Спецсъдът решава да останат ли в ареста Петър Харалампиев и Красимир Томов
Според прокуратурата престъпната схема за подкупи, срещу които се издават удостоверения за български произход, е започнала да действа още от юли миналата година
31 Ноември 2018, Четвъртък, 00:03 ч.
Прокуратурата поиска постоянен арест за шефа на Държавната агенция за българите в чужбина и за главния секретар
Специализираният съд ще заседава по обвиненията срещу председателя на Държавната агенция за българите в чужбина и още трима души. Дали ще останат в ареста, ще стане ясно по-късно днес, съобщава Нова телевизия.
Според прокуратурата Петър Харалампиев бил корумпиран още от встъпването си в длъжност. Подкупите за получаване на удостоверение за български произход получавал лично в кабинета си.
Прокуратурата поиска постоянен арест за председателя на агенцията и за главния секретар Красимир Томов, съобщава БНТ.
Те бяха сред задържаните при спецакция на 29 октомври.
В категории:
Темида
ИТН пред Йотова служебният премиер не бива да е политическа фигура
И в Гърция ситуацията не е розова, домакинства се борят да свържат двата края
Ченгета от РУ-Малко Търново спипаха дрогиран шофьор край село Извор
Един от изпълнителите на „А дано, ама надали“ навършва 38 години
Пътят, по който можеш да поемеш, ако си студент или млад творец с дух на предприемач
Нямаме никакви сили повече да се борим - съобщение до майката на собственика преди трагедията в хижа „Петрохан“
Кметът Николай Димитров представи стратегията за туризма като основа за устойчивото развитие на Несебър
Уроци за хигиена хранене и отношения влизат в училище
Дубайски "принц" отмъкна 2,5 млн долара от румънска бизнесдама, ето как я оплете в мрежите си
Бургас посреща елита на шаха за 17-ия турнир „Купа Янко Гюзелев“
ДПС Ново начало изпрати изцяло женска делегация на консултациите при Илияна Йотова
МВР тотално е проспало случващото се около хижа "Петрохан", смята топ криминалистът Ботьо Ботев
