×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Никога не съм бил по-голям оптимист – ще живеем още по-добре при Бойко Борисов и Валери Симеонов


Никога не съм бил по-голям оптимист – ще живеем още по-добре при Бойко Борисов и Валери Симеонов
Борисов и Симеонов са много близки като хора, макар че може би още не го знаят, смята Божидар Димитров
25 Април 2017, Вторник, 16:10 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов

Не виждам причина правителството да не изкара пълен мандат, освен ако не стане война, казва историкът

Божидар Димитров е на 71 г., историк и националист. Роден е в Созопол. Дългогодишен директор на Националния исторически музей. За поста в момента тече конкурс, на който Божидар Димитров пак се кандидатира. Той е приятел на партийните лидери Бойко Борисов и Валери Симеонов.


- Говори се, че една легенда си отива, понеже сте имал голяма конкуренция в конкурса за нов директор на Националния исторически музей.
- Кой е той?

- Вера Бонева.
- С какво ме превъзхожда тя?

- И аз това питам.
- Когато питате нещо, трябва да имате някакви основания да питате – тя има дълъг музеен стаж ли, работила е в музей ли? В управлението ли е работила, има управленски стаж? Не ми се занимава с клюки.

- Нека да изясним – как върви конкурсът?
- Откъде да го знам как върви конкурсът! Питайте Министерството на културата, те го движат. Аз чакам да ми се обадят, да отида, да се явя, да си защитя концепцията, когато кажат. Това е.

- Нека тогава Ви попитам за следващото правителство – оптимист ли сте за бъдещия кабинет между ГЕРБ и „Обединени патриоти”?
- Да, много съм оптимист. Никога не съм бил по-голям оптимист. Мисля, че и едните, и другите имат еднакви разбирания по много въпроси и затова работите в България ще тръгнат. И без това вървяха добре през последните две години с ръст на брутния национален продукт от 3,5% и повече даже, което е рекорд в Европа. Вижда се, че живеем по-добре и ще живеем още по-добре.

- Възможно ли е да изкарат пълен, четиригодишен мандат?
- Всичко се случва на този свят. Засега не виждам причини, поради които не биха могли да изкарат четири години. Е, дето се вика, може да има война – ядрена, всичко може да се случи. Тогава се сменя правителството с комитети за национална отбрана, или нещо подобно.

- Вие добре познавате и Бойко Борисов, и Валери Симеонов. Това са два остри камъка, доста „твърди” лидери. Как ще успеят двамата да се спогаждат?
- Те са остри камъни, но са с близки виждания по въпросите на управлението на страната, според мен – по 90 на 100 от пунктовете. А острите камъни те си ги проявяват при отношенията си с други хора, други институции и по други въпроси. Те работеха заедно много добре две години и до голяма степен успехите се дължат на съвместната работа. Така че мисля, че Валери Симеонов и Бойко Борисов са много близки като хора, без самите те може би да го знаят. Но аз ги познавам и двамата и мисля, че нещата ще вървят добре. Те ще се открият, ако не са се открили вече през последните две години, през следващите четири. И това ще бъде само от полза за България.

- Валери Симеонов обаче настояваше Бойко Борисов да не е премиер…
- Е, настояваше, но отдавна вече не настоява. Настояваше за 300 лв. пенсия, вече не настоява - настоява за по-малко. Значи има защо – в името на нещо по-голямо и по-важно.

В категории: Созопол , Политика


23
Коментара по темата
23.
махалата
19.05.2017 19:36:16
0
1
Божко , за тези хвалебствия на Тиквун и Далавери Симеонов ,ще ти направим паметник на голямата дурна
22.
бургазлия
26.04.2017 15:35:04
2
7
Е какво искате от едно ЧЕНГЕ -
мазно на всички !!!

Той е готов всичко да даде, но да бЪДЕ С ТАЗ, КОЯТО Е НА ВЛАСТ !!!

Но да не се замозабравя толкова, че Оня отгоре ГЛЕДА и...ДАВА - на всекиму според деянията !!!!
21.
Спри се!
26.04.2017 14:25:11
2
8
Спри се, бе човек! Нямаш ли достойнство? То бива залитане и падения, но тоя мина всички граници! От годините ли е, от що ли...? Гади ми се от толкова простотия!
20.
Мафията ГЕРБ
26.04.2017 12:02:12
3
14
Aгент на Държавна Сигурност. Предател и подлец! Герберски боклук слово хвалещ Боко за трохички от баницата. И всичко това на гърба на най-бедните хора в Европа, а вече и в Света!
19.
Малиии
26.04.2017 11:31:37
2
4
Още по-добре и това ли бе! Егасимо яката раота!
18.
Вамп
26.04.2017 09:53:53
4
9
И с'я к'во, от 150кг на 300кг ли ши станеш, а шопар???
17.
Мишева
26.04.2017 09:02:45
2
11
Обасрался!
16.
Do Bojidar Dimitrov
26.04.2017 08:07:16
2
6
Bojko neznam kolko sa bliski ama znam do niakolko meseca kakvo ste stane. d
15.
Бичето
26.04.2017 07:54:57
3
6
Ей го на Султана ибрикчията !
14.
Klk
25.04.2017 23:17:20
1
4
Po 560 euro davat 6vedite na tez pedeli det gi zrivqvat zarad DPS i gerb deto gi puskat
13.
Винету
25.04.2017 23:00:38
5
17
Тоя тотално превъртя!
12.
Klx
25.04.2017 22:31:12
2
5
Gerb pusnaha 2 miliona mingi6a da qdat evropari
11.
Кочо
25.04.2017 22:29:42
3
15
Дражев,как няма да живее добре при всички като иманярството не е спирало при нито един от изброените,а баш иманяра Божо е несменяем точно по тази причина,за да узаконява и увеличава колекциите на другите споменати от теб,така че не виждам как може някой да си помисли,че някаква Бонева може да го смени при положение,че е той е чадъра на милиарден бизнес с антики
10.
Йосиф В. С.
25.04.2017 22:00:00
1
9
Жить стало лучше, товарищи. Жить стало веселее.
9.
Ккк
25.04.2017 21:59:25
2
31
Вие ще живеете а ние ще идем да живеем другаде . Дано талибаните ви дадат да разберете че не биваше да гоните младите от тук . Предатели мръсни . Да гниете в ада дано .
8.
Ох, Божо!
25.04.2017 21:44:32
10
35
Ако наистина си историк, как можеш да имаш нещо общо с "патриотите"? Не виждаш ли, че те са ненормални? СКАТ телевизия ли е?! НФСБ партия ли е?! Сбирщина от аутсайдери и пълни некадърници.
7.
наблюдател
25.04.2017 21:22:48
6
14
Дано, дано, дано, към всяко добро същество ( Бойко) се прибави поне още едно (Валери) , само си викам дано, дано, дано...
6.
Tc
25.04.2017 21:16:23
4
8
Авторчето, мислиш си че правиш интервю, пък то само опит, пък как очеизвадно те гъбарка Димитров не знам дали усети.
5.
Ивайло Дражев
25.04.2017 21:05:58
7
30
Божо, жалко , че с годините така се сроди с властта , че ти замъгли тотално съзнанието , Няма спор - ти винаги си живял добре - и при Т.Живков и при Ив.Костов и при Кобурга и Първанов , а най- вече при Борисов ....,ако тебе те оставят с 300 лв пенсия , какви ще ги бърбориш пак...Не те ли е срам ..., въобще има ли у тебе останало такова чувство - имаш претенции на интелектуалец...? И ми хвалиш "интелекта " на Бойко ...,такива ибрикчии като теб са били причина българите да бъдат 700 години под чуждо робство - срам ме е от теб! Добре , че Митко Иванов и Васко Божков ...и още десетки които те отхранват барабар с Бойко!
4.
prost
25.04.2017 21:02:19
4
19
Възрастта не прощава!!!!!
3.
аз
25.04.2017 21:00:29
5
19
ПЛУЖЕКи ибрик!
2.
Ти
25.04.2017 20:49:50
6
16
Като желе е мазника
1.
Raiko
25.04.2017 20:39:04
1
15
voina ama kakva grajdansa ili druga
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Повдигнаха обвинение на румънеца, причинил верижното меле на „Хаинбоаз“ Повдигнаха обвинение на румънеца, причинил верижното меле на „Хаинбоаз“ Полевият тест за наркотици на единия чужд шофьор е дал положителна проба Десетки поети с китара слязоха от кораба на „Солени ветрове“ в Бургас и почетоха небесните бардове Десетки поети с китара слязоха от кораба на „Солени ветрове“ в Бургас и почетоха небесните бардове Най-интересното обаче предстои, атракцията на бардфестивала ще са конкурсът за нова песен „Срещу вятъра“ и хумористичният концерт „Кучешката вахта“ Тодор Славков се самоубил заради нелечима болест? Тодор Славков се самоубил заради нелечима болест? Той избрал сам да сложи край на живота си с пистолет, наследен от баща му Иван Славков Лидерът на БСП Зафиров: Йотова е възможна номинация за президент Лидерът на БСП Зафиров: Йотова е възможна номинация за президент Социалистите се събират на "Бузлуджа" Повдигнаха обвинение на румънския шофьор, причинил тежката катастрофа с 10 пострадали Повдигнаха обвинение на румънския шофьор, причинил тежката катастрофа с 10 пострадали Шофьорът на втория румънски автомобил не е задържан Костадинов подкрепи Батков-син и протестиращите на "Маказа" Костадинов подкрепи Батков-син и протестиращите на "Маказа" Полицията регулира трафика и не допуска блокиране на пътя Как Бургас се превърна в дом на розовото фламинго Как Бургас се превърна в дом на розовото фламинго Птиците са много красиви След 20 години заедно - Мира Радева и Иво Станчев се разделят, бизнесменът чака близнаци от друга След 20 години заедно - Мира Радева и Иво Станчев се разделят, бизнесменът чака близнаци от друга Социоложката направи емоционална изповед БСП провежда традиционния си събор на Бузлуджа, отбелязват се 134 години от началото на  организираното социалистическо движение у нас БСП провежда традиционния си събор на Бузлуджа, отбелязват се 134 години от началото на организираното социалистическо движение у нас Мотото на традиционния събор на левицата тази година е "Бузлуджа - история и бъдеще" Силен старт на Lozenets Music Fest 2025 Силен старт на Lozenets Music Fest 2025 Хиляди празнуваха
Tesla ще плати обезщетение от 243 млн. долара заради смъртоносна катастрофа Tesla ще плати обезщетение от 243 млн. долара заради смъртоносна катастрофа „Тесла“ проектира своя автопилот само за магистрали с контролиран достъп, но умишлено избра да не ограничи шофьорите да го използват и другаде Тръмп коли и беси: Уволни шефа на Бюрото по трудова статистика заради незадоволителни данни Тръмп коли и беси: Уволни шефа на Бюрото по трудова статистика заради незадоволителни данни Имаме нужда от точни данни за заетостта, заяви той Млад белгийски политик призна, че е бил подложен на ритуално унижение, обяснявайки нацисткото знаме на голото си тяло Млад белгийски политик призна, че е бил подложен на ритуално унижение, обяснявайки нацисткото знаме на голото си тяло "Това беше груба грешка, за която поднасям най-искрените си извинения", каза общественикът Рецепта за майстори в кухнята - гръцка мусака Рецепта за майстори в кухнята - гръцка мусака Вкусотията си заслужава усилията Живеещ до бар мъж нахлу вътре и уби 4 човека, после офейка бързо в планината Живеещ до бар мъж нахлу вътре и уби 4 човека, после офейка бързо в планината Страшен екшън в САЩ Обявиха причината за смъртта на легендата на кеча Хълк Хоган Обявиха причината за смъртта на легендата на кеча Хълк Хоган Американецът почина от остър инфаркт Украинки влязоха в сблъсък с полицията заради готвената мобилизация на мъжете им Украинки влязоха в сблъсък с полицията заради готвената мобилизация на мъжете им Напрежение в град Виница Илон Мъск призова за разпадане на ЕС, милиардерът счита, че демокрацията на Стария континент е в процес на унищожаване Илон Мъск призова за разпадане на ЕС, милиардерът счита, че демокрацията на Стария континент е в процес на унищожаване Предприемачът е на мнение, че свободата на словото е ограничена в световен мащаб Тръмп нареди две ядрени подводници да бъдат преместени в близост до Русия, причината са думи на Медведев Тръмп нареди две ядрени подводници да бъдат преместени в близост до Русия, причината са думи на Медведев В Белия дом и Кремъл са на тръни Зевзек попадна насаме с актриса от филми за възрастни и много голи мъже, шашна ги с реакцията си Зевзек попадна насаме с актриса от филми за възрастни и много голи мъже, шашна ги с реакцията си Шегаджията им се подиграл сериозно, юноша пък опитал да се възползва от Бони на промоция
Асен ВАСИЛЕВ Асен ВАСИЛЕВ Ако почнем да закриваме всеки орган на държавата, който не работи, трябва да закрием цялата държава Виц на деня Виц на деня Свалка:
- Госпожице, много ми харесвате! Искам проблеми от вас.
Виц на деня Виц на деня - Когато не мога да заспя, броя жените, с които съм правил любов!
- А защо не овце?
- Е, то беше веднъж!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Говорете истината
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори