×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Борислав Сарафов сезира МВР за функционирането на BG-ALERT
  • Ново мощно земетресение удари Турция
  • Заради липса на изпитващи: Курсисти чакат над месец, автоинструктори излязоха на протест в Шумен
  • Принц Уилям и Кейт Мидълтън празнуват годишнина от сватбата си
  • Полицаи иззеха 2 килограма наркотици в София
  • Северна Корея тества оръжейни системи на нов разрушител
  • Тръмп: Русия иска да постигне споразумение в Украйна
  • 12 000 случая на варицела от началото на годината
  • Делото „Дебора“ продължава с разпит на свидетели
  • 74-годишен водач блъсна украинка в Слънчев бряг
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бг паспорт струвал 8000 евро! Службите го определиха като най-сериозната корупция в новата ни история


Бг паспорт струвал 8000 евро! Службите го определиха като най-сериозната корупция в новата ни история
Зам.-главният прокурор Иван Гешев с извънредна информация за арестите в Агенцията за българите в чужбина
Ключови думи: Гешев, гражданство, паспорт
Тема в развитие
виж още
скрий
31 Октомври 2018, Сряда, 10:30 ч.
Автор: Антония Чорева, снимка: Архив

Всичко започнало от Кюстендил, където били намерени "бидони с документи"

"Най-сериозният случай за корупция по горните етажи на властта, който няма аналог в новата ни история".

Така определи заместник-главният прокурор Иван Гешев по време на брифинг извършваните под ръководството на Специализираната прокуратура процесуално-следствени действия за подкупи, длъжностни и документни престъпления в Държавната агенция за българите в чужбина (ДАБЧ). 

Службите работили по корупцията в агенцията около година, а от април КПКОНПИ се заело със случая, като в работата участвали и чужди служби и правителства.

"Случаят започна с информация от МВР и всички други градски легенди, които циркулират, изобщо не са верни. Такива афери се случват в много страни в ЕС, включително и в Германия“, обясни Гешев.

Припомняме, че в понеделник службите нахлуха в Агенцията за българите в чужбина и арестуваха председателя Петър Харалампиев и още 20 души в съмнения, че са издавали нелегално българско гражданство на хора, които нямат български корени - македонци, молдовци, украинци. Както е известно, от години агенцията се управлява от ВМРО. Вчера имаше и обвинения лично към вицепремиера Красимир Каракачанов, които той отрече и дори обяви, че "ако е замесен, ще се гръмне на площада".

Според Гешев тарифата за купуване на паспорт е била между 5 и 8 хил. евро на човек, но сумата се разпределяла по цялата верига.

За случай са получавани около 1000 – 1500 евро.

Работата на службите започнала в Кюстендил, където били "намерени бидони с документи“. 

Председателят на Държавната агенция за българите в чужбина има обвинения освен за ръководене на организирана престъпна група, така и за подкуп и търговия с влияние, добави наблюдаващият прокурор по делото Ангел Кънев.

Към наказателна отговорност за организирана престъпна група са привлечени 4 лица, като неин ръководител е председателят на агенцията, а в нея влизат главният секретар на агенцията, един български и един сръбски гражданин.

Става въпрос най-вече за граждани от Западните Балкани и бесарабски българи от Украйна, а целта ускоряване на бавната процедура за издване на българско гражданство. 

Престърсени са над 50 адреса в цялата страна, намерени са множество доказателства. Днес ще бъде внесено искане за мярка за неотклонение за трима от обвиняемите. Четвъртият обвиняем е в тежко здравословно състояние. 

В категории: Темида


Нафтата с ново попълнение
Нафтата с ново попълнение 30/04/2025, Сряда 22:00 0
Каза, че има опит с...
Каза, че има опит с... 30/04/2025, Сряда 21:48 0
Прави любопитен ход?
Прави любопитен ход? 30/04/2025, Сряда 21:00 0
Огромна трагедия в Индия
Огромна трагедия в Индия 30/04/2025, Сряда 20:00 1
Екшън в Перник
Екшън в Перник 30/04/2025, Сряда 19:48 0
Путин с показателен ход
Путин с показателен ход 30/04/2025, Сряда 19:24 4
11
Коментара по темата
11.
info
01.11.2018 18:38:21
0
0
bg pasport struva 1500 evro v dark web
10.
Патреотарски паспорти
01.11.2018 08:18:10
0
0
С отчитане към ченгета на ГЕЙрБ
9.
Без да клеветите каракачанката
31.10.2018 21:56:40
0
0
Това охранено куче,вярно и почтенно не е по ”папкането”. В това куче освен много сланина има и страшно много ”патриотизъм”! Хахахаха
8.
Следите остават
31.10.2018 21:52:43
0
0
Сега някои бързат да ограничат щетите. Забърсват следи
7.
Беззаконие
31.10.2018 20:43:52
0
0
Най-сериозната корупция?
Ми то всяка първа обществена поръчка с еврофондове в Бургас е най-сериозната корупция, но лекетата от герб не ги пипаме, крадем като за последно!
6.
*********
31.10.2018 20:11:32
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
5.
Да
31.10.2018 16:20:58
0
6
Това е истината - няма по- крадливо , рекетиращо и неграмотно правителство от това на ГЕРБ и уж патриотите
4.
Българин
31.10.2018 15:19:55
0
6
Този дето ще се гърми дали знае как - то това в казармата се учеше , а той май е пропуснал ходенето там.
3.
Небраска
31.10.2018 14:47:39
0
11
Национално предателство
2.
Ей
31.10.2018 14:27:51
0
7
продажно племе Ей
1.
Опа
31.10.2018 14:26:18
3
14
Най-сериозната корупция в новата ни история е в краденето на еврофондове от ГЕРБ и тяхни протежета. Гущера се мъчи да откъсне опашката си.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Пенсионната възраст или социалните вноски да вдигнат управляващите? Гуцанов предлага трети вариант Пенсионната възраст или социалните вноски да вдигнат управляващите? Гуцанов предлага трети вариант Социалният министър очаква парите да се вземат като се удари сивата икономика и се повиши събираемостта Нафтата с ново попълнение Нафтата с ново попълнение Отборът взе Димитър Василев Димитър Николов: Едва ли синът на Райна Княгиня е предполагал, че в Бургас ще учат за техници на самолети Димитър Николов: Едва ли синът на Райна Княгиня е предполагал, че в Бургас ще учат за техници на самолети Кметът припомня, че инициатор за създаването на Механотехникума, който днес празнува 100-годишен юбилей, е Георги Дипчев  (М)истерия с арестувания шеф на „Митници“ в Пловдив! Банкова го назначила, но Петков се оправдава с ГЕРБ (М)истерия с арестувания шеф на „Митници“ в Пловдив! Банкова го назначила, но Петков се оправдава с ГЕРБ Хайде да изслушаме полицаите от Пловдив, призова депутатът. Управляващите пускат пиар стратегиите и се крият, за да няма реални действия, коментира той Откриха трупа на Магдалена, която изчезна след купон, а телефонът ѝ бе открит захвърлен Откриха трупа на Магдалена, която изчезна след купон, а телефонът ѝ бе открит захвърлен Задържан е 17-годишен ученик, заподозрян за убийството на девойката Край на хаоса! От петък ще има синя зона в цялото ж.к."Възраждане" Край на хаоса! От петък ще има синя зона в цялото ж.к."Възраждане" От 2 май улиците в района влизат в платен режим – жителите ще могат да паркират с локален стикер Лоша новина за ГЕРБ от Валенсия! ЕНП не прие кандидатурата на Мария Габриел Лоша новина за ГЕРБ от Валенсия! ЕНП не прие кандидатурата на Мария Габриел За първи път партията на Бойко Борисов няма да има представител в ръководството на Европейската народна партия  Екшън в Перник Екшън в Перник Стрелба през нощта, има задържан "Черноморец" удари "Загорец"! Бургазлии докосват Втора лига "Черноморец" удари "Загорец"! Бургазлии докосват Втора лига Всички голове днес паднаха след почивката Константин Бачийски: Срещу лъжите отговарям с факти Константин Бачийски: Срещу лъжите отговарям с факти Клеветата не е позиция, фактите обаче са
Израел поиска помощ от България заради огнения ад край Йерусалим Израел поиска помощ от България заради огнения ад край Йерусалим Наложи се евакуация на жители от поне пет общини заради горските пожари Хвана си 2 пъти по-млада жена и разкри, че... Хвана си 2 пъти по-млада жена и разкри, че... Много я прегръща Тръмп с интересно изказване за Путин Тръмп с интересно изказване за Путин От Белия дом считат, че... Огромна трагедия в Индия Огромна трагедия в Индия Хотел се превърна в "газова камера" Путин с показателен ход Путин с показателен ход Преименува летище на "Сталинград" Зеленски с притеснителни думи за Русия Зеленски с притеснителни думи за Русия Президентът на Украйна твърди, че... Срина се при Гала Срина се при Гала Поводът за драмата му е внезапната смърт на оперния певец Борислав Спиров, който загина след нелепа катастрофа с камион Трагедия на военно летище, загина известен парашутист Трагедия на военно летище, загина известен парашутист Загиналият парашутист е бил член на 63-та парашутна бригада и е починал тази нощ във военната болница в Ниш от наранявания Тръмп задължи с указ шофьорите на камиони да владеят английски език Тръмп задължи с указ шофьорите на камиони да владеят английски език В края на втория си мандат Барак Обама подписа указ, който облекчи леко мярката. С него беше дадено право на полицаите по пътя да не отстраняват тези шофьори на тирове от работа, а просто да им напишат глоба Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Лидерът на републиканците изрази тежко мнение за Байдън
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Луди искат да ме отстранят! Щяха да превърнат САЩ в пропаднала дупка от третия свят Виц на деня Виц на деня - Какво е шведска маса по нашенски?
- Запой в гараж, върху щайги.
Виц на деня Виц на деня България е единствената държава, в която даже и неодушевените предмети си имат майка. Статус във фейсбук Статус във фейсбук Горещото кафе в пластмасова чашка отнема 2/3 от мъжката потентност. Първо изгаря пръстите, а после и езика...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори