Шефката на Европол похвали българската полиция
10 Октомври 2018, Сряда, 18:27 ч.
В България има отлични професионалисти в полицията, а разкриването на убийството на 30-годишната журналистка Виктория Маринова е доказателство, че страната ви полага усилия за справяне с криминалната престъпност. Това заяви шефът на Европол Катрин де Бол. Тя участва в конференция в Хага. Катрин Де Бол е домакин на голяма конференция на Европол в Хага за битката с тероризма.
Пред камерата на Канал 3 шефът на Европол даде висока оценка за работата на полицията и прокуратурата в България.
"Полицейските служби в България и всички тези, които бяха ангажирани с разкриването на убийството, са в в постоянен и директен контакт с нас.Бяхме в готовност да помогнем с всичко - и с мобилен офис и с друга логистична и експертна помощ, но българската полиция се справи", каза де Бол.
"Не мога да дам детайли по разследването, разбира се, но познавам много хора в българската полиция, които са чудесни професионалисти и които хвърлят много усилия в борбата с криминалните престъпления, намират нови пътища за справянето с тях, с което могат дори в някои отношения да са пример за нас", добави още първият човек в Европол. Белгийката Катрин де Бол е първата жена шеф на европейската служба за борба с престъпността. Преди това тя е била началник на белгийската федерална полиция.
Доц. Ангел Кунчев ли ще е кандидатът за президент на ГЕРБ
Не бъди детектив в собствената си връзка!
Ново изпитание за Тибет: Земетресение удари района след опустошителните наводнения
САЩ пращат атомния самолетоносач Теодор Рузвелт в Близкия изток за поне 7 месеца
Обратното броене започна: Ето колко дни остават до лятото
Тянко хвърли бомба в „Къщата на инфлуенсърите“: Има ли тайна афера с женен футболист на „Левски“?
София с бюджет от 1,54 млрд. евро за 2026 г., над 300 млн. евро отиват за инвестиции
Украинските дронове удариха тежко „Лукойл“: Трите най-големи рафинерии в Русия спряха
НАП, Полицията и „Главна инспекция по труда“ провериха 15 търговски обекта на „кухи“ дружества
Спряха тока на пет постройки в Баба Алино, заповедта на кмета на Варна е изпълнена
27/08/2026, Четвъртък 20:00
0
Дрон след дрон по Южното Черноморие: Нов сигнал вдигна ВМС край Созопол
28 души висяха с главата надолу близо половин час: Две момичета получиха по 275 хил. долара обезщетение
