×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Поскъпват част от основните храни, плодовете и зеленчуците по борсите
  • Двама убити и девет души са в критично състояние след стрелба в американския университет „Браун“
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Мария Димитрова доказа, че е изпълнявала песента-победител от "Бургас и морето" пред публика (ВИДЕО)


Мария Димитрова доказа, че е изпълнявала песента-победител от "Бургас и морето" пред публика (ВИДЕО)
Правилата на конкурса са нарушени, смята изпълнителката
Тема в развитие
виж още
скрий
10 Септември 2018, Вторник, 00:01 ч.
Автор: Гергана РАДЕВА, снимка Фейсбук

Димитър е уникален композитор, но трябва да върне наградата, категорична е Мария Димитрова

Сериозен скандал сложи петно върху победителя в 36-ото издание на емблематичния фестивал "Бургас и морето" (ВИЖ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ).

Оказа се, че песента на Димитър Атанасов и Гергана Великова, с която взеха първо място - "Неочаквано", не е толкова нова, и очевидно не е създадена специално за конкурса, каквито са изискванията.

„…Пред мен спря измислица или не. И една следа остана да гори…”, се пее в 12-годишния рефрен на най-доброто от бургаския конкурса за песен за 2018 г. Събудена от спомена Мария Димитрова, първият изпълнител от 2006 година, огласи публично, че песента не е нова, а регламентът на конкурса е погазен грубо. 

„Понеже се начетох на какво ли не, искам да е ясно следното: Димитър е уникално добър композитор. Не веднъж съм го казвала и ще продължавам да го твърдя. Авторските права са негови. Смятам, че не беше редно да научавам от майка си, а тя по радиото, че песента, която съм пяла толкова време и толкова обичам, ще бъде изпълнявана вече от някой друг. Според мен песента не отговаря на регламента на конкурса и Димитър трябва да върне наградата”, коментира Мария Димитрова, с което обяви пред Флагман.бг, че слага край на спора през медиите и повече няма да засегне темата.

Тъй като основната теза на Димитър Атанасов бе, че песента не е изпълнявана пред публика, няма е в интернет и не е записвана, Мария Димитрова изпрати на Флагман.бг кратко видео с изпълнения на "Спомен отпреди", както е първото име на "Неочаквано" на различни фестивали през годините.


В защита на емблематчния конкурс за песен Силвия Кацарова, заяви „пазете Бургас и морето.  „Преди 12 години Димитър Атанасов може да е подарил песента на Мария Димитрова, но тя не е станала хит. Нима една творба, която не е развила потенциала си, няма право на втори шанс и трябва да умре.

Самият факт, че 12 години не сме чули песента по медиите, говори достатъчно. Аз смятам и заявявам позицията си, че момчето има право да види успеха на блестящата си композиция”, обясни Силвия Кацарова пред Флагман.бг.

Припомняме, че Мария Димитрова бе сюрпризирана неприятно от композитора на гореспомената песен Димитър Атанасов, който реши да се представи с нея на конкурса „Бургас и морето” в края на месец юли в Бургас.  Атанасов изпълни песента в заключителната фаза в дует с Гергана Великова с нов аранжимент и под ново име – „Неочаквано”. Изпълнението спечели първото място и любовта на публиката и журито.


В категории: Животът


19
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Мис Андреа „надебеляла“ за една нощ Мис Андреа „надебеляла“ за една нощ 14/12/2025, Неделя 21:41 3
Флагман.БГ Откриха паметник на Левски в Италия Откриха паметник на Левски в Италия 14/12/2025, Неделя 19:20 2
19
Коментара по темата
19.
До 16
11.09.2018 22:09:39
3
1
Бай Ставри, бай Ставри, за такиеа издуханяци като теб сме на туй дередже. Далавери импекс. Бе да не се прави Митко на ощипана госпожица. Ма каи да се откаже, като вече си е платил за първото място. Онез от журето няма да върнат парите.
18.
Реалистка
11.09.2018 21:37:30
3
3
Има доста коментиращи (или коментиращ), които защитават Димитър Атанасов. А не е редно. Да - той е талантлив и бъдещето е пред него. Но постъпката му е дребна, тарикатска, селска изцепка. Достойният човек би върнал наградата и би признал грешката си. Но достойният. Горчивата чаша не е за всеки. Радиата свалиха песните на Д. Атанасов от плейлистите си. И с право.
17.
?
11.09.2018 21:32:55
2
1
Защо да е долна постъпка?
Всеки, който види нещо нередно
трябва да сигнализира, а не да си трае.
Авторът на песента не е спазил регламента,
сега нека си понесе отговорността.
Да е мислил преди това
16.
бай Ставри
11.09.2018 18:35:43
1
2
Изключително долна постъпка на това момиче. Оня отгоре гледа. В така създалата се вече ситуация, ще е пичовско от страна на Митко сам да върне наградата дори и да не решат да му я отнемат. Така ще си остане моралния победител.
А и скандала ще помогне песента да надживее много други отдавана забравени песни-победителки.
15.
15
11.09.2018 15:03:23
1
3
Коя е тази пък сега? Само роднините и ли я познават ?
14.
Бети
11.09.2018 14:09:12
0
1
До №3 няма нужда да обиждаш с думи като тъпанарката.Ама то си е до IQ!!!Беден речник,манталитет....... жалко.
13.
Сребърни звездички
11.09.2018 13:38:39
0
2
Има още един Димитър - Гетов. Той също всяка година участвува в "Бургас и морето" със стари песни, пременени с нов текст и аранжимент, та даже и награди взе.
12.
Фокси
11.09.2018 13:15:46
3
5
Добре, бе - Димитър Атанасов още ли не е върнал наградата, за да излезе достойно от ситуацията? Това щеше да е мъжка постъпка. Много, много ми падна в очите. Жалко същество. Покрай него негативи поема и Гери. Димитрее, Димитре!
11.
Поясненийце
11.09.2018 11:01:04
0
1
Ми ти скандалите и нарушаването на тегламента на този 'кониурс' нр са от вчера. През 2012 г също имаше такъв. И какво? Ми нищо. Кервана си върви, кучетата си лаят. Само далаверката не свършва. На който му се чете, да чете. http://senzacia.net/%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE/%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D1%84%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D0%B0-%D0%B1%D1%83%D1%80%D0%B3%D0%B0%D1%81-10809
10.
Иван
11.09.2018 10:45:50
5
2
Ми те не стига че песен и подаряват, ми недоволна!
9.
Всъщност
11.09.2018 10:37:21
5
8
какво точно иска да докаже въпросната госпожица?
....че е танцувала едно лято и я е яд ли?
8.
Дабе
11.09.2018 10:30:26
0
7
"1.1. В конкурса могат да участват всички български композитори, които следва да представят своите нови, създадени за конкурса „Бургас и морето", песни в срок до 17,00 ч. на 20.05.2018 година.". Повтарям: "нови, създадени за конкурса „Бургас и морето", песни".
7.
Завист
11.09.2018 09:48:41
7
6
Ей че завистливо това момиче, освен че не може да пее....песента не е нейна за да има претенции
Толкова е талантлив Аврамов-оставете го да се развива!
6.
Регламент
11.09.2018 09:47:36
0
8
Щом има регламент – да се спазва.
5.
К. Бодурова
11.09.2018 09:36:31
0
8
Еееее, как никой не се сети да изпълни песента на АВВА Мъни,мъни, мъни.. точно щете да е в унисон "конкурса"
4.
Прав е 1
11.09.2018 09:33:31
0
8
На конкурса се изпълняват НОВИ песни, а не отлежали 12-годишни...а това че точно сега е спечелила награда, показва корумпираността на журито
3.
до тъпанарката 1
11.09.2018 09:31:32
0
7
Изобщо не става дума за авторски права, а за регламент.
2.
Бургазлия
11.09.2018 09:30:15
0
8
Закривайте го тоя измислен конкурс, само връзкари и хрантутници се уреждат за участия и "жури"
1.
Бети
11.09.2018 08:08:44
8
8
Тя и Лили Иванова пееше,но и одрязоха крилата за най-големите и хитове!Така,че авторското право си е авторско право!!!!!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ако този 200-метров танкер се удари в брега, утре цялото Южно Черноморие ще е пълно с мазут Ако този 200-метров танкер се удари в брега, утре цялото Южно Черноморие ще е пълно с мазут Това е 80-хилядитонен танкер, той е с много тежко корито, хваща го вятъра. Котвата не е сигурно дали ще издържи на прибоя, казва капитан Димитър Иванов Мис Андреа „надебеляла“ за една нощ Мис Андреа „надебеляла“ за една нощ Според екипа на певицата, снимката е грубо фалшифицирана с фотошоп от анонимен профил, за да предизвика сензация Кой поръча Митко Маймуняка и защо убийството още не е разкрито Кой поръча Митко Маймуняка и защо убийството още не е разкрито Атентатът през 2002 г. поставя началото на края на ВИС-2 Цял регион е пред екокатастрофа, голям язовир е на път да пресъхне Цял регион е пред екокатастрофа, голям язовир е на път да пресъхне Настоящото състояние, при което в него има по-малко от 1.5 милиона кубика вода, е най-ниското от десетилетия насам Голяма промяна в касовите бележки от 1 януари Голяма промяна в касовите бележки от 1 януари От 1 януари 2026 г. общата сума на касовите бележки ще се изписва първо в евро, а след това в лева – обратен ред спрямо сегашната практика Спортно училище „Юрий Гагарин“ отличи своите шампиони за 2025 г. Спортно училище „Юрий Гагарин“ отличи своите шампиони за 2025 г. За първи път бяха градени и ученици от прогимназиален етап Вечеряйте между 17 и 19 ч. през зимата, за да сте здрави Вечеряйте между 17 и 19 ч. през зимата, за да сте здрави Ако искате да имате достатъчно енергия през зимата и успешно да се справите с вирусите, внимавайте не само какво ядете, но и кога, предупреждават диетолози Ромина скъса с русото: Вече е фатална брюнетка Ромина скъса с русото: Вече е фатална брюнетка Ромина Тасевска изненада всички с рязка и смела промяна, която мигновено привлече вниманието в социалните мрежи Важна новина за тези, които планират да направят инвестиции в имоти Важна новина за тези, които планират да направят инвестиции в имоти След Нова година лихвеният процент на Европейската централна банка ще важи и за България, като част от еврозоната Сигнал до Флагман.бг: Камикадзе с БМВ дрифти бясно по улиците на Бургас Сигнал до Флагман.бг: Камикадзе с БМВ дрифти бясно по улиците на Бургас Водачът явно се смята за поредния безсмъртен на пътя, на когото всички са длъжни
Кристиано Роналдо и разбитото Ferrari - инцидентът, който може да промени всичко Кристиано Роналдо и разбитото Ferrari - инцидентът, който може да промени всичко Катастрофата стана преди 17 години Откриха паметник на Левски в Италия Откриха паметник на Левски в Италия На вълнуваща церемония на площад „Сан Паоло“ в италианския град Монца бе открит барелеф на Васил Левски Слави Ангелов: Задържаха шефа на Пето районно управление заради разчистване на сметки Слави Ангелов: Задържаха шефа на Пето районно управление заради разчистване на сметки Журналистът разкри, че преди акцията е бил търсен с конкретна информация за връзки между арестувания полицай и ключова фигура в наркосредите Милиони живеят в студени домове: България е сред уязвимите страни Милиони живеят в студени домове: България е сред уязвимите страни Делът на хората в Европейския съюз, които не са в състояние да поддържат домовете си адекватно отоплявани, нарасна след енергийната криза, предизвикана от руската инвазия в Украйна Google премахна AI видеа с герои на Disney Google премахна AI видеа с герои на Disney Бе им отправено официално предупреждение 8 лъжи, в които „Сексът и градът“ ни накара да вярваме 8 лъжи, в които „Сексът и градът“ ни накара да вярваме Сериалът представя леко изкривена картина Лейди Гага спря концерт по време на порой заради танцьор, паднал от сцената Лейди Гага спря концерт по време на порой заради танцьор, паднал от сцената По време на изпълнение един от танцьорите се подхлъзва така, че изхвърча от сцената Украйна атакува още един танкер в Черно море Украйна атакува още един танкер в Черно море В неделя корабът е на около 2 мили северно от турския плаж Кисиркая Кой наследи милионите на Косьо Самоковеца Кой наследи милионите на Косьо Самоковеца Съпругата му Ангелина Димитрова успява да се справи с делата срещу нея след убийството на мъжа й, дори осъжда страната ни в Страсбург Най-малко 12 души са убити на плаж в Австралия Най-малко 12 души са убити на плаж в Австралия В мрежата се появиха кадри как цивилен героично се справя и обезоръжава един от стрелците, касапницата е трябвало да бъде още по-кървава, намерени са експлозиви
Мартин Димитров, депутат от ДБ Мартин Димитров, депутат от ДБ Шенген и еврозоната са като Шампионската лига: пускат те да играеш там, но, като имаш слабо правителство, нищо не постигаш. Виц на деня Виц на деня Доктор към пациент:
- Първо добрите или лошите новини?
- Първо добрите.
- Ще можеш да паркираш навсякъде...
Виц на деня Виц на деня - Тате, Защо в България един мъж може да има само една жена?
- Законът ни пази, синко!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако чуете, че някой си хвали комшиите, значи си продава имота.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори