×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Започна гражданско неподчинение във винзавода в с.Церковски, Карнобатско


Започна гражданско неподчинение във винзавода в с.Церковски, Карнобатско
Около 300 работници са изведен отвън, очакват подкрепление от семействата си
Тема в развитие
Карнобат ликува! До утре отварят всички складове на винзавода (СНИМКИ/ВИДЕО) Технолог във винзавода ексклузивно за Флагман.бг: Тръбата, която откриха митниците, е кран за проверка на системата! Карнобатлии блокираха Районния съд, скандират: Справедливост и искаме си работните места! (СНИМКИ/ВИДЕО) Извънредно! Протестиращи затвориха входа на Карнобат при магистрала „Тракия“ (СНИМКИ/ВИДЕО) Пред винзавода в Церковски отново става страшно, вече има над 300 с нагласа да стигнат до крайност (ВИДЕО) В Карнобат протестът вече премина в отчаяние, ключова е думата „справедливост“ Целият Карнобат се вдигна в подкрепа на лозарите от винзавода, превзеха сцената и поискаха оставки (ВИДЕО) Протестиращите в Карнобат: По чие нареждане затоврихте завода, обричате ни на глад (СНИМКИ/ВИДЕО) Шеф на „Винпром Карнобат”: Щетите от показната акция на митниците за нас са огромни, досега сме загубили 10 млн.лева Протестиращите от винзавода заклещиха шефа на Митницата Валери Стефанов, вижте екшъна край Карнобат От епицентъра на събитието: Гледайте НА ЖИВО протеста в Карнобат Работници на винзавода: Обричате цял град на глад, ще ни унищожите! (ВИДЕО) Извънредно! Автобус блокира жп линията Бургас-София, стотици работници на Винпром Карнобат на протест пред завода Eмил Пилев: Ако опразним винзавода от хора за 48 часа, ще се взриви! Извънредно! Близо 500 души ще блокират АМ „Тракия” до Карнобат, МВР опитва да ги разубеди Напрежението пред винзавода край Карнобат расте, вижте гнева на лозарите (ВИДЕО/СНИМКИ) Започна гражданско неподчинение във винзавода в с.Церковски, Карнобатско
виж още
скрий
21 Септември 2018, Петък, 13:40 ч.
Автор: Флагман.БГ

Жандармерия опита да затвори завода, над 300 души протестират отвън


Най-големият завод за преработка на грозде в Бургаска област – "Винпром Карнобат", край с. Церковски, е блокиран от стотици работници, които очакват подкрепа от семействата си, както и от останалите им колеги, които не са на смяна.

Около 300 души са били по работните си места, гроздоберът е в разгара си. Около 15 часа днес в района е пристигнала жандармерия, която насила е принудила хората да напуснат работните си места и да излязат навън, за да не пречат на служители от Агенция „Митници” да влязат в завода за производство на алкохол. За това съобщават свидетели на случващото се край карнобатското село.

Наш репортер пътува за Винзавода, за да се разбере каква е целта на митничарите.
Искахме да видим заповед – за какво се влиза вътре, какви са нарушенията ни, но никакъв административен акт не сме видели”, казват от КПП-то на завода.
По непотвърдени данни държавните служители са искали да затворят винпрома.

Към момента липсва коментар от страна на Агенция „Митници”.
Публикуваме видео, което се разпространява във фейсбук групата на Карнобат.

Наш екип пътува към мястото. Вече имаме информация, че доста автомобили от града и околните села са се отправили в подкрепа на винопроизводителите.

Близо 2/3 от населението в общината работи във фирмите, свързани с бизнесмена Миню Стайков – винзаводите и лозарството, както и в обработката на земеделска земя и производство на брашно.



