×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Цветанов продължава да тика ДСБ във властта – те трябвало да носят отговорност


20 Март 2016, Неделя, 15:02 ч.
Автор: Флагман, снимка: svobodata.com

ГЕРБ била силна, защото възникнала от нищото и нямала зависимост от никого


ГЕРБ иска ясно да покаже на обществото кой носи отговорност заради своите представители. Това каза Цветан Цветанов, зам.-председател на ПП ГЕРБ и председател на ПГ на партията, в предаването „Неделя 150” по БНР.

Във връзка с декларацията на ПГ „ГЕРБ“, с която призовават премиера Бойко Борисов да освободи от всички ръководни постове в държавата хората на Радан Кънев, Цветанов заяви: „Декларацията е продукт на всичко това, което наблюдаваме през последните месеци и по-специално от ясна изразената позиция от ДСБ, че те ще бъдат в опозиция, но паралелно с това те остават в изпълнителната власт, което няма как да бъде обяснено като политическа логика в едно управление, в което има и коалиционно споразумение”.

С колегите многократно сме споделяли тези тревоги пред премиера и лидера на ПП ГЕРБ Бойко Борисов. Те започнаха да се натрупват много осезаемо по време и след местните избори”, поясни той. „Смятам, че е напълно закономерно да се каже истината и да се идентифицират като ясен политически субект – дали подкрепят правителството, или ако са в опозиция трябва просто да изтеглят кадрите си, които може би имат професионални качества, но са заели длъжностите си благодарение на това, че ДСБ е част от РБ, а той от коалиционното споразумение”, обясни Цветан Цветанов.

По думите му, парламентарната група на ГЕРБ не е против т. нар. „хора на Радан Кънев“, а иска ясно да покаже на обществото кой носи отговорност заради своите представители.

Не казваме, че сме против тези хора, ние казваме кой ще носи политическата отговорност, ако има проблем или провал в дадена секторна политика, където такива хора управляват”, уточни Цветанов. „Защото в България политиците трябва да носят политическа отговорност и когато се явяват на избори, те казват това, което са направили в техния управленски мандат и това, което биха направили, ако им се гласува втори управленски мандат. А опозицията е тази, която трябва да критикува управляващите и да може действително, когато отива на избори, да казва – „Те не направиха това, а ние ще направим това и ще го направим много по-добре“, посочи той.

Единственото, което искам да направим в нашата парламентарна група и в управлението на страната, е обществото да узнае истината за подобно двуличие в един от политическите субекти, които подкрепят правителството”, допълни Цветанов.

Той добави, че ГЕРБ е силна, защото е възникнала от нищото, нямала е абсолютно никаква зависимост към никого и не е разчитала на никого, който да помага, за да се развие. 

В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
1
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Петима чужденци спипани с дрога на морето Петима чужденци спипани с дрога на морето 01/05/2026, Петък 15:40 0
Тервел ИЛИЕВ Водата свършва - кои първи ще платят цената Водата свършва - кои първи ще платят цената 01/05/2026, Петък 15:00 1
Тервел ИЛИЕВ Каква е идеалната кариера за всяка зодия Каква е идеалната кариера за всяка зодия 01/05/2026, Петък 14:40 0
Тервел ИЛИЕВ Кошмар за Йокич в НБА Кошмар за Йокич в НБА 01/05/2026, Петък 13:00 0
1
Коментара по темата
1.
boko
20.03.2016 12:45:32
0
4
Гледайте "тази неделя" по btv. Браво на Радан Кънев - достойно поведение на достоен политик мислещ за България, а водещата Жени Марчева, тъпа и арогантна Боковка купена от престъпниците от ГЕРБ, изпадна в истерия и беше смешна и жалка кукла на конци.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Иван Демерджиев: Ние ще накараме институциите да заработят и да спазват стриктно закона Иван Демерджиев: Ние ще накараме институциите да заработят и да спазват стриктно закона Прогресивна България“ е политическа сила, коята има намерението да приключи модела на отдавна изтеклите мандати в съдебната система, на нетърпимото положение, на което сме свидетели днес, обяви Демерджиев Какво крие МВР за катастрофата в Ботевград Какво крие МВР за катастрофата в Ботевград Контролът от страна на МВР е фокусиран главно върху скоростните режими, което ние намираме за крайно недостатъчно и неефективно, написа Диана Русинова  Слави Василев: Дневният ред ще го ръководим ние и другите ще се съобразят с това Слави Василев: Дневният ред ще го ръководим ние и другите ще се съобразят с това "Продължаваме промяната" и "Демократична България" са естественият партньор за диалог за промени в съдебната система, каза той Президентът: Недопустимо е в 21 век да има „работещи бедни“ Президентът: Недопустимо е в 21 век да има „работещи бедни“ Йотова подчерта, че са нужни „смели и грамотни политици“, които не само на думи, а с действия да гарантират достойни условия за труд и доходи 150 години от избухването на Априлското въстание 150 години от избухването на Априлското въстание Апостолите и загиналите във въстанието остават в българската история не като мъченици, а като герои Извънредно! Тежка катастрофа между джип и камион взе пет жертви Извънредно! Тежка катастрофа между джип и камион взе пет жертви Пътят е затворен Secrets Sunny Beach Resort & Spa посреща сезон 2026 с нови награди и безкомпромисен лукс Secrets Sunny Beach Resort & Spa посреща сезон 2026 с нови награди и безкомпромисен лукс Ризортът, предназначен само за възрастни, отново бе удостоен с наградата „HolidayCheck Award“, което затвърждава позицията му като едно от най-популярните места за настаняване в света До 13 000 евро на новородено и бюджет без дефицит иска от Радев бивш царски министър До 13 000 евро на новородено и бюджет без дефицит иска от Радев бивш царски министър Парите обаче трябвало да се дават на работещи родители с висок образователен ценз ПП-ДБ се разцепила заради еволюцията, а Асен Василев се оправда за заемите ПП-ДБ се разцепила заради еволюцията, а Асен Василев се оправда за заемите Парите от тях не били изядени Студентски проект за умно пристанище в Бургас спечели Хакатона на Vivacom Техническа академия Студентски проект за умно пристанище в Бургас спечели Хакатона на Vivacom Техническа академия Инициативата се проведе за втора поредна година и постави фокус върху Private 5G решенията за индустрията
Арестуваха известна турска актриса за наркотици Арестуваха известна турска актриса за наркотици Ханде Ерчел долетя в Турция от Лондон и веднага беше задържана от полицията на летището Новият върховен лидер на Иран заплаши да отговори на всяка американска атака Новият върховен лидер на Иран заплаши да отговори на всяка американска атака От началото на април е в сила споразумение за прекратяване на огъня между Иран и САЩ, но преговорите за уреждане на конфликта са в застой Американският президент: Имаме проблем, никой не знае кои управляват ислямската република Американският президент: Имаме проблем, никой не знае кои управляват ислямската република Той отговори уклончиво дали ще има нови удари по Иран Тръмп решава за нови удари по Иран, но US генерал призна, че не могат да принудят Техеран да преговаря Тръмп решава за нови удари по Иран, но US генерал призна, че не могат да принудят Техеран да преговаря Министърът на отбраната на САЩ Хегсет е изправен пред „остри въпроси“ от демократите в Сената относно войната с Иран Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Тази визита е само част от многобройните културни инициативи, които се реализират в контекста на кандидатурата на Бургас за Европейска столица на културата 2032 Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Това е мое лично решение. Осъзнато, категорично и без връщане назад, обяви Люцкан Малджиев Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Купувам си храна от топлата витрина в магазина, една порция изяждам на три пъти, казва певицата В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България Продават ги за 1,50 евро на килограм Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Продукцията залага на международен формат, в който водещият задава въпроси на улицата, а участниците трябва да открият правилния човек сред тълпата, който да отговори вместо тях Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Голяма част от сделките са инвестиционни
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня Младоженец си говори с приятел:
- Колко много се променя човек след сватбата.
- Защо? - попитал приятелят.
- Защото преди сватбата обичах всички жени на света, а сега - с една по малко.
Виц на деня Виц на деня В заведение:
- Сладурано, да те черпя нещо за пиене?
- Не, предпочитам в брой.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитът не ни пречи да правим глупости, но ни пречи да ги правим с удоволствие
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори