×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Динко Димитров: Валери Симеонов единствен защити малките бензиностанции и търговци на горива


Динко Димитров: Валери Симеонов единствен защити малките бензиностанции и търговци на горива
Динко Димитров –е 10-и в листата на „Патриоти за Валери Симеонов (НФСБ и Средна Европейска класа)”, той е председател на Асоциацията на българските търговци, производители, вносители и превозвачи на горива
21 Май 2019, Вторник, 17:19 ч.
Автор: Радостина ГЕОРГИЕВА снимка: Авторът

Затова приех да съм кандидат за евродепутат от „Патриоти за Валери Симеонов (НФСБ и Средна Европейска класа)

Приех да бъда кандидат за евродепутат от „Патриоти за Валери Симеонов (НФСБ и Средна Европейска класа)”, защото в България единственият политик, който миналата година, когато се прие Законът за горивата, първо се съгласи да ни приеме, второ – изслуша ни и се ангажира с нашия проблем. Валери Симеонов беше постоянно до нас навсякъде в борбата, която продължаваме срещу този чисто монополистки закон, който орязва определен брой търговци да могат да се занимават нормално с горива. Това е нещо, което сме защитавали дълги години. Тази позиция заяви пред Флагман.бг Динко Димитров – 10-и в листата на „Патриоти за Валери Симеонов (НФСБ и Средна Европейска класа)”, бизнесмен, председател на УС на АБТПВПГ (Асоциация на Българските Търговци, Производители, Вносители и Превозвачи на Горива).

Той е категоричен, че новият закон удря малките бензиностанции с непосилните изисквания, които бяха предложени. „Удря и търговците като нас, които се занимават с търговия на едро и си купуват горива с платен акциз и ДДС. Бяха ни поставени и все още съществуват тези условия – да имат високи изисквания за уставен капитал и банкови гаранции, които ги обезкръвяват“, заяви Димитров. Той припомни, че за търговците на едро се изискваше 1 млн. лева уставен капитал и банкова гаранция от 500 хил. лв. „Нали виждате колко са стряскащи сумите? Ако имате капитал 1 млн. лв. годишно, Вие трябва да гарантирате с 1,5 млн. лв.“, обясни Димитров.

„Г-н Симеонов няколко пъти обясни, че това не е необходимо при условие, че всички ние дълги години се занимаваме с това, отделно сме обезпечили, че сме лоялни към фиска чрез банкови гаранции за ДДС. Не е необходимо да натоварваме допълнително бизнеса – и малките бензиностанции, и търговците на едро, с нови изисквания, които няма да могат да ги изпълнят, защото са непосилни като суми и биха елиминирали голяма част от тях. Това ще доведе до оставане на определен брой играчи на пазара, които изкуствено ще вдигнат цената и като няма малки като нас, които стигат до селата – кой ще ги снабдява – монополистът, на каква цена – каквато той реши“, каза още 10-ият в листата на „Патриоти за Валери Симеонов (НФСБ и Средна Европейска класа)”.

Той даде за пример малките магазинчета от едно време в селата. „Като се появиха големите вериги магазини, какво се случи с тези бакалии – затвориха. Така е и при нас“, каза Димитров.

Когато Валери Симеонов тръгна да ни защитава, може би е бил като пророк. Той бе категоричен, че този закон нарушава конкуренцията. Това се потвърди с решението на Комисията за защита на конкуренцията, която излезе и каза, че такива закони ще елиминират търговците и ще променят конкурентната среда в България“, добави Динко Димитров.

Той припомни, че Валери Симеонов беше и инициатор за промяна на Закона за акцизите и данъчните складове, който удари малките казани за ракия. „Колегите не можеха да се развиват нормално в бизнеса. Този закон е дискриминационен и унищожава възможността хората, които дълги години са работили в този бранш, да продължат бизнеса, в който са инвестирали“, категоричен е 10-ият в листата на „Патриоти за Валери Симеонов (НФСБ и Средна Европейска класа)” Динко Димитров.


В категории: Евроизбори


Показа Анди (СНИМКА)
Показа Анди (СНИМКА) 15/06/2025, Неделя 21:20 0
Най-влюбчивите зодии са...
Най-влюбчивите зодии са... 15/06/2025, Неделя 20:00 0
2
Коментара по темата
2.
Riberi
22.05.2019 07:48:22
4
1
Kakwa e tazi zalizana halka eeeee
1.
Dr.Matkov
21.05.2019 18:09:58
0
0
Сърце и Mозък" взима инвазивната кардиология и кардиохирургията в УМБАЛ Бургас. Това съобщиха от частната болница. „Да, те спечелиха конкурса за избор на партньор за съвместна дейност, но предстои Съвета на директорите да прецени дали да бъде подписан договор", каза за clinica.bg директорът на УМБАЛ Бургас д-р Бойко Миразчийски.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
„Бургас и морето“ удължава срока за участие – знак за липса на силни песни? „Бургас и морето“ удължава срока за участие – знак за липса на силни песни? Има още няколко седмици за приемането на нови песни, а причината може да е творческа суша Задава ли се сух режим? Казаните за ракия са пред фалит, но не заради еврото Задава ли се сух режим? Казаните за ракия са пред фалит, но не заради еврото Чудо невиждано стана тази пролет - за първи път акацията не цъфна, а това е страшно знамение, защото от нея се прави най-пивката огнена вода От Бургас до София с експрес или как за 55 години влаковете станаха по-бавни От Бургас до София с експрес или как за 55 години влаковете станаха по-бавни . Експресът "Чайка" още през 70-те минаваше това разстояние по-бързо В Слънчака пуснаха бира, по-евтина от минерална вода, само не питай каква е! В Слънчака пуснаха бира, по-евтина от минерална вода, само не питай каква е! Ресторантьори сигнализираха, че е невъзможно питието да струва 2 лева Любов за Скорпиона, а късметът се усмихва на смелите Везни Любов за Скорпиона, а късметът се усмихва на смелите Везни Хороскоп за деня – 15 юни 2025, неделя  Бургас догони София по търсене на имоти Бургас догони София по търсене на имоти Три квартала чупят рекорди по търсене и цени Търсят се нови директори в ключови училища в региона Търсят се нови директори в ключови училища в региона Свободни позиции в училища от Бургас, Айтос, Несебър, Карнобат и други Едно от момчетата, наръгани от Памела в Слънчев бряг е в кома, лекари се борят за живота му Едно от момчетата, наръгани от Памела в Слънчев бряг е в кома, лекари се борят за живота му Сестрата на пострадалия се свърза с Флагман.бг, за да разкаже потресаващи подробности за инцидента Тир удари каруца, уби коня Тир удари каруца, уби коня Катастрофата е станала в района на Бяла Слатина Първото издание на Ретро фестивала в Царево стартира с голям интерес Първото издание на Ретро фестивала в Царево стартира с голям интерес Арт улицата пред СУ „Н. Й. Вапцаров“ става сцена на вълнуващото пътуване назад във времето
Ужасяваща трагедия: Загинал и 19 ранени при инциденти с балони в Кападокия (ВИДЕО/СНИМКИ) Ужасяваща трагедия: Загинал и 19 ранени при инциденти с балони в Кападокия (ВИДЕО/СНИМКИ) Пилотът е паднал от кошницата и краката му са се оплели във въже Доналд Тръмп отбеляза рождения си ден с военен парад, тълпата му пя "Честит рожден ден" (ВИДЕО) Доналд Тръмп отбеляза рождения си ден с военен парад, тълпата му пя "Честит рожден ден" (ВИДЕО) Президентът, обръщайки се към парада, заяви, че "армията на САЩ пази нашата свобода, вие ни правите силни и тази вечер накарахте всички американци да се гордеят с вас" Доналд Тръмп дава отбой и иска край на войната с Иран, но Техеран се кани да мъсти жестоко Доналд Тръмп дава отбой и иска край на войната с Иран, но Техеран се кани да мъсти жестоко Трима загинали и 125 ранени при последните атаки по израелските градове Президентът на Иран: САЩ помогнаха на Израел да ни нападне. Ще предприемем разрушителни атаки Президентът на Иран: САЩ помогнаха на Израел да ни нападне. Ще предприемем разрушителни атаки Иран няма да промени позицията си по ядреното си досие и няма да преговаря, докато израелските атаки продължават Борисов свиква национално съвещание на ГЕРБ, участват активът, премиерът Желязков и министри Борисов свиква национално съвещание на ГЕРБ, участват активът, премиерът Желязков и министри Акцент ще бъде поставен върху процеса на присъединяване на България към еврозоната Нетаняху: Израел ще нанесе удари по всички обекти на режима в Иран Нетаняху: Израел ще нанесе удари по всички обекти на режима в Иран Израел ще възобнови гражданските полети постепенно, предпазливо и бавно, веднага щом обстоятелствата го позволят, съобщи премиерът Известен милиардер почина по абсурден начин Известен милиардер почина по абсурден начин Той е председател на световния гигант за автомобилни части Sona Comstar Радев: Правителството налива значителни средства за пропаганда и реклама на еврото Радев: Правителството налива значителни средства за пропаганда и реклама на еврото Не ви ли тревожи фактът, че правителството налива средства в социологически агенции, за да му предоставят такива резултати, каквито то иска да види, коментира пред журналисти държавният глава Турист счупи „Стола на Ван Гог“ Турист счупи „Стола на Ван Гог“ Нелепият, но и шокиращ инцидент, е бил заснет от охранителните камери и набра огромна популярност, след като беше публикуван в интернет Сбогуваме се с този сериал Сбогуваме се с този сериал „Големият финал“ обещава емоционално, разкошно и достойно сбогуване с един от най-обичаните сериали на съвременната телевизия и кино
Томислав Дончев Томислав Дончев Влизането в Еврозоната да не би да е градушка или друго стихийно бедствие Виц на деня Виц на деня - Да ти се похваля, купих си крокодил и го гледам на вилата.
- Съседите не реагират ли?
- Кви съседи?
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, достави ми ор*лно удоволствие!
- Кво бе? Свирка ли искаш?
- Не ма! Замълчи малко!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук За разлика от мъжa жената е готова с изводите още преди началото на разговора.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори