59-годишният Ангел Манолов е падналият във вана с химикали
15 Декември 2015, Вторник, 16:14 ч.
Той е работел в галваничен цех като контрольор
Ангел Петров Манолов на 59 години от карловското село Войнягово е работникът, който е пострадал при инцидент във ВМЗ Сопот вчера, съобщи БЛИЦ, позовавайки се на свои източници. Мъжът е дългогодишен служител на оръжейницата, работи в галваничен цех като контрольор. Той е паднал във вана, в която има смес от различни опасни химикали. С тях се покриват бомбите, за да не ръждясват и да не корозират, обясниха специалисти от завода.
Припомняме, че докато почиствал работното си място, Ангел залитнал и паднал в намираща се наблизо вана с основа. Химикалите са били почистени веднага, но част от тях останали по дрехите на работника и предизвикали изгаряния.
Манолов е настанен в Клиниката по изгаряния в Университетска болница Пловдив, с опасност за живота е. За инцидента е информирана прокуратурата, полицията и Инспекцията по труда. Извършват се проверки.
В същото време от от Клиниката по пластично-възстановителна и естетична хирургия на УМБАЛ „Свети Георги“, където е настанен Ангел Манолов, съобщиха:
В много тежко състояние и със 75% химическо изгаряне е работникът, пострадал при трудова злополука във ВМЗ-Сопот днес.
Изгарянията са причинени от натриева основа и натриев хидрокарбонат, казаха дежурните лекари. И уточника, че още при приемането на пациента е направено обливане, изкъпване и хидротерапия – поставен е във вана с антисептични разтвори. Извършена е първична хирургична обработка на всички раневи повърхности. Осъществена е и некротомия на лявата ръка, след което е направена превръзка с йодасепт.
Пациентът е под постоянно лекарско наблюдение, като ежеминутно се следят жизнените и лабораторни показатели, подчертаха от УМБАЛ „Свети Георги“. При подобряването им се предвижда оперативна интервенция, свързана с премахване на кожата на лявата ръка.
В категории:
Животът





Превърнаха лъскав Mercedes G-Classa в казан за боклук
02/08/2025, Събота 19:45
0



Млада жена обвини футболен ас в изнасилване, той даде друга версия
02/08/2025, Събота 19:24
0

При раздразнен стомах, пробвайте тази диета
02/08/2025, Събота 19:03
0

Мечки предизвикаха извънредно положение в Япония
02/08/2025, Събота 18:49
0

Арестуваха световната шампионка на 100 м за домашно насилие
02/08/2025, Събота 18:38
1

Този сочен сладкиш със сливи е истински хит в Турция (ВИДЕО)
02/08/2025, Събота 18:29
0

Голяма трагедия с българче в Гърция, задържани са родителите му
02/08/2025, Събота 18:25
0

В никакъв случай не изхвърляйте водата от варени макарони, а вижте тези полезни идеи
02/08/2025, Събота 18:20
0

Глоби до 350 евро за хиляди шофьори в Гърция
02/08/2025, Събота 18:00
0

Украйна твърди, че е ударила петролни съоръжения и военно летище в Русия
02/08/2025, Събота 17:49
5
Рекордна жега в Япония, от над век не е било толкова топло
02/08/2025, Събота 17:24
0