След рекордно дълго разследване: Тръгна процесът срещу неуловимите автоджамбази Пахама и Даката. Ще им се размине ли?
29 Ноември 2018, Четвъртък, 05:54 ч.
Автор: Гергана РАДЕВАПрокуратурата смята, че е свършила работата си професионално и с множество експертизи, но съдът решава
Процесът срещу Валентин Стойков-Пахама и Божидар Благоев-Даката, сочени от прокуратурата за едни от най-сериозните автоджамбази, действали някога по Южното Черноморие, е започнал в Районния съд в Несебър, научи Флагман.бг.Разпоредителното заседание се е провело на 11 ноември, а следващата дата, на която ще продължи процесът е 17 декември. Двамата са обвинени по чл.346, ал.2 и ги грозят до пет години затвор.
Разследването срещу Пахама и Даката продължи необичайно дълго – над 3 години и половина. Два пъти бяха разпитани полицаите, участвали в ареста им. Извършиха се множеството изключително сложни експертизи, които се направиха за пръв път в България, а обвинението е обемно и обстоятелствено, научи Флагман.бг.
Както писахме, двамата са използвали супер джаджа, с която са деактивирали аларми на луксозни автомобили, преодолявали са всички защити и директно запалвали двигателя. Специалистите в Научноизследователския институт по криминалистика и криминология(НИКК) изследваха 7-8 месеца супер уреда, изготвиха становището си и го изпратиха на съда.
Ултрамодерният апарат, който според специалисти струва над 100 хил.лева, е превърнал Даката и Пахама в неуловими автоджамбази не са само в Бургаска област, сочи разследването. Двамата са подбирали основно скъпи автомобили на чужди граждани.
Тандемът бе закопчан при опит да задигнат Ауди Q7 в Несебър.
В категории:
Темида
"Необитинт ГмбХ - клон Бургас" търси да назначи управител
31/07/2026, Петък 09:30
0
Бургазлия отиде за риба, остана без колесар: Полицията хвана крадците край язовир „Ахелой“
Николай Младенов с добра новина за Газа: Хамас се разоръжава, Израел се изтегля
Последен шанс за винетка на по-ниска цена: След 22:00 часа шофьорите ще плащат с 30% повече
Почитаме млад светец и чудотворец: Кои българи празнуват днес
Балистична ракета срина американски завод за дронове в Киев
250 000 евро за тристаен в София: Купувачите отстъпват, сделките падат с 15%
Данъчен удар по туризма в Гърция: 13 287 нарушения и глоби над 1 млн. евро
Сушата остави добитъка без паша, фермери го хранят с краставици и пъпеши
Ламин Ямал купи имението на Жерар Пике и Шакира за 11 млн. евро
4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август
Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене
