Унищожиха дюните край Смокиня, Министерството на туризма започва проверка (СНИМКИ)
12 Януари 2019, Събота, 17:00 ч.
Автор: Флагман.бгЕксперти на място ще установят дали има незаконни дейности, съобщават от ведомството
Тежка техника буквално е унищожила защитените дюни до къмпинг „Смокиня”, става ясно от публикации в социалните мрежи.„Така изглеждат днес защитените дюни на къмпинг Смокиня! Много удобно – през януари. Единственият коментар: ИЗМЕТ!!!” – това написа във „Фейсбук” музикантът и екоактивист Васил Гюров, който публикува и снимки, на които се виждат щетите по защитената територия, предава bTV.
Министерството на туризма започна незабавна проверка срещу неизвестен извършител.
„Експерти на ведомството на място ще установят дали има незаконни дейности. В прерогативите на ведомството се включват териториите на морските ивици, по закон то не е оторизирано да прави проверки на имоти до плажа”, пишат от МТ.
В категории:
Крими
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки
Дневен хороскоп за 28 юни 2026: Овенът да избягва конфликтите, а Рибите да действат смело
80 години от създаването на Веспа

Още ли не осъзнавате че съществувяте в ченгедхийсо - мутрински Кенеф ?!!!
Отдавна там нема Дръжава !
А дето сте там - веке 30 години сте само матрял !
В очите ви го рече Бай Хой !
Ама ...
Спинкайте си !
Изобщо Дюните в България няма. Даже и във в.с.Дюни няма такива израстъци