×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Борисов в Скопие: Извинявайте, че ви нарекох „северномакедонци“!


Борисов в Скопие: Извинявайте, че ви нарекох „северномакедонци“!
Бойко Борисов бе на посещение в Македония
02 Август 2019, Петък, 10:00 ч.
Автор: Флагман.БГ

Българският министър-председател Бойко Борисов се извини, че е използвал думата „северномакедонци“ по-рано, съобщава електронното издание “МКД“.

На съвместна пресконференция с колегата си Зоран Заев Борисов поясни, че става въпрос за неволна грешка. 

Извинете, че ви нарекох северномакедонци. Това бе моя грешка. Граждани на република Северна Македония, извинявайте, казал съм го без да искам и не съм имал за цел да ви обидя“, отбеляза Борисов. Той е на посещение в Скопие, където са в ход церемониите по отбелязване на две години от подписването на Договора за добросъседство между двете страни. 

Историческата личност на Гоце Делчев е мост между македонския и българския народ, каза от своя страна Зоран Заев. 

„Радвам се на обществените инициативи за решаването на споровете между двете страни. Вече решихме противоречията за четири личности. Вярвам, че ще постигнем консенсус и за личността на Гоце Делчев. Днес приветствам комисиите от двете държави да постигнат консенсус и по този въпрос. Нека покажем и на Балканите, и на Европа, и на целия свят, че можем да решаваме различията си с диалог, общуване и търпение. Не случайно Република Северна Македония и България продължават да отдават почит на големия Делчев заедно“, обясни той. 

Двете страни не спират да градят приятелството си и да поддържат добросъседските си отношения за благото на двата народа и на бъдещите поколения, обобщи Зоран Заев.


В категории: Политика


5
Коментара
5
Коментара по темата
5.
Хммм
02.08.2019 18:13:55
0
3
Гражданите на България са българи.....на Северна Македония-северномакедонци.......как да е нещо друго....!? Нали сами си избраха това име! Недоумявам защо са тия извинения ?!?!?!
4.
Хммм
02.08.2019 18:13:39
0
3
Гражданите на България са българи.....на Северна Македония-северномакедонци.......как да е нещо друго....!? Нали сами си избраха това име! Недоумявам защо са тия извинения ?!?!?!
3.
Да!
02.08.2019 11:59:19
1
4
Пълна подкрепа за коментар 2 !!!
Нямаме държавници, за съжаление !!!
Мекерета продажни, никой не мисли за бъдещето на държавата ни...ако все още я има след 10-15 години !!!
2.
az
02.08.2019 11:08:11
1
5
И за какво трябва да им се извинява на тези безродници ??? Та те ни наричат татари, а вече и в историята, която учат децата им точно това се тиражира. Те не признават връзката си с нас. Дори аз виждам една неадекватност в изказването на този хлъзгав пигмей Зоран Заев. Мостът между нас бил Гоце Делчев. Какъв мост бе македонски скитник ? Ние сме един народ, а вие и територията ни принадлежите. Тия си мислят, че са първите хора на земята. Имало ги е преди Адам и Ева. Те ни мразят до дъното на душата си, а тази омраза се насява на държавническо - управленско ниво. Това е нацията, която ще ни забие първа нож в гърба. Още помня ония измислени конкурси на Евровизия, където само политическия респект и обязаности решаваха изхода от резултатите при гласуванията. Та там точно в две поредни години гадните макета не ни гласуваха и една единствена точица, но виж за сърби и косовари даваха максималното. Точно те ни костваха първото място с участието на оня Кристиян. Да не говоря пък колко паметници наши поругаваха и поругават. Мръсници са и с тях трябва да се подхожда винаги с предубеждение и никога с респект. Тия ще ни закопаят при първа възможност. Тоя мазник Заев се върти около България в мераците си да влезе в ЕС, но случи ли се това - жална ни майка. Претенциите им ще бъдат до небесата и малкото продукти, които изнасяме за ЕС могат да получат друго авторско право. Така, че Бойко хич да не се извинява. Една държава, която си мисли, че е наследила истинската Македония, а Александър Македонски е бил техен е най-малко болна. Защо отстъпиха на гърците, нали са много ербап. Отстъпиха им, защото ако византийците се бяха заяли още и думичката Македония щеше да изчезне от ничията им държава. А иначе нашите управленци и сега, и преди са доказвали, че от куртуазия и излишна вежливост тъпчат по историята ни, самочувствието и суверинитета ни. Подминават се тези незначителни теманета, които им правим, а после искаме да ни уважават и зачитат другите нации и народи.
1.
ХХ
02.08.2019 10:48:35
2
3
Тиквата интернационална се извинява, че е пропуснал да продаде интересите на България за пореден път.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Много пиян шофьор с БМВ предизвика жестока катастрофа Много пиян шофьор с БМВ предизвика жестока катастрофа Помете 6 коли  14 години по-късно: Още един кораб-беглец в Бургас припомня срамния случай с CEDIT 4 14 години по-късно: Още един кораб-беглец в Бургас припомня срамния случай с CEDIT 4 През 2011 г. турски кораб "избяга" от Варна, мина през Румъния и изгоря в Егейско море – институциите тогава мълчаха, сигналите се "забавиха" Ако ви е писано да бъдете с някого, с тези 8 трика може да го върнете Ако ви е писано да бъдете с някого, с тези 8 трика може да го върнете Внимавайте да не се върнете към стари, нефункционални навици и внимавайте за предупредителни знаци, които може би сте пренебрегнали 4 неочаквани знака, че ви смятат за привлекателен 4 неочаквани знака, че ви смятат за привлекателен Вижте ги  Тези дни през ноември носят пари и късмет, според лунния календар Тези дни през ноември носят пари и късмет, според лунния календар Фазите на Луната задават специален ритъм, който помага да се определят най-благоприятните моменти за различни дейности Скръбна вест! Внезапно почина шефът на БАБХ Скръбна вест! Внезапно почина шефът на БАБХ Той бе изключително отдаден на професионалната си мисия – развитието и укрепването на системата за контрол на храните в страната Лорд Минчев развали годежа си заради младеж от Благоевград Лорд Минчев развали годежа си заради младеж от Благоевград Влюбил се в местен мачо, по когото се прехласвали всички момичета в града, без да знаят, че той бяга на другия бряг Леля Стефка ме научи да приготвям оригинални картофени „гнезда“ с жълтък Леля Стефка ме научи да приготвям оригинални картофени „гнезда“ с жълтък Рецептата е много лесна, а са адски вкусни Студентката Мина Стоянова: Батките с татуировки харесват малки, сладки, кокетни момиченца Студентката Мина Стоянова: Батките с татуировки харесват малки, сладки, кокетни момиченца Искала популярност като сериозна жена, въпреки всичките си корекции Заплатите на сестрите стават 3 хил. лева Заплатите на сестрите стават 3 хил. лева Това е стартовото възнаграждение
Учени установиха, че във въздуха вече има и лекарства, дишаме ибупрофен, кофеин, никотин и дори естрогенови хормони Учени установиха, че във въздуха вече има и лекарства, дишаме ибупрофен, кофеин, никотин и дори естрогенови хормони Фармацевтичните молекули се държат като микроскопични частици прах, върху които се кондензира влага Тръмп заплаши Нигерия, че ще я посети „с оръжие в ръка“ Тръмп заплаши Нигерия, че ще я посети „с оръжие в ръка“ Той обяви, че е разпоредил на Министерството на отбраната да се подготви за „възможни военни действия“, обвинявайки африканската държава, че не успява да спре насилието срещу християни Чували ли сте за тази измама, която тече в WhatsApp Чували ли сте за тази измама, която тече в WhatsApp В началото разговорът изглежда безобиден – говори се за пътувания, забележителности и съвети за града, но след няколко дни тонът става по-личен и приятелски Опасни хапчета за отслабване, рекламирани в ТикТок, погубват инфлуенсърки Опасни хапчета за отслабване, рекламирани в ТикТок, погубват инфлуенсърки "Вземи Molecule и забрави, че храната съществува“, гласи лозунгът в социалните мрежи Време е: Марая Кери официално откри коледния сезон Време е: Марая Кери официално откри коледния сезон Кралицата на Коледа обяви началото на празничния сезон в типично неин стил Яжте туршия и кисело зеле срещу вирусите Яжте туршия и кисело зеле срещу вирусите Това е съветът на проф. Кантарджиев Избухна лудост по хапче, от което забравяш да ядеш Избухна лудост по хапче, от което забравяш да ядеш То обаче е твърде опасно Те загубиха сина си, а убиецът му получи условна присъда Те загубиха сина си, а убиецът му получи условна присъда "След наше обжалване присъдата бе изменена на 2 години и 4 месеца ефективна, което също е безумно решение“, споделят почернени родители Създателят на фалиралата турска борса за криптовалути се обеси в затвора Създателят на фалиралата турска борса за криптовалути се обеси в затвора Фарук Йозер излежаваше една от най-тежките присъди, издавани някога в Турция Имотен спор взе 2 жертви и рани 15 души Имотен спор взе 2 жертви и рани 15 души Трагедията се е разиграла на остров Крит
Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Преформатирането е малко като перестройката - Борисов се сниши като Тодор Живков
Виц на деня Виц на деня - Ако съдим по липсата на два пръста на ръката ви, вие вероятно сте фрезист?
- Не, зъболекар.
Виц на деня Виц на деня - Братчед, ти можеш ли да свириш на пиано?
- На пиано мога, но на трезво хич ме няма!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Вярвай на това, което ти казва сърцето.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори