Доц Рачев: Времето през март ще е променливо като характера на млада дама, ще се редуват слънце и дъжд
Започва една хубава типично мартенска седмица, а сняг повече няма да вали в равнините, каза доц. Георги Рачев.
07 Март 2016, Понеделник, 09:30 ч.
През почивните дни ще е малко по-студено, прогнозира климатологът
Времето през март ще е променливо като характера на млада дама. Утрешният ден ще е добра илюстрация на това динамично време, каза в „Денят започва“ по БНТ климатологът доц. Георги Рачев.
„Март месец винаги е бил капризен по отношение на времето, но в това отношение тази година ни изненадаха януари и февруари. Започва една хубава типично мартенска седмица. Екстремни прояви на времето като миналата година, когато за Осми март имаше сняг, не се очакват. През цялата седмица ще има редуване на дъжд, слънце и по планините сняг.
През почивните дни ще е малко по-студено времето. Максималните температури ще са до 8-9 градуса. Над 95% е сигурно, че в равнинните части снежна покривка през март няма да се образува. Може да има за кратко време в по-високите части на страната“, каза още
В категории:
Животът
Левски е шампион след 17 години чакане: 27-ата титла се върна на Герена
Правителство до дни? Прогресивна България няма да бави мандата
Фалит на авиокомпания в САЩ: Скъпото гориво удря евтините полети
Село, изгоряло до последната къща, оживя във възстановка на Априлското въстание
Трагедия в Петрич: Прокурор заспа и автомобилът му падна в дере, жена загина
Бандити превзеха танкер край Йемен, плавателният съд поел към Сомалия
Иван Гайков: Пред Община Приморско се откриват сериозни възможности за развитие
Китай се опълчи на САЩ: Няма да спазваме санкциите за иранския петрол
Тръмп изтегля 5000 американски войници от Германия след остър спор с Мерц
Плувец мина 55 км сред 5500 крокодила и счупи световен рекорд
Китът Тими вече е на свобода след спасителна акция край Германия
Крис и Юлиян от „Молец“ се готвят за турне с „Параклис“
