×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Скандал: Депутатите на ГЕРБ отказаха да подкрепят правителство на ПФ въпреки желанието на Борисов


Скандал: Депутатите на ГЕРБ отказаха да подкрепят правителство на ПФ въпреки желанието на Борисов
Групата на ГЕРБ обвини националистите в популизъм
30 Ноември 2016, Сряда, 11:30 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов (снимка: Авторът)

Премиерът бил информиран и казал, че ще се съобрази


Парламентарната група на ГЕРБ реши, че няма да подкрепя правителство на Патриотичния фронт. От най-голямата партия не биха подкрепили и никакъв друг кабинет. 
Според тях трябва да се върви към предсрочни избори. 

Решението обяви председателят на парламентарната група на ГЕРБ Цветан Цветанов. 

Той и Менда Стоянова обвиниха групата на ПФ в популизъм заради настояванията им за увеличаване на пенсиите, което се случило днес отново по време на обсъждането на бюджета за 2017 г. Това много ги притеснило и затова след извънредно заседание на парламентарната група решили, че се отказват да подкрепят друго правителство. Това се случва въпреки обявеното вчера становище на лидера на партията Бойко Борисов.

„Сами разбирате, че не можем да бъдем заложници на принципите, които има политическа партия ГЕРБ и да се съобразяваме с политики, които не съответстват и не кореспондират с цялостния модел за развитието на държавата. И точно затова не смятаме, че във формат 43-и парламент има политическа сила, която може да поеме мандат за съставяне на кабинет, заради всички тези различия, а те днес бяха показани по много ясен начин при обсъждането на бюджета и начина, по който се отнасяха определени народни представители в излагане на доводите си – как трябва да обърнем целия бюджет, за да можем определено да лансираме една популистка теза, която няма как да бъде реализирана. Ние не искаме да участваме по този начин в едно бъдещо управление. Ние сме достатъчно коректни, ние сме достатъчно принципни и точно затова искаме пък и да не нарушаваме добрата комуникация, която беше изградена в 43-я парламент като поведение от всички парламентарни групи, а те са осем”, аргументира се Цветан Цветанов.

Той каза, че решението на парламентарната група е, че няма да участват във формирането на кабинет и че трябва да се върви към предсрочни парламентарни избори.

След въпрос дали това е съгласувано с премиера Бойко Борисов, Цветанов отговори, че постоянно са го информирали за дебата. „Това решение, което имахме днес на парламентарната група, своевременно сме го информирали за решението, което сега обявяваме пред вас. Той се съобразява с решението на парламентарната група и смята, че това, което казваме днес, е последното и окончателно”, заяви председателят на парламентарната група.

Менда Стоянова обяви, че няма да допуснат да бъдат изнудвани. Тя каза, че 1,6 млрд. лева от данъците трябвало да бъдат прехвърляни в пенсионната система, ако се приложи моделът на ПФ за увеличение на пенсиите.

Според нея това можело да развали пенсионния модел в България, който е бил изграждан толкова години.
По думите й това не са политики, а популистки предложения, което показвало, че в ПФ или нямат капацитет, или не могат да положат усилия да осмислят за какво става въпрос.





В категории: Политика


Флагман.БГ Два самолета се сблъскаха на летище Два самолета се сблъскаха на летище 01/11/2025, Събота 11:40 1
Флагман.БГ Пребиха жестоко медицинско лице Пребиха жестоко медицинско лице 01/11/2025, Събота 10:20 2
8 красиви имена празнуват
8 красиви имена празнуват 01/11/2025, Събота 09:20 0
16
Коментара по темата
16.
Янка Рупкина
01.12.2016 07:03:47
0
1
И сега псевдо-патриотите изглеждат като МАГАРЕТА.А сега познайте кой е най голямото МАГАРЕ сред тях ........Валери Симеонов?
15.
Винету
30.11.2016 22:39:28
1
2
И сега какво стана?! ПФ го подкрепиха този чобанин, за да е на власт, а той сега ги шутира. Бай Х*й им го набучи.:)
14.
ташунко сапа
30.11.2016 21:17:29
2
2
гербаджийски селяци подава ли се оставка посред зима ?да бяхте се омели рано на пролет то бивс бива праевежи, но така отблъснахте и мслкото будали които ви вярваха...
13.
Знам ги
30.11.2016 20:51:46
1
2
Тоя Валери Симеонов го зная - Голям боклук е ама като ви казвам голям боклук си представете сметището на някой мегаполис като Истанбул -воня от всякъде братко на лайна пикня вмирисана плът кръв -Цялата гама на миризмите е малка.
12.
Какви патриоти?
30.11.2016 17:48:26
0
6
Патриотите не бива да бъдат Русовили и слиги на чужди разузнавания!
Патиот, трябва да е = на Българофил!
11.
Г. Д.
30.11.2016 16:50:58
21
5
защото са платени и мазни пе**раси
10.
Що плюете Валери?
30.11.2016 15:51:37
26
6
Не мога да разбера защо се плюе по Валери при положение че е съвсем нормално, патриотите да правят компромиси, до степен в която не ощетяват избирателите им с оглед на това да прокарват политика в интерес на същите. Плюете някой който още нищо не е направил, плюйте тогава когато направи нещо което директно ви бърка в личния комфорт. Или виждате в момента нещо по добро на пазара на политически финзиономии.
9.
АС
30.11.2016 15:40:34
2
12
Тези Дупе-дати в народното събрание уж много мислят за бедната ни държава ,а искат отново да я ощетят с има няма 50 -60 милиона за избори.Господа загърбете политическите си страсти и работете за народа и държавата не хвурляйте толкова много пари през 2 години само и само някой да се докаже пред някой.
8.
До 4,5 и 7
30.11.2016 15:37:59
5
14
Що само Валери ви е виновен, ами Каракачанката и Сидера?
7.
евито
30.11.2016 15:36:16
5
25
Аз гласувах за Валери ,обаче вече съм погнусена
6.
Горски от Айтос
30.11.2016 15:34:41
0
9
Марчев няма да стане шеф на гоското,съжалявам го човека.
5.
dd
30.11.2016 15:33:07
6
27
Валери Симеонов е циганин и лъжепатриот- Лично Хайтов се отврати от него и многократно му заяви да не се пъчи с името му за пред хората и обществото.Обаче Валери нали е мангал - съюзи се с най-мракобесната Мутра Бойко- и започнаха да делят заедно баницата ! Жалък,подъл и АЛЧЕН "човек"
4.
!
30.11.2016 15:10:52
8
27
Ех, много му се управлява на Валери, ама няма да стане :DDDD
3.
Преврат или театър?
30.11.2016 15:10:10
0
15
Ако не е успешно скалъпен сценарии от типа- "Аз искам ма те не искат" значи мирише на вътрешно партиен преврат. Лошото е че май ми намирисва на първото.
2.
ж
30.11.2016 15:04:59
7
18
ДУПЕВРЪТЦИ
1.
32d41
30.11.2016 14:59:57
8
24
Май пак направиха грешка :) Тези хорица май сами искат да се закрият:)
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Страшен екшън край Криводол, криминално проявен наби медик Страшен екшън край Криводол, криминално проявен наби медик Нападението стана в село с 800 жители Вълна от възмущение срещу агресор в Биг Брадър, трябва ли да се излъчва това по телевизията Вълна от възмущение срещу агресор в Биг Брадър, трябва ли да се излъчва това по телевизията Изключително грозни сцени в Къщата Пребиха жестоко медицинско лице Пребиха жестоко медицинско лице Роднини на нападателите се събраха пред Спешното отделение на болницата във Враца Търсете светлината сред сенките Търсете светлината сред сенките По студиата на телевизионните риалити формати шумът се бори за първенство над смисъла, а в коридорите на властта кресливата амбиция често заглушава дълга Отбелязваме Деня на народните будители и Архангелова задушница Отбелязваме Деня на народните будители и Архангелова задушница Днес се отдава особена почит към паметта на отишлите си от този свят Бавят Бюджет 2026 заради санкциите срещу „Лукойл“? Заради тях приходите намаляват с 1 млрд. евро Бавят Бюджет 2026 заради санкциите срещу „Лукойл“? Заради тях приходите намаляват с 1 млрд. евро Затварянето на рафинерията в Бургас води до тежък недостиг на средства и затруднява изпълнението на заложените цели, коментира икономист Шокиращ сигнал във Второ РУ: Собственик на детски център в Бургас дрогирал майки, за да спи с тях Шокиращ сигнал във Второ РУ: Собственик на детски център в Бургас дрогирал майки, за да спи с тях Следи от наркотици в телата на няколко жени вдигнаха полицията на крак Драма с моряците от „VIVA 962“, избягали в Бургас след арест в Севастопол Драма с моряците от „VIVA 962“, избягали в Бургас след арест в Севастопол Военните ни изпратиха с хляб и вода, споделят украинските моряци Всички ли мразят Слави? Тв водещият с безпрецедентен ход във фейсбук Всички ли мразят Слави? Тв водещият с безпрецедентен ход във фейсбук Публична тайна е, че други политически лидери имат модератори, които управляват публичните им страници и те блокират троловете Безпрецедентна ситуация в Биг Брадър Безпрецедентна ситуация в Биг Брадър Участник крещи: "Каам ти, каам ти"
"Мелиса" отне живота на 46 души "Мелиса" отне живота на 46 души Жестоко бедствие Баща уби сина си с бонбони за Хелоуин Баща уби сина си с бонбони за Хелоуин Обезумелият мъж искал да вземе пари от застраховка Пентагонът разреши Украйна да получи „Томахоук“ Пентагонът разреши Украйна да получи „Томахоук“ Военното ведомство оабче оставя окончателното политическо решение в ръцете на Доналд Тръмп Созопол ще посрещне Гимкхана и Супер Рали през уикенда Созопол ще посрещне Гимкхана и Супер Рали през уикенда На  1 ноември  от 11:00 ч. на наказателния паркинг до стадиона участниците в  Гимкхана  ще демонстрират умения, скорост и безопасно шофиране Терористи щяха да потопят САЩ в кръв за Хелоуин, ФБР предотврати атентата Терористи щяха да потопят САЩ в кръв за Хелоуин, ФБР предотврати атентата Не пропускайте празника на тиквата на пазар „Краснодар“ Не пропускайте празника на тиквата на пазар „Краснодар“ Цветното събитие ще се проведе на 6 ноември от 16 часа Хибрид между ураган и средиземноморска буря със сила 160 км/ч може да удари Балканите Хибрид между ураган и средиземноморска буря със сила 160 км/ч може да удари Балканите Вижте какво се случва Галена натиска последния златен бутон Галена натиска последния златен бутон В есенната неделната вечер зрителите ще се насладят на няколко въздействащи музикални изпълнения Хамас предаде тялото на убития български заложник  Хамас предаде тялото на убития български заложник  Сахар Барух е с българско гражданство и бе отвлечен от кибуца Беери Бизнес за милиарди подари Рамзан Кадиров на дъщеря си Бизнес за милиарди подари Рамзан Кадиров на дъщеря си Айшат стана горд собственик на фабрика за облекла, склад и общежитие за работници
Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Преформатирането е малко като перестройката - Борисов се сниши като Тодор Живков
Виц на деня Виц на деня - Ако съдим по липсата на два пръста на ръката ви, вие вероятно сте фрезист?
- Не, зъболекар.
Виц на деня Виц на деня - Братчед, ти можеш ли да свириш на пиано?
- На пиано мога, но на трезво хич ме няма!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Вярвай на това, което ти казва сърцето.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори