×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Зверство! Ислямистите принудили двете монахини да гледат как режат гърлото на свещеника, отецът правил ритуал преди жестоката си смърт


Зверство! Ислямистите принудили двете монахини да гледат как режат гърлото на свещеника, отецът правил ритуал преди жестоката си смърт
Отец Жак Амел
26 Юли 2016, Вторник, 23:40 ч.
Източник: БЛИЦ

Жак Хамал трябва да бъде обявен за мъченик, искат от католическите среди


Отец Жак Хамал, чието гърло бе прерязано от джихадистите, окървавили църква във френския град Сен Етиен дю Рувре трябва да бъде обявен за мъченик. Това желание се надигна сред католическите среди, след като стана ясно, че двамата членове на "Ислямска държава", които днес взеха заложници в църквата са заснели на видео убийството и са принудили двете монахини заложнички да гледат, предаде "Индепендънт".
Те са накарали 84-годишният отец Жак Амел мъж да коленичи и са изпълнили някакъв вид ритуал около олтара, преди да го убият.

Свещеникът се пенсионирал на 75 години, но идвал в църквата, за да помага, когато има нужда. Той е стоял пред отговорна свещена книга, когато двамата джихадисти, въоръжени с ножове, нахлули в храма.

"Той вършеше своята работа до самия си край. Беше стар, но винаги бе на разположение за всички. Беше добър свещеник, служеше тук от много години, живееше в жилището на енорийския пастор. Много хора го познаваха", казва живееща наблизо жена.

Според в. "Фигаро" църквата е била в списък с потенциални цели на Сид Ахмед Хлам, алжирски студент, арестуван миналата година по подозрение за убийството на майка по време на нападение над църква във Вилжуиф.

В категории: Животът


2
Коментара
Ден на траур в Киев
Ден на траур в Киев 18/06/2025, Сряда 09:21 0
Флагман.БГ Хвали се с новото си гадже Хвали се с новото си гадже 17/06/2025, Вторник 21:10 5
Парите не са всичко
Парите не са всичко 17/06/2025, Вторник 20:48 1
2
Коментара по темата
2.
Рускиня
27.07.2016 00:35:06
3
13
Ти си ебанат ли? Хайде, пъсни тез мюслими в своята держава, погледни ко стане. Откога руснаците станали по-зле от терористите? Ако много обичаш тези идиоти, давай, пускай тях тук, те,гледам, за теб по-мили от руснаците. Желая на теб и ти си загубиш някъде своята тъпа глава от тяхни ръце, тем более, че тя за теб, като погледна, става само за ядене, не за мислене.
1.
bill
26.07.2016 23:33:23
16
9
Сега някой да не се заблуди, че мюслите са най-голямата заплаха за Европа. Не е така. Може да няма масови убийци с имена Алексей, Иван, Владимир и руски гета в градовете, ама трябва да се страхувате от руснаците.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Любопитно събитие в Бургас Любопитно събитие в Бургас Инициативата обхваща страната, мероприятия ще се проведат и в други големи градове Три каравани станаха на пепел в Бургаско Три каравани станаха на пепел в Бургаско Няма пострадали хора 56 хиляди млади българи ще показват знания 56 хиляди млади българи ще показват знания Ще се проведе матура по БЕЛ Поличбите за днес гласят... Поличбите за днес гласят... Ето какво Областният управител присъства на откриването на нов тракийски клуб Областният управител присъства на откриването на нов тракийски клуб Събитието стана в село Маринка България евакуира 148 души, сред които много чужденци България евакуира 148 души, сред които много чужденци Групата напусна Израел Предимно слънчево по Черноморието Предимно слънчево по Черноморието Ето прогнозата за времето Създателят на „Класик А“ с тежки думи към ректора на СУ заради закриването на радиото Създателят на „Класик А“ с тежки думи към ректора на СУ заради закриването на радиото Не е възпитателно да разрушиш нещо, създадено с много усилия, смъмри го Васил Димитров с отворено писмо до медиите  След 2 месеца в кома, издъхна лекарка, пребита от ревност След 2 месеца в кома, издъхна лекарка, пребита от ревност Има достатъчно свидетели и записи от камери, доказващи вината на злодея за загубата на прекрасната жена Черноморец с трансферен удар! Национал подсилва нападението на „акулите“ Черноморец с трансферен удар! Национал подсилва нападението на „акулите“ Уговорени са проверки с Добруджа, Черно море, Ботев (Пловдив), Локомотив (ГО), Ямбол
Иранският аятолах с първо изявление след огромния конфликт! От Вашингтон и Техеран с гръмки твърдения Иранският аятолах с първо изявление след огромния конфликт! От Вашингтон и Техеран с гръмки твърдения Али Хаменей предрича триумф за страната си Австриец получи доживотна присъда за убийството на 16-годишен българин Австриец получи доживотна присъда за убийството на 16-годишен българин Момчето е било принудено да проституира Енергийна криза ни връхлита заради войната с Иран? Лъжа е, че ударите са заради създаване на ядрено оръжие Енергийна криза ни връхлита заради войната с Иран? Лъжа е, че ударите са заради създаване на ядрено оръжие От американското разузнаване днес признаха, че няма информация Техеран да „върви“ в тази посока, каза Мартин Табаков Туристи се стреснаха от акули в... Туристи се стреснаха от акули в... Турция Тръмп: Контролираме небето над Иран Тръмп: Контролираме небето над Иран От Белия дом: Никой не го прави по-добре от добрите стари Съединени американски щати Хвали се с новото си гадже Хвали се с новото си гадже Карлеуша е влюбена Златните момичета от FIG ACRO в Бургас гостуват на Доналд Тръмп Златните момичета от FIG ACRO в Бургас гостуват на Доналд Тръмп Прие ги в Овалния кабинет, за да ги поздрави Парите не са всичко Парите не са всичко Оклахома има скромен бюджет за НБА, но отлична организация Владимир Путин ще посрещне... Владимир Путин ще посрещне... Президентът на Русия ще говори с лидера на Индонезия при визита на Субианто в РФ Жестока трагедия в Китай Жестока трагедия в Китай При експлозия починаха най-малко 9 работници
Кристин Лагард, ЕЦБ Кристин Лагард, ЕЦБ Назрял е моментът за глобално евро Виц на деня Виц на деня - Господине, вдигнете си ципа на панталона, че ще ви излети "птичето"!
- Спокойно, ще се върне! Нали "яйцата" му са тук...
Виц на деня Виц на деня - Рангеле, кое ти допада най-много в мен?
- Ракията на баща ти.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук "Хората, които пият, са много по-щедри от трезвениците."
КАТ
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори