Само във Флагман.бг! Вижте как неуловимите автоджабази Пахама и Даката отключвали лимузините, разследването пред финал
Стойков (вляво) и Благоев използвали уникална джаджа, невиждана до този момент по нашите географски ширини
Ключови думи:
Валентин Стойков, Пахама, Божидар Благоев, Даката, автоджамази, неуловими, разследване, експертизи, устройство, отключване, лимузини, Южно Черноморие, чужденци, Бургас, Флагман
05 Април 2018, Четвъртък, 14:08 ч.
Автор: Петър ПЕТРОВ, снимка: архив ФлагманОчакваше се делото да влезе в съда още миналото лято, но незнайно защо случаят се бави цяла година
Готови са и последните експертизи по досъдебното производство срещу сочените за топ автоджабази по Южното Черноморие Валентин Стойков-Пахама и Божидар Благоев-Даката.Разследването е пред финализиране и е на път да влезе в съдебна фаза близо 3 години, след като двамата бяха сгащени, докато опитват да отмъкнат полски джип Ауди Q7, паркиран пред РУ-Несебър. (ВИЖТЕ ПОДРОБНОСТИ В НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)
Както Флагман.бг вече съобщи, автоапашите използвали уникална джаджа, невиждана до този момент по нашите географски ширини. Специалистите в столицата изследваха близо година устройството, преди да излязат със становище.
„Изследвани са няколко обекта. Единият от тях е устройство за активиране и деактивиране алармата на автомобила, което симулира ключ. Експертизата го потвърждава като такова. Другите обекти са ампули, представляващи транспондер, който реално елиминира имобилайзера на автомобила. Те са открити при личен обиск и при последвали претърсвания”, съобщиха за Флагман.бг от пресцентъра на прокуратурата.
Флагман.бг научи още, че въпреки становищата на експертите разследването ще бъде удължено с още 2 месеца. През този период наново ще бъдат разпитани полицейските служители, участвали в акцията по залавянето на автоджамбазите.
По случая вече са извършени множество експертизи. Взети са ДНК проби от Пахама и Даката. Очакваше се делото да влезе в съда още миналото лято, но незнайно защо случаят се бави цяла година.
Припомняме, че при задържането на двамата автоджамбази от ОДМВР-Бургас обявиха, че Пахама и Даката са известни сред кримисредите, като едни от най-дръзките и неуловими извършители на кражби на луксозни леки автомобили, собственост на чужди граждани, летуващи по Южното Черноморие.
Периметърът им на действия обхващал освен курортен комплекс Слънчев бряг и по-малките население места - Поморие, с. Равда и Свети Влас.
В категории:
Крими
Любов според зодията: кои знаци си подхождат най-много
Петна по дрехите: как да ги премахнем лесно и без излишни усилия
Драма след взривените американски самолети в Иран, намерен е череп край останките на C-130
София се превръща в новата луксозна дестинация на Европа
Шкембе чорба у дома: незабравима рецепта стъпка по стъпка
Морето носи огромна заплаха: готови ли сме?
Мусака с пухкава заливка на фурна, рецептата, с която става най-вкусна
Едно българско момче накара Русия да говори: Мони Николов води Локо към подвиг
Отново трагедия на пътя София - Варна: печално известен участък е затворен
Скандал или геройство? 14-годишен скрил "безценното" листче на Донарума
Сиромашка баница на фурна: лесна домашна рецепта, която изчезва за минути
Васил Михайлов получи безценен подарък за рождения си ден

Не си роден за лошият,щом сина ти се самоуби. Господ избира други,които убиват десетки и децата им са живи и здрави! От милиционера ”ангел на възмездие не става”.
Гръмнал си един ”Рижата” и толкоз. Млъквай и не се обаждай! Аз мойто дете за една ”Рижа”,не го заменям,а теб Бог те наказа.
Полицаите сте жертви и Петко от Лясковец ви го доказа. Виж Таки,Баретата,Маргините и други! Опаткаха цяла прогимназия хора и пак са с ”картбланш от Господ! Виж Пелов колко душички почерни,и пак избяга.Защото Господ избира ”ръката на възмездието”,но тя не е на страхливият милиционер! Тя е на бандита,който взима сто душици,и дава накрая едната своя,бедна и грешна!