Измамници шетат по магистрала "Тракия", молят за пари и дават евтини тенекийки, вместо злато
Група измамници спират в движение автомобили, движещи се по автомагистрала "Тракия". Представят се за чужденци и предлагат златен пръстен, който естествено е менте.
21 Март 2016, Понеделник, 04:57 ч.
Мошениците са от ромски произход, но се представят за чужденци, а полицаите си затварят очите, твърди възмутен гражданин
Измамници шетат по магистрала "Тракия". Те молят за пари и дават в замяна пръстени, които приличат на златни, но са евтини тенекийки. От години необезпокоявани група измамници спират в движение случайни автомобили, движещи се по автомагистрала "Тракия", алармира Светослав в рубриката „Моята новина“ на Нова телевизия.
„Това се случва в участъка между Пазарджик и Пловдив. Схемата работи по следния начин - автомобил с чуждестранна регистрация (най-често с немска и английска) пуска светлинни знаци на движещите се пред него коли. Когато шофьорът отбие от пътя, за да разбере какъв е проблемът, измамниците обясняват на развален български, че пътуват за Турция. Парите им обаче са свършили, а кредитните им карти не работят на българските банкомати. В замяна на някой лев измамниците предлагат на шофьора да му дадат скъп златен пръстен. Естествено, пръстенът се оказва фалшив“, разказва Светослав.
„Измамниците са от ромски произход, но се представят за чужденци. Патрулиращите полицаи в района са напълно наясно с престъпната схема, но въпреки сигналите, те продължават да си затварят очите и да неглижират проблема“, добавя възмутеният гражданин.
В категории:
Крими
B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс
Дефибрилатор монтираха и на Моста в Бургас
Как да направим перфектните бързи спагети
"Ад" на популярен плаж: Дронове кръжат след атака на 4-метрова акула
Крал и на дансинга: Везенков "взриви" купона на шампиона с Бангаранга
Огромен отзвук след шествието: Княгиня Калина в епицентъра, организаторите с реакция
Изгряваща спортна звезда загина в зловещ инцидент
Подробности за драмата с "принца"-красавец, признат за изнасилвач
Всички шофьори допускат тези грешки с климатика в колата, а те източват резервоара ви през лятото
Аз съм гастроентеролог от Харвард и ви съветвам да ядете тези 4 плода за добро храносмилане
Пълен потрес: Пиян баща качи 15-годишното си дете зад волана
Вече не пържа тиквичките, а правя този солен кекс - пухкаво и вкусно изкушение, което изчезва още топло
