Борисов обиден след убийството на Виктория Маринова: Мигар не се случва и в други държави или е изолиран случай?
От Брюксел ни разсипаха с туитъри, ще имаме сериозен разговор в ЕНП, заканва се премиерът
Ключови думи:
Бойко Борисов, правителство, Северин Красимиров, Европейска народна партия, Виктория Маринова
10 Октомври 2018, Сряда, 13:58 ч.
Автор: Лъчезар ЛисицовМедиите в момента били първа власт и трябвало да се държат отговорно като такава
Премиерът Бойко Борисов изпусна „гибелен гняв” заради нанесените му имиджови щети след убийството на журналистката Виктория Маринова. Той говори на пресконференцията в Министерския съвет по повод задържането на заподозрения Северин Красимиров.
Бойко Борисов нападна медиите и политиците от чужбина, които реагираха остро заради бруталното престъпление.
„В рамките на три дена прочетох чудовищни неща за България и нито едно вярно. А разни сини и червени политици се скъсаха да пращат имейли и да ходят да обясняват в Брюксел и в Щатите какво се случва в България. Мигар това не се случва в други държави? Или е някакъв изолиран случай”, обяви премиерът.
Той упрекна разследващите журналисти, които знаели, че има ДНК от извършителя, но продължавали да натискат за повече информация с риск да провалят разследването.
„Имаме 100 процента ДНК и въпреки това, тъй като знам, че в Брюксел доста хора ме гледат, аз умишлено не разговарях с тях през тези дни, защото очаквах, че това, което са ни учили - не само на правосъдие, не само на разследване, не само като действия на полицията – да не се обвинява никой до категоричното доказателство, че това е виновникът; те ни разсипаха от туитъри. И аз тука доста ще си променя и за шпицинг-кандидата мнението. Много внимателно съм ги чел всичките. Ще имаме сериозен разговор в Европейската народна партия, като отида там. Но това е политиката. Много неща бих казал още, но те ще минат добрия тон”, каза още Бойко Борисов.
По думите му – те се отнасяли с изключително внимание към всеки сигнал. Нямало такъв, който да е не е даден на прокуратурата или на МВР да го разследват.
„С нищо не сме заслужили, като държава говоря, така да бъде охулена само за няколко дена, докат’ всички работеха не на сто, а на хиляда процента. На колегата Маринов му бях казал „няма да се връщаш от Русе, докато това не се разкрие, нямаш работа в София”.
Снощи в 2 ч. бил последният им разговор.
Той поиска повече да няма провокации за несъществуващи престъпления. Много бързо реагирал на сигнал на Нова тв в Ню Йорк за „побоя” над репортера Димитър Върбанов от „Господари на ефира”, но се оказало "точно обратното”.
„Вие не сте четвъртата власт, вие сте първата власт в момента и ви моля да се държите така отговорно, каквато отговорност изисква всяка първа власт. Такава свобода да пишете, да говорите, да предавате по всяка тема… мисля, че е факт”, обяви Бойко Борисов.
Тежки преговори за мач Саруханян - Вергиев
САЩ иска Гренландия: Островът има блага за трилиони
Четири зодии ще усетят най-щастливата си зимна седмица от 12 до 18 януари
Йордан Цолов от Бургас иска да е Христо Стоичков
ЦСКА преговаря с бивш съотборник на Меси
Меси призна: Пия вино, но ме хваща бързо
Цените на жилищата в България скачат: Трети сме в ЕС по поскъпване
Willow - квантовият компютър на Google, който може да промени света
Ваня Джаферович сподели защо се чувства „селянин“ и защо избра България за свой дом
Милиони хора ежедневно използват ChatGPT за здравни въпроси
Вандалска атака по българското посолство в Скопие
Нова безопасна практика за размразяване на предното стъкло без риск от напукване

Обиден бил!
Ай сектир!