Волен Сидеров за демографските проблеми: Нямам против второ дете, въпреки годините ми
08 Юли 2017, Събота, 09:42 ч.
Беше заложено отвън ромската общност да се капсулира и да се превърне затворено общество, което ражда криминални явления, коментира лидерът на „Атака”
„Деница не се притеснява да имаме и второ дете. Аз също нямам нищо против, въпреки годините ми. Но това е и Божа работа”, заяви в „Тази събота” по bTV лидерът на „Атака” Волен Сидеров, коментирайки проблемите на демографския срив у нас.Според него въпросът с прираста зависи много от отношението на младите жени – като цяло повечето от тях искат кариера или чакат да завършат, но после може да стане късно.
Трябва да се разграничат семейства, които носят отговорност, и такива, които не носят, коментира съпредседателят на „Обединените патриоти” предложението държавата да помага за издръжката на третото дете в семейството.
Сидеров взе отношение и по скорошни случаи на насилие, свързани с представителите на малцинствата.
„Началото на всичко това в Асеновград е в годините след 90-та. Беше заложено отвън ромската общност да бъде оставена не само да не се интегрира, но да се капсулира и да се превърне затворено общество, което ражда криминални явления (…) В този план влизаха и свръхтолерантност към ромското общество. Колкото време минава, толкова по-трудно става”, каза Сидеров.
„През късното Средновековие в Западна Европа е бил провеждан геноцид срещу ромите. Западните държави, които ни казват да интегрираме ромите, отказват да го направят – връщат ни цели групи, не искат да бъдат съпричастни”, каза още той.
По думите на Сидеров е нужна активна държавна политика сред ромските елити – тъй като това са затворени общества, които се командват от техните босове.
„Тези босове трябва да накарат децата в тези общност да учат – да си търсят работа след това… Но всичко трябва да става не по двоен стандарт, иначе останалата част от българското населени се дразни – пенсионерите си плащат тока, например”, добави Сидеров.
В категории:
Политика
Интер подчини Ювентус в Дерби дИталия, Диуф отново блесна за шампионите
Дипломатически ход след дрона край Кардам: МВнР привика украинския посланик
Последен ден на цените в лева и евро
Психолог за убийството в Пловдив: Радвахме се на ловците на педофили в миналото, а подобна трагедия се очакваше
Интер подчини Ювентус в Дерби дИталия, Диуф отново блесна за шампионите
08/08/2026, Събота 19:30
0
Какво знаем за дрона "Майя" и за какво се използва той?
Тежка загуба за Лионел Меси: Баща му Хорхе почина на 68 години
Българите вече държат телефона по 3 години, но при смяна избират по-скъп на изплащане
ГЕРБ след взрива край Кардам: Има ли риск дронове отново да навлязат в България
Вера Кочовска: България започва да се оправя през 2030 г.
Костадинов за нахлулия дрон: Какъв е дронът? Украински, руски или ирански?
Google реже Gmail: Популярна функция за изпращане на имейли спира от януари 2027 г.
Бум на външен отит след морето: Лекари предупреждават за ухото на плувеца