В категории: Карнобат


13
Коментара
Обрат в "Игри на волята"
Обрат в "Игри на волята" 16/09/2025, Вторник 08:33 0
Тервел ИЛИЕВ Голям роден град преминава на воден режим Голям роден град преминава на воден режим 16/09/2025, Вторник 08:00 1
Тервел ИЛИЕВ Бургазлията със сензационен ход в "Ергенът" Бургазлията със сензационен ход в "Ергенът" 16/09/2025, Вторник 07:48 3
Магнитни бури връхлитат Земята
Магнитни бури връхлитат Земята 15/09/2025, Понеделник 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Млад моторист се заби в крава и загина Млад моторист се заби в крава и загина 15/09/2025, Понеделник 20:30 0
Тервел ИЛИЕВ Мечка се разхожда из голям роден град Мечка се разхожда из голям роден град 15/09/2025, Понеделник 20:00 3
13
Коментара по темата
13.
генйиии
22.09.2018 10:55:29
0
4
Колко хора изгоря колко семейства разплакаха.....!!!
Държавата да преватезира всичко!!!!
12.
генйиии
22.09.2018 10:55:29
0
4
Колко хора изгоря колко семейства разплакаха.....!!!
Държавата да преватезира всичко!!!!
11.
Минчо
21.09.2018 22:02:41
0
5
Тъкмо ще има работници за бумбала
10.
правилно
21.09.2018 21:49:43
1
8
е написал № 8. Защо цирикате за 500 лева,срещу колкото се разписвате по ведомост? Ще ги вземе навсякъде,ама не е така, друго е да се разписващ срещу едно и да вземаш дрго и криеш данъци. Като 30 кинта дето ви ги дадоха по изборите.
9.
Радостин
21.09.2018 18:52:05
5
3
Много неща пишете но знаете ли колко хора ще останат на пътя пишете коментари ей така
8.
Бончо
21.09.2018 18:01:54
1
8
Що не протестираха когато си вземаха половината заплата на ръка за да не се плащат данъци ?
7.
жд
21.09.2018 17:29:32
1
3
четвъртък
6.
А.
21.09.2018 17:24:45
1
5
Пещерска кога???
5.
siso
21.09.2018 17:09:37
3
3
абе що не виждам подобни акции в банкя
4.
Миню
21.09.2018 17:09:25
2
5
Не ми затваряйте завода! Ще ми се вкисне гроздето и ще паднат джибрите докат изляза !!!
3.
емигрант
21.09.2018 17:08:03
8
5
що за държава . С мНого лека ръка се категоризира , унищоЖава човека , бизнеса а може би има доста мераклии да го притежават. Казват цехове незаконни за цигари. Нас за малоумици ли ни смятате. Как се ппави цех , как се назначават хора , искате да кажете че никои не знае . За Бога малко смешно, малко несериозно. Има напрежение и властта да хвърли прах в очите на хората не гради а унишожава, стил на работа. Да , Вие сте против комунизма а всъщност сте продукт на него, жалко , много жалко връщате България в дивият запад. АКО Е ИМАЛО КОНТРОЛ , АКО ИСТИТУЦИИТЕ СА РАБОТИЛИ , НЯМАШЕ КАК ДА ИМА ПОДОБНИ ФИЛМИ .
2.
Бай Недял ви обича
21.09.2018 16:58:06
0
7
Споко народе.Иван (шрек) пропя.Вс ще мине набързо от тук нататък.
1.
така така до 1
21.09.2018 16:58:01
0
3
Не вбе човек плюскала е пак на Розоето
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Обрат в "Игри на волята" Обрат в "Игри на волята" Лечителите, които записаха поредица от победи в първата седмица на Игрите, останаха последни в териториалната битка и от луксозната вила отиват на голия плаж Тежки катастрофи с мощни коли разтърсиха Варна и София, експерти предупреждават за "снаряди" на пътя Тежки катастрофи с мощни коли разтърсиха Варна и София, експерти предупреждават за "снаряди" на пътя Любители карат в градски условия сякаш са състезатели на писта Голям роден град преминава на воден режим Голям роден град преминава на воден режим Проблеми и в Ловеч Бургазлията със сензационен ход в "Ергенът" Бургазлията със сензационен ход в "Ергенът" Предложи на Емили да снимат филми за възрастни Топло септемврийско време, термометрите ще достигат до... Топло септемврийско време, термометрите ще достигат до... 32 градуса в райони от страната, в столицата максималната температура ще е 28 градуса Системата за средна скорост улови "летяща" кола, джигитът фуча в особено опасен участък Системата за средна