Акт 14 Продължават преговорите между едноличната му фирма "Дисконт 29" и възложителя на незавършения жилищен комплекс "Ариа 2" в новия бургаски кв. Хоризонт, но засега без резултат
Нискотарифни авиокомпании намаляват полетите заради скъпото гориво Нискотарифни авиокомпании намаляват полетите заради скъпото гориво Затварянето на Ормузкия проток води до рязък скок в разходите за гориво и рискува увеличаване на цените на билетите Тръмп отхвърля иранското предложение за мир – липсва основният въпрос за ядрената програма Тръмп отхвърля иранското предложение за мир – липсва основният въпрос за ядрената програма САЩ и Иран остават в задънена улица, въпреки усилията за преодоляване на различията - Пакистан продължава да посредничи Емили Блънт: Страхувах се от Мерил Стрийп, докато снимах „Дяволът носи Прада" Емили Блънт: Страхувах се от Мерил Стрийп, докато снимах „Дяволът носи Прада" Разбира се, двете звезди по-късно успяват да изградят приятелство по време на снимките на първия филм и създадоха един от най-иконичните киноленти на всички времена След силен вятър един човек загина, а трима са ранени  След силен вятър един човек загина, а трима са ранени  Бурният вятър в Румъния доведе до инциденти, щети в 72 населени места и прекъсвания в електрическото захранване Лавров за Зеленски: Мопс срещу слон! Лавров за Зеленски: Мопс срещу слон! В тази класическа история малко куче лае силно по по-голямо животно, за да привлече вниманието му Иран иска отлагане на преговорите за ядрената програма, ако САЩ са съгласни - отварят Ормузкия проток Иран иска отлагане на преговорите за ядрената програма, ако САЩ са съгласни - отварят Ормузкия проток Предложението е било отправено чрез посредниците от Пакистан САЩ удари лодка заподозряна за наркотрафик в Тихия океан, трима души загинаха САЩ удари лодка заподозряна за наркотрафик в Тихия океан, трима души загинаха Южното командване твърди, че съдът е бил свързан с нелегална търговия, но доказателства не са представени публично Непалска драма в България: Млад работник издъхна за дни от скоротечен рак Непалска драма в България: Млад работник издъхна за дни от скоротечен рак Съпругата и детето му останаха на хиляди километри – шенгенските визи не дойдоха навреме Стрелба във Вашингтон: Доналд Тръмп и Мелания бяха евакуирани Стрелба във Вашингтон: Доналд Тръмп и Мелания бяха евакуирани Заподозреният, когото Тръмп описа като „болен човек“, е арестуван Тръмп отмени мирните преговори с Иран Тръмп отмени мирните преговори с Иран В пакистанската столица днес трябваше да пристигнат емисарите Стив Уиткоф и Джаред Къшнър, за да разговарят представители на Иран
Вежди Рашидов за ГЕРБ Вежди Рашидов за ГЕРБ Нова звезда, някаква девойка, командва и кадрува в ГЕРБ Виц на деня Виц на деня - Какви са ти отношенията с нея?
- Какви отношения бе? Женени сме...
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, ако замина в командировка, ти какво ще правиш?
- Ами, каквото и ти!
- Ааа, тогава няма да ходя!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Средна класа е когато банката ви отказва кредит, поради нисък доход, а държавата - помощи заради висок.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори