Борисов се ядоса на "гадовете", които намират кусур на папата!
Присъединяването на Западните Балкани към ЕС е нещо голямо, каза премиерът
Въодушевени бяха много хора, защото посещението на папата е световно събитие. С посещенията на папата изчистваме негативния образ, който бяхме направили, заради събитията от миналото, за които ние нямаме никаква вина. Нямахме нито един проблем през тези три дни, затова благодаря на всички, които работиха здраво затова. Това каза министър-председателят Бойко Борисов по bTV.
"Присъединяването на Западните Балкани към ЕС е нещо голямо. Папа Франциск изрично каза, че трябва да се строят мостове и пътища, но това не са само магистрали, но и културната ни свързаност. Кой както иска да го разбира. Аз слушам какво говорят хората. Няма добър човек. Тук има всякакви гадове", допълни още премиерът. Той обясни, че думите на папата са били изкарани извън контекста и че трябва да помогнем на хората, които бягат от войната, независимо цвета на кожата и религията им, да помогнем на бедстващите и тези, които имат нужда от помощ. Борисов е категоричен, че не е водил разговори с папата за нелегалната миграция, а че идеята на думите му е просто да отворим сърцата си и да бъдем по-добри хора.
"Посланията на папата са вечни. Щом и на него му намираме кусур, не знам. Обърнете внимание на посланието му за Кирил и Методий - тук трябва да бъде акцентът", заключи той.
Стресът удря и през менюто: Кои храни и напитки е добре да ограничим
Италианско проучване: Полифлорният мед показа защитен ефект върху кожни клетки при UV стрес
Юксел Кадриев разтопи Венцислава с любовно послание от Атина
Край на автоматичния ръст на минималната заплата: Нов механизъм сменя досегашната формула
25/08/2026, Вторник 20:30
0
Тотнъм плати 75 млн. паунда за Савиньо, Манчестър Сити счупи трансферния си рекорд
Искате ли зимен Teen Boom Fest? 12 000 млади и родители застанаха зад каузата срещу фентанила
Гърция остава в капана на жегата: До 40 градуса днес, рискът от пожари расте
От Ламанша директно в Поморие: Цанко Цанков влиза в морето с деца и туристи за безплатни уроци
Радостин Василев влиза в битката за президент, МЕЧ издига Красимир Манов за вице
Малко Търново става духовен център: Започва Юбилейната година за поклонение в Светилището на Пресвета Богородица
НАП затяга контрола: Всеки внос на земеделска продукция ще минава през проверки
Голямата промяна за шофьорите е факт: 5 години щети ще диктуват цената на Гражданската
