Извънредно! Река Велека заля и затвори пътя Ахтопол-Синеморец
29 Ноември 2018, Четвъртък, 03:49 ч.
Автор: Емел МАХМУД, снимка: АрхивВ останалата част на област Бургас обстановката е спокойна, пътищата са проходими при зимни условия
Ограничиха движението по пътя за Синеморец заради излезли от коритото на река Велека води. Това съобщиха преди минути от пресцентъра на Областната администрация в Бургас.
По отсечката се допускат само високопроходими автомобили. Така на практика селата Синеморец и Резово остават откъснати от света. Областният управител Вълчо Чолаков е координирал сапьори, на място е изпратен екип от експерти, който ще прецени необходимо ли е взривяването на пясъчната коса на Велека, с което да се позволи да се оттече водата.
В останалата част на област Бургас обстановката е спокойна след падналия сняг и обилните валежи. Пътищата са проходими при зимни условия, но заради ниските температури е възможно на места да се образуват заледявания. Препоръчва се на шофьорите да карат с повишено внимание.
В категории:
Царево
,
Пътна обстановка
Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим!
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш
Кои са най-романтичните и кои най-малко романтичните зодии
Мика Зайкова: Най-бедни сме в ЕС, но държим едни от най-добре платените депутати
Световното влиза в решаваща серия от мачове (ПРОГРАМА 22.06-28.06)
Внепазно почина собственикът на голяма верига хранителни магазини
Ирански медии: Ормузкият проток няма да бъде отворен, докато има боеве в Ливан
Скрит риск дебне Черноморието под земята
Скъпите полети и горива пренареждат лятната ваканция в САЩ
Гръцки остров пусна първия AI туристически гид
"Фантастичен Бургас“ се завръща с второ издание, посветено на паметта на Любен Дилов-син
АПИ уточни: Пострадалите край Ботевград не са служители на Агенцията
