Първо във Флагман! Уникално устройство, с което Пахама и Даката отваряли колите, бави делото срещу топ автоджамбазите
Откритият в Благоев уред бил силно модифициран, значително се различавал от обикновените ключове с чип, използвани от крадците
Ключови думи:
Валентин Стойков, Пахама, Божидар Благоев, даката, автоджамбази, Южно Черноморие, луксозни лимузини, чужденци, експертизи, дело, ДНК, устройство, ключ с чип, Поморие, несебър, съд, прокуратура, разлседване, ауди, легендарни крадци, неуловими, Бургас, Флагман
08 Октомври 2016, Събота, 07:00 ч.
Автор: Петър ПЕТРОВ, снимка: архив ФлагманИзследвана е автентичността на видеозаписите, запечатали крадците в действие
Техническа експертиза бави делото срещу неуловимите автоджамбази Валентин Стойков-Пахама и Божидар Благоев-Даката, съобщиха за Флагман.бг от пресцентъра на прокуратурата. Специалисти в Научноизследователския институт по криминалистика и криминология (НИКК) в столицата изследват в детайли уреда, с който двамата крадци са отключвали тузарските автомобили. Задачата им е да докажат, че именно с него е отворен полския джип „Ауди Q7”, заради който Стойков и Благоев бяха арестувани през август миналата година. (ВИЖТЕ ПОДРОБНОСТИ В НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)Откритото в Даката устройство било силно модифицирано и се различавало значително от обикновените ключове с чип, които автоджамбазите използвали. Източници на Флагман.бг, запознати с разследването, разкриха, че досега не са виждали толкова модерна джаджа.
Бургаските криминалисти вече са направили няколко огледа на местопрестъплението в Поморие. Разпитани са всички свидетели. До момента са извършени 5 експертизи.
Взети са ДНК проби от Пахама и Даката, направени са трасологична и оценъчна експертизи, както и съдебно-техническа. Според източници на Флагман.бг последната трябва да докаже автентичността на видеозаписите, запечатали обира. Очакванията са до края на годината делото да влезе в съдебна зала.
Припомняме, че двамата автоджамбази са известени сред кримисредите, като едни от най-дръзките и неуловими извършители на кражби на луксозни леки автомобили, собственост на чужди граждани, летуващи по Южното Черноморие. През годините самият Вальо Пахама добива легендарен статут сред останалите си колеги.
В категории:
Крими
Дарина Радева влиза в лабиринта на Георги Господинов на сцената на Народния театър
Една искра е достатъчна, за да изгори цяла гора
14/07/2026, Вторник 16:36
0
Георги Кандев излезе с позиция след разкритията за връзки с Картофа
Извънредно! Факултета гори! (ВИДЕО)
Златната треска стигна опасна точка: Защо масовото купуване вече е тревожен сигнал
Бургас се поклони пред Лили Иванова: Кметът изненада примата с емоционално признание, а тя му благодари публично
Камен Добрев е шофьорът, който катастрофира пиян в София, баща му имал сериозен бизнес
Внезапно почина шеф Дом Тейлър, звезда от Five Star Kitchen
Илюзия е, че новите избори в Европа ще променят сигурността ни, светът върви към горещ военен сблъсък
Две от децата на Брад Пит поискаха съдът да заличи фамилията му
След ремонта: Мантинели без болтове и парапети, люлеещи се от вятъра над АМ Тракия
Убийство след пиянски скандал в Карлово: Мъж преби до смърт жената, с която живеел
