Забраняват използването на слънцезащитните продукти на плажа
15 Май 2018, Вторник, 18:48 ч.
Това предвижда законопроект, който вече е одобрен от местния законодателен орган
Слънцезащитните кремове на Хаваите ще бъдат забранени заради съдържащите се в тях оксибензон и отиноксат, които влиели силно разрушително на кораловите рифове, разположени около островите. Това предвижда законопроект, който вече е одобрен от местния законодателен орган.
Следващата стъпка е подписването на закона от губернатора Дейвид Едж. Ако той даде зелена светлина, забраната ще влезе в сила, макар и от 2021 година.
Учените са убедени, че не само коралите, но и представителите на фауната и флората, като морски таралежи и водорасли, ще почувстват положителното въздействие, пише Dir.bg
Всяка година върху кораловите рифове на планетата падат 14 хиляди тона слънцезащитен крем. Най-високото съдържание на козметика има там, където има много туристи. Така, в известния залив Хануама всеки ден се изливат 188 кг крем.
Интересно е, че не само къпещите се в морето допринасят за замърсяването на рифовете със слънцезащитни средства. Кремоветепроникват в океана и през канализацията, когато хората си вземат душ.
Защитата от слънчевата светлина все пак е необходима. Много компании вече произвеждат слънцезащитни продукти без използване на оксибензони и октиноксат.
В категории:
Животът
Как вашата зодия влияе на реакциите и решенията ви - астрологията в ежедневието
Проф. Каприев: Тънем в невежество, защото политиците искат послушен електорат, за тях сме марсианци
Българска супа от домати - свежа рецепта за топли дни
Испанка със симптоми на хантавирус след полет със заразен пътник от круизния кораб "Хондиус"
Голям скандал във Варна: Кметът иска оставката на главния архитект
Фицо носи на Путин послание от Зеленски
Тази сметка от гръцки ресторант превъртя мрежата
Зуека се връща в България, но няма да се качи на сцената за финала на Капките
Невиждан екшън в България с колове, брадви и дори пистолет - мъж бере душа
Венета Райкова - депутат! И това можеше да се случи
Имоти на Ружа Игнатова за 20 млн. евро преминаха в ръцете на дъщерите на банкера Емил Хърсев
В ПГРЕ „Г. С. Раковски“ бе открит нов STEM център
