Само във Флагман.бг! Спасеният от водния капан Димитър от с. Черни връх прекарал втория инсулт след катастрофа
29 Октомври 2017, Неделя, 04:30 ч.
Автор: Емел МАХМУД, снимка: Иван КОЛЕВЛекарите от МБАЛ Бургасмед правят всичко по силите си да спасят възрастния мъж
69-годишният Димитър Димитров, който оцеля по чудо след водното бедствие в каменското село Черни връх и чиято съпруга се издирва след потопа, прекарал втория инсулт заради лека катастрофа, научи Флагман.бг.Инцидентът е станал преди около 2 месеца. Докато си карал леката кола в центъра на с. Черни връх, Димитър не успял да вземе завой и се качил на бордюра, блъснал се леко в ограда, но си ударил тежко главата.
Димитър прекарал първия инсулт преди около година, който бил по-лек. След катастрофата обаче уплахата е предизвикала втори - по-тежък и го сковал на легло.
"Катастрофата беше много лека. Той просто не успял да вземе завоя и се качил на бордюра, но си е ударил тежко главата. Явно стресът и уплахата са дошли в повече и малко след това той прекара втори инсулт. Много жалко, дано сега да оцелее, но ще му е още по-тежко да преживее и този шок", коментираха пред Флагман.бг съседи на семейството.
69-годишният мъж продължава да се бори за живота си в реанимацията на МБАЛ "Бургасмед". Оттам съобщиха за Флагман.бг, че той е стабилизиран и лекарите правят всичко по силите си да го спасят.
Продължава и акцията по издирване на съпругата му Стоянка, която е в неизвестност след потопа вече пети ден. Десетки спасители и доброволци търсят тялото й във водите на Мандренското езеро.
В категории:
Камено
B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс
Дефибрилатор монтираха и на Моста в Бургас
Как да направим перфектните бързи спагети
"Ад" на популярен плаж: Дронове кръжат след атака на 4-метрова акула
Крал и на дансинга: Везенков "взриви" купона на шампиона с Бангаранга
Огромен отзвук след шествието: Княгиня Калина в епицентъра, организаторите с реакция
Изгряваща спортна звезда загина в зловещ инцидент
Подробности за драмата с "принца"-красавец, признат за изнасилвач
Всички шофьори допускат тези грешки с климатика в колата, а те източват резервоара ви през лятото
Аз съм гастроентеролог от Харвард и ви съветвам да ядете тези 4 плода за добро храносмилане
Пълен потрес: Пиян баща качи 15-годишното си дете зад волана
Вече не пържа тиквичките, а правя този солен кекс - пухкаво и вкусно изкушение, което изчезва още топло
