Започнаха ги и тях: Първа глоба за пиян колоездач
22 Март 2017, Сряда, 17:39 ч.
С 30 лв. бе глобен колоездач, който бил пипнат да върти педалите пиян в Пловдив. Велосипедистът едва се държал на колелото си и се доближавал много до леките коли. Той бил спрян за проверка от пътни ченгета на кръстовището на бул. „Марица“ и ул. „Чардафон“ в областния град миналия 17 февруари около 20 часа вечерта, пише „Телеграф“.
Униформените го тествали с дрегер и установили, че човекът има 0,63 промила алкохол в кръвта. Това надхвърля максимално допустимите според Закона за движение по пътищата 0,5 промила, равняващи се на две бири. В резултат колоездачът се сдобил с наказателно постановление за две нарушения на пътя.
Едното е, че е управлявал пътно превозно средство – велосипед „Ултра“, под въздействието на алкохол, а второто е, че се е движил в непосредствена близост до друго превозно средство и създавал опасност за катастрофа. Впоследствие обаче глобеният обжалвал 30-те си лева, които паднали в районния съд в Пловдив.
Причините санкцията да бъде отменена са допуснати нарушения при съставянето на наказателното постановление. Деянието било квалифицирано по различни членове от Закона за движение по пътищата в акта за установяване на административно нарушение и в наказателното постановление. Наред с това в акта липсвало и подробно описание на нарушенията, а имало и разминаване между фактическото и юридическото обвинение. Поради това било нарушено правото на колоездача, чиято глоба е отменена от районния съд под тепетата. Решението не е окончателно и може да бъде обжалвано.
В категории:
Крими
Секретар на СИК отива на съд за преправяне на изборни резултати
Извънредно! Млада бургазлийка не можа да вземе завоя, обърна колата на кръговото за „Меден рудник“
Енергийната комисия подкрепи решение България да поиска временно спиране на търговията с емисии в ЕС
Полша планира забрана на телефоните в училище за ученици под 16 години
ЕК даде насоки за прилагане на правилата за внос на газ в ЕС
Бизнесът с кауза“ в Бургас обсъди с фирми идеята за печалба с обществена полза
Арестуваха невинен заради грешка на изкуствен интелект
Бургас събира арменски и български компании на изложението „Произведено от арменци“
Допаминовият декор, който променя не само дома, но и настроението
ГДБОП задържа двама китайци част от международна схема за киберизмами
Любов, саможертва и бунт в „Солунските атентатори“ на сцената в Бургас
Община Царево получи нов електрически автомобил за социалните услуги