скорост улови "летяща" кола, джигитът фуча в особено опасен участък Шофьорът правещ се на пилот от Формула 1 закова 180 км/ч на отсечка към Турция Тъжна вест помрачи празника в Бургас, отиде си любим учител Тъжна вест помрачи празника в Бургас, отиде си любим учител  Известният диригент Тодорка Бинева, която бе и дългогодишен преподавател по солфеж, музикално-теоретични дисциплини и дирижиране в Музикалното училище, е починала днес Никола Цолов предизвика фурор край морето Никола Цолов предизвика фурор край морето Пилотът се срещна с много фенове Колежът по туризъм посреща новата учебна година с най-високата оценка в своята история Колежът по туризъм посреща новата учебна година с най-високата оценка в своята история Студентите ще прекрачат прага на напълно обновената и модернизирана сграда на морския бряг на 23 септември Проф. Вучков: Любен Дилов-син да не се занимава с МВР, ще има опасни последствия Проф. Вучков: Любен Дилов-син да не се занимава с МВР, ще има опасни последствия Той даде пример с Франция, където има огромен проблем с хулиганското горене на коли 
Израел започна сухопътна офанзива в Газа Израел започна сухопътна офанзива в Газа "Газа гори", каза израелският министър на отбраната Украинец отиде в Русия да снима филми за възрастни, последва го тежка съдба Украинец отиде в Русия да снима филми за възрастни, последва го тежка съдба За 5 години той не получи документи за пребиваване в РФ, сега е зад решетките Учителка съблазни ученик, ще лежи в затвора Учителка съблазни ученик, ще лежи в затвора Драма отвъд океана Конър Макгрегър се отказва от надпреварата за президент на Ирландия Конър Макгрегър се отказва от надпреварата за президент на Ирландия Макар да се отказа от политическата сцена, той обеща да продължи да работи за доброто на страната Как родителите изпращат първолаците в Япония Как родителите изпращат първолаците в Япония Ако и у нас децата поемаха към училище с подобно възпитание, нямаше да произвеждаме зрелостници като пораснали магарета Търговците в Одрин се хванаха за главите, такова чудо не са виждали скоро Търговците в Одрин се хванаха за главите, такова чудо не са виждали скоро Цените са доста приемливи и всеки може да намери продукти по джоба му Гражданската война, която Западът не иска да повярва, че идва Гражданската война, която Западът не иска да повярва, че идва Безконтролната имиграция, икономическата стагнация и загубата на доверие в политиците неминуемо радикализират народа 20-годишен работник пострада при инцидент в ТЕЦ Бобов дол 20-годишен работник пострада при инцидент в ТЕЦ Бобов дол Младият работник е настанен в столична болница с втора степен изгаряния на левия крак Извънредно! Външно министерство привика руския посланик Елеонора Митрофанова Извънредно! Външно министерство привика руския посланик Елеонора Митрофанова Генералният директор Гергана Караджова връчи писмен демарш на посланик Митрофанова, чрез който Република България осъжда по възможно най-категоричен начин умишленото нарушаване на въздушното пространство на Полша Яки арести за наркотици, има над 20 задържани Яки арести за наркотици, има над 20 задържани Извършителите са на възраст между 19 и 48 години, преобладаващата част от тях - познайници на служителите на реда
Володимир ЗЕЛЕНСКИ Володимир ЗЕЛЕНСКИ Руската атака срещу Полша е подобна на събитията в Крим Виц на деня Виц на деня – Докторе, чувам гласове!
– А какво ви казват?
– Че съм луд.
– Ами, слушайте ги – те явно ви познават!
Виц на деня Виц на деня Дядо с внучето гледат снимки от сватбата му:
– Дядо, защо си тъжен на снимката?
– Защото съм разбрал, че вече е късно да избягам…
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истински мъж никога не пита за посоката… той просто кара, докато жената вика.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори