Изтормозен от бежанци шведски град се отказа от Часа на Земята, за да опази жените и децата си
След шокиращите разкрития за нападения над малки момиченца, местни хора се организираха в доброволчески патрули
20 Март 2016, Неделя, 15:26 ч.
Местната полиция решила да вземе превантивни мерки за сигурност по време на събитието
Шведски град отказа да участва в инициативата Часът на Земята и да изгаси уличното осветление в името на опазването на природата от страх, че мракът може да бъде използван за нападения над жени. Става дума за живописното градче Йостершунд, чийто местни жители пропищяха от пришълците, особено след като стана ясно, че посягат и на 10-годишни деца, съобщава „Дейли Мейл”.Местната полиция решила да вземе превантивни мерки за сигурност по време на събитието, което има за цел да привлече вниманието към климатичните промени, след като получила 14 оплаквания за сексуални нападения. Жертвите са както зрели жени, така и 10-годишни момиченца. Извършителите са успели да избягат. Според потърпевшите, те са били чужденци.
Решението за отмяна на Часа на Земята, който включва спиране на светлините по едно и също време в различни части на света, е взето съвместно от полицията и местната власт. То идва само няколко седмици след като местните жени бяха предупредени да не се разхождат сами по тъмно.
„Мислим, че това е много мъдър ход и общината е взела добро решение”, заяви шефът на полицията в града. „Оставянето на светлините включени създава сигурност и е в синхрон с нашите усилия да повишим сигурността при настоящите условия”, добави той.
След шокиращите разкрития за нападения над малки момиченца, местни хора се организираха в доброволчески патрули, които да подпомагат полицията по време на нощните дежурства. Хората смятат, че извършителите на нападенията могат да бъдат открити на мястото, където са се заселили около 500 имигранти, точно до града.
Шерцингер гледа българско предаване
Гери от Игри на волята потъна в скръб (СНИМКА)
01/11/2025, Събота 21:37
0
Какво се случва с Крисия и Никола Цолов?
В Национален парк „Пирин“ откриха мъж, обявен за починал преди години
01/11/2025, Събота 21:00
1
Тази течност може да предотврати редица здравословни неприятности
01/11/2025, Събота 20:49
0
Тайна съставка прави перфектни тези палачинки
01/11/2025, Събота 20:28
0
Масова стрелба до България
01/11/2025, Събота 20:17
3
Подарък за учителите в Деня на будителите: Увеличават заплатите им
01/11/2025, Събота 20:00
2
Сърбин с гръмко изказване за Мони Николов
01/11/2025, Събота 19:48
0
Вкусна, топла и ароматна гъбена супа с пиле
01/11/2025, Събота 19:31
0
Наводнение във Варна
01/11/2025, Събота 19:17
0
