ВМРО се отрече от арестувания шеф на Агенцията за българите в чужбина
29 Октомври 2018, Понеделник, 14:59 ч.
Автор: Антония Чорева, снимка: ФейсбукВМРО подкрепяло разследването срещу председателя на агенцията
ВМРО застана зад разследването в Агенцията за българите чужбина, чийто председател е Петър Харалампиев. Тази сутрин спецпрокуратурата нахлу в агенцията заради съмнения, че години е извършвана корупционна схема за издаване на фалшиво гражданство (виж тук). А председателят е известно, че е назначен по настояване лично на вицепремиера Красимир Каракачанов.
От ВМРО обаче се разграничиха от Харалампиев:
"Във връзка с появилата се информация за акция на Специализираната прокуратура в Държавната агенция за българите в чужбина и последвалите арести на лица заради съмнения в участие в корупционни схеми искаме категорично да заявим, че напълно подкрепяме работата на разследващите и настояваме всички доказано виновни лица да получат възможно най-тежките наказания, предвидени в българското законодателство.
Нашата политика винаги е била в подкрепа на това всеки етнически българин, независимо от това къде живее, да има право да получи българско гражданство. Ако някой служител си е позволил да злоупотребява със служебното си положение и да нарушава правилата за работа на Агенцията и законите на страната, той трябва да понесе последиците за това.
Председателят на ДАБЧ не е член на нито една от партиите в коалицията „Обединени патриоти – НФСБ, Атака и ВМРО“. Той е лидер на гражданското движение „БГ патриот“, посочват от ВМРО.
Миналата година с Петър Харалампиев имаше скандал заради негова снимка с фашистка тениска. Тогава вицепремиерът Красимир Каракачанов коментира, че не намира нищо странно в облеклото на председателя на Агенцията за българите в чужбина Петър Харалампиев. Той "лъсна" в публичността, заснет на снимка, на която носи тениска с надпис "Wehrmacht" - името на въоръжените сили на Нацистка Германия по времето на Адолф Хитлер.
"Къде виждате на тази фланелка фашистки символ? Някъде виждате ли пречупен кръст? Това означава ли, че думата "Wehrmacht" не трябва да се изписва никъде в учебниците? Видно е за какво става въпрос - за музикална рок група", каза тогава Каракачанов.
В категории:
Политика
Прасковата - сладка, сочна и само 39 калории на 100 грама: Какво всъщност дава на организма
Шок на спирка в „Меден рудник“: Сгащиха 16-годишна с чашка, пълна с 60 грама пико
Лютеницата загуби битката за буркана: Ето коя зимнина българите правят най-често
Сменят формулата за минималната заплата: Какво се готви за доходите от 2027 г.
10/08/2026, Понеделник 21:00
3
Елтън Джон остана сляп с едното око: На 79 години музикалната легенда води най-тежката си битка
Яхтата на Зукърбърг не откликна на сигнал за помощ, друг кораб спаси лодката
17-годишната Виктория Ангелова е световна шампионка на троен скок
Ники Кънчев се раздел тайно. Водещият проговори за слуховете
Внезапно почина бивш репортер на Господари на ефира
Жегата се връща с пълна сила: Жълт код в 16 области, термометърът скача до 38 градуса
Пухкави мъфини с ягоди, боровинки и извара - изчезват още топли
Несебър остана в имотния елит: Премиум офертите вече гонят 3500 евро/кв.м

23албанци и косовари са задьржанопри спец.полицеиски акци на територите на 4 дьржави от ЕС за кражби на коли и тьрговиа с наркотици които са били с купени БГпаспорт