Бургаски лекари започват стачка
30 Март 2016, Сряда, 09:39 ч.
Джипитата в още 9 области на протест
Общопрактикуващите лекари от още девет области в страната се присъединяват към ефективната стачка. Така джипитата вече в 18 области не обслужват пациенти. Днес ще се решава как ще продължи протестът им, съобщава БНТ.
Лекари от Бургас започват ефективни стачни действия от днес. В 10 часа започва протестът им. Ще се съберем пред сградата на МБАЛ Бургас и ефективно ще протестираме, каза пред камерата на бТВ д-р Пламена Христова.
Солидарни са лекарите от общинските и частните болници, които днес ще носят лентички на престилките си, а следващата седмица готвят протест. Очаква се Българският лекарски съюз да реши дали официално ще поиска оставката на министър Петър Москов, съобщава БНТ.
Гилдията обаче не е единодушна. Протестът не се подкрепя от медиците от университетските болници и от спешната помощ.
Протестиращите лекари са недоволни от предложените промени в работата на системата на здравеопазването, които влизат в сила от 1 април, въпреки че здравната каса се отказа от идеята за служебен рамков договор и прие само анекс към досегашния. В него са заложени повече пари и направления. Над 36 млн. лева допълнително получава доболничната помощ. От тях 13 млн. лева ще са за личните лекари, обяви вчера министърът на здравеопазването д-р Петър Москов. Те обаче остават недоволни и не възнамеряват да сключват договори със здравната каса.
От НЗОК увериха, че здравноосигурените пациенти ще могат да бъдат приемани в болница и без направление, а впоследствие ще могат да сменят личния си лекар с друг, който има договор с касата.
В категории:
Бургас
Мароко се чувства окуражено: Влиянието на Тръмп е в светлината на прожекторите след катастрофата в Сеута
Съветник иска да направи секс парти в сградата на Общината, плаши със съд, ако му откажат
Трима маскирани нападнаха и изнасилиха млад мъж в Англия
Георги Рачев: Горещини до второ пришествие, идват до 39 градуса
Баба от Зидарово даде 5000 евро на ало измамник за спешна операция на близък
Бизнес форум „Кошер“ 2026: Новият формат за практическо развитие, иновации и нетуъркинг
Важно за 15 август! Затварят Стария Несебър за автомобили
Слънчев бряг се пръска по шевовете: Хотелите са пълни на 100%
След „Одисея“ всички искат да посетят този малък остров край Сицилия
Внимание! 4 дни ограничения на АМ "Тракия"
Мъж е арестуван, след като се качи на покрива на болница и започна да се взира в пациентите
Войната в Украйна наля до 22 млрд. долара в режима на Ким Чен Ун
